Как да попитам гаджето дали иска да отидем на почивка?

  • 3 123
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 709
Всички пътувания, екскурзии и почивки ли ги слагаш в графата “Романтични”? Това към авторката. Защото за мен има голяма разлика дали пътуването ще е “обикновено”. Отивате някъде, настанявате се, разхождате се, вечеряте, разглеждате забележителности и прочие. Или пък на всеки час има розови листенца на леглото, серенада под прозореца, цигулар в ресторанта, който му свири на уше, самолет в небето, изписващ името му, десерт с датата му на раждане, препечена филийка със зодията и прочие…

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 18:38 от G&B

# 16
  • Мнения: 164
Всички пътувания, екскурзии и почивки ли ги слагаш в графата “Романтични”? Това към авторката. Защото за мен има голяма разлика дали пътуването ще е “обикновено”. Отивате някъде, настанявате се, разхождате се, вечеряте, разглеждате забележителности и прочие. Или пък на всеки час има розови листенца на леглото, серенада под прозореца, цигулар в ресторанта, който му свири на уше, самолет в небето, изписващ името му, десет с датата му на раждане, препечена филийка със зодията и прочие…

Май всички да......може би защото не съм го правила никога преди. В случая имам предвид обикновено пътуване ,а не това второто,което описа.

# 17
  • Мнения: 9 709
Съвсем нормално е единият да е по-инициативен и да предлага места за посещения/ неща за правене. Просто и двамата трябва да харесат предложенията. Ако единият се съгласява само, за да няма сълзи и сополи няма да я бъде работата.
Бюджетът/ възможностите на двамата също са важни. Вие си знаете кой и какво може да си позволи.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 992
Е говорим за почивка 4 дни. Съгласил се е, изберете удобни и за двамата дати и после ако искаш я прави романтична, ако искаш отидете и се наспете, зависи от отношенията и от мястото.

# 19
  • Мнения: X
Ако не греша, авторката на темата е ученичка. Следователно тя пита дали е ОК тя да инициира пътешествие, а гаджето ѝ да плати. Защото не виждам как ученичка би финансирала подобно нещо. Отговорите на жени, които имаме семейства или сме в дългогодишни връзки, не биха могли да са особено релевантни за нейния случай.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Защото не виждам как ученичка би финансирала подобно нещо.

Освен техните да се включат с някой лев...

# 21
  • Мнения: X
А, тя може да работи през лятото или нещо почасово, но излишно пита нас, защото нашите ситуации са съвършено различни от нейната. Тук няма много ученички, които да наричат "инициатива във връзката" молбата им гаджето да ги заведе на море за 3-4 дена.

# 22
  • Мнения: 164
Защото не виждам как ученичка би финансирала подобно нещо.

Освен техните да се включат с някой лев...

Не,аз работя и мога да си платя своята част....пълнолетна съм

# 23
  • Мнения: 5 144
Ок, в моята глава, когато се реферира към партньорите с "мъжът" и "жената" става дума за семейство. При ученическа любов са момче и момиче.
Как да е...

# 24
  • Мнения: 14 862
Не виждам нищо чск толкова романтично.
А и, доколкото помня, ти си ученичка, не работиш. Ако сте само гаджета и нямаш доходи, за мене е редно да не споменаваш неща, свързани с големи разходи, защото просто не звучи добре.

# 25
  • Мнения: 6 575
Аз организирам всички пътувания и почивки. Така ми харесва, семейство сме, с общ бюджет.
Обаче, доколкото става ясно, тук случая е друг. Те са млади, гаджета от скоро/предполагам щом не са ходили никъде до сега заедно/ и това.ще им е първа почивка. Плюс, че тя иска той да плати и за нея. Е, в този случай, предложението трябва да е от него. Ти може само да говориш, че много обичаш да ходиш на море /примерно/, да си купиш нов бански и да го питаш дали му харесва, да визуализираш вас двамата на плажа, по цял ден заедно /понеже не живеете още заедно, предполагам/ и тн. и тн., докато те попита къде искаш да те заведе и кога. Колкото повече е хлътнал, толкова по-малко намеци ще са нужни.

# 26
  • Мнения: 9 709
Заглавието май се оказа доста подвеждащо. Жени, връзки…

# 27
  • Мнения: 164
Аз организирам всички пътувания и почивки. Така ми харесва, семейство сме, с общ бюджет.
Обаче, доколкото става ясно, тук случая е друг. Те са млади, гаджета от скоро/предполагам щом не са ходили никъде до сега заедно/ и това.ще им е първа почивка. Плюс, че тя иска той да плати и за нея. Е, в този случай, предложението трябва да е от него. Ти може само да говориш, че много обичаш да ходиш на море /примерно/, да си купиш нов бански и да го питаш дали му харесва, да визуализираш вас двамата на плажа, по цял ден заедно /понеже не живеете още заедно, предполагам/ и тн. и тн., докато те попита къде искаш да те заведе и кога. Колкото повече е хлътнал, толкова по-малко намеци ще са нужни.

не съм казала,че искам той да плати.

# 28
  • Мнения: 1 402
Значи по логиката на авторката с моите приятелки ходим на романтични пътешествия. Пътуванията и пътешествията са едно, не виждам лошо да се инициират и от жената, и от мъжа, който го влече повече организацията. Вече дали по време на това пътуване ти ще му направиш някоя романтична изненада или той на теб си е съвсем отделно.

# 29
  • Мнения: X
Не сериозно, заглавието изобщо не кореспондира с обсъждания проблем. Сложила заглавие "Жената - инициатор в една връзка", а пита дали е ОК да каже на гаджето да отидат за 3-4 дена на море. Ако авторката ми обясни какво общо има заглавието с въпроса, ще ѝ платя морето.

Общи условия

Активация на акаунт