За двойния аршин в тъй наречената Европа

  • 26 823
  • 226
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 62 595
така със сигурност ще има много топли спомени от слънчева България и прословутото българско гостоприемство, уникални съквартиранти и храна.

# 106
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Бил изпаднал в ужас, че можело да попадне в затвора, милинкият. Ми в санаториум във Велинград ли да го изпратим.

# 107
  • Мнения: 21 745
Това е, защото ние го позволяваме и не само го позволяваме, а и го смятаме за нормално. Приемаме го по подразбиране, че са "те, там, в Европата", и "ние, тук, в задния двор". Как да се отнасят? Защо да плащат повече, когато могат да платят по-малко? Но в случая няма нужда да намесваме стоките и заплатите, защото имаме записано извършено престъпление. Нужное просто да се спазят и приложат законите и виновникът да бъде осъден, а не да излиза един... да не казвам какъв и да кърши ръце по потенциалните изпуснати туристи, а авторката на темата да говори за двоен аршин. Ние сами си го правим двойния аршин, това е поведение на жертва, която се е сраснала с мисленето на жертва.


Даже и това мисля, че няма много общо, кои са те и кои ние. Всичко е въпрос на кинти, а в туристическия бранш са изцяло зависими от туристите. Западни, източни, все тая, стига да плащат, защото ден година храни. Затова нямат интерес да се шуми, че в хотелите и заведенията им стават изцепки и има хулиганства.

Както кмета на Амити в Челюсти не даваше да се затвори плажа, за да не им се скапе сезона, ако ще акулата да изплюска половината туристи.

Ако не беше се разшумяло толкова, и най-вече ако не беше публичен записа - защото визуализацията в днешно време е голямата работа - щяхме бегло да чуем, че има някакъв инцидент и толкоз.
Дано да обезщетят жената сериозно.

# 108
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, как пък, точно нашенци са с боклуците. Значи предлагат такъв продукт, който е за боклуците, а не за нормални хора. За всички в туризма ден година храни, но някои предлагат продукт на нормални туристи, поне не вандали и пияници, а други предлагат продукт на ниско ниво 0 боклук за боклууци. Те сами са избрали да продават такъв продукт точно за такива клиенти.

# 109
  • Мнения: 8 567
Естествено, че с организираните алкохолни турове  и позволявайки всякакви изцепки, точно такава таргет група ще завъдят по курортите, постепенно пиянските оргии се пренесоха от баровете и по улиците, разбира се, че така ще изтласкат нормалните хора от там, не само чужденци, но и българи.
Преди над 20 години помня в Слънчев бряг имаше един бар /поне аз знаех за един - Червена ябълка или нещо от сорта/, където пияни англичани се биеха с тюфлеци, падаха по земята,ставаха и започваха пак, надниквали сме да им гледаме сеира, такава "анимация" им предлагаха и тогава,  но беше само на определени места, мож би и в определен ден, не помня вече.
Сега да не търсят под вола теле, в Гърция има в пъти по-евтини места от Слънчев бряг и не са пълни с пияни западняци. И в България има.

# 110
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
В момента при Милен Цветков обсъждат случаят. Рагин не иска да се извини, то уж било така, ама не се е разбрало съвсем така, както е правилно да се разбере и той го отнесъл без вина виновен. Абе нямам думи просто.

# 111
  • Мнения: 10 115
Ами ние сме им пиянска дестинация още от време оно. Още през 80-те години ни събираха очите с изпълненията си. Shocked
Наблюдавала съм на курорта Албена точно пияни шведи на басейн към хотел. Скачаха със
столовете вътре, а персоналът грижливо и мълчаливо ги обслужваше и бързаше да прибере празните
бутилки, че да не стане беля.
Естествено, българи не си позволяваха такава волност.

# 112
  • София
  • Мнения: 6 002
delpel, е права. Едно време в Албена хотелите бяха разделени според това от къде идват туристите. Мои съученици са работили като пиколо там. Като се паднеш в "английски" хотел напр., си знаеш, че първата им работа, преди да си влязат по стаите, е да започнат да пият в бара на лобито. До няколко часа са яко нацепени вече.
Става дума за края на 80те.
А си спомням и друго. Българин да почива на Албена си беше голяма работа - връзки, познати... И на първа линия в никакъв случай не можеше. Евентуално в горна зона, а там е страшен гърч да се ходи по стълбите всеки ден. Обаче голяма фукня пада после, че си се докопал до заветната Албена.
Значи за пияни шведи и англичани може, за българи не може.
Пак казвам - двойният аршин си е наш.

# 113
  • Мнения: X
Шведите масово се надяват тази жена да има мъже-роднини, които да се погрижат за правосъдието
Даже ги е яд, че бълг.затвор бил твърде луксозен за този изрод

Нормалните хора се срамуват от действията на сънародника си
Но те за жалост сякаш са малцинство и в самата Швеция
Пияндета са, не могат да носят на пиене, някои пият от сутринта и после са ...
Наблюдавам ги всеки месец на един круизен кораб как в 10 сутринта почват с кофите с бира, коняк и уиски

# 114
  • Мнения: X
Рагин не иска да се извини, то уж било така, ама не се е разбрало съвсем така, както е правилно да се разбере и той го отнесъл без вина виновен. Абе нямам думи просто.

И аз смятам, че Рагин няма за какво да се извинява. Това което чух да казва, не е същото като това, в което го обвини целокупното население в Интернет. Каза ако може да не се почва сега с анатемосване на шведския народ (и така наречената Европа), което всъщност и стана.

# 115
  • Мнения: 21 745
Щото у нас са малко тия, дето пият от сутринта.

Не знам, на мен не ми харесва тая комплексарска истерия, която се развихри около случая. Всичко живо се упражнява на тема "Шведите -истинските европейци демек, ритат нашите отрудени майки".  Не виждам защо трябва да се излиза толкова далеч извън конкретния случай, който е една пиянска хулиганска проява, заклеймена с тежки думи навсякъде, включително и в родината на въпросното пиянде.

Явно нашите сънародници яко ги тресе чувство за малоценност и за пореден път сме нещо национално ощетени.. Рагин го отнесе точно заради тия комплексарски истории. Въпреки че е нормално е да си подаде оставката - да е внимавал какво говори, макар че по същество не е казал нищо погрешно.

Последна редакция: пт, 09 юни 2017, 10:04 от Iris04

# 116
  • Мнения: X
Не знам колко са пияндетата в БГ
Но досега не съм имала късмета да видя 300 бр жени и мъже да се да напият още в 10

# 117
  • Мнения: 14 800
Снощи при М.Цветков ми направиха впечатление зададените въпроси към журналистката,на която са се обадили от първата шведска медия.
1 Сигурно ли е,че е швед?
2Мразят ли ни в Б-я след този случай?
Не мисля,че всичко е преекспонирано.Нормалните хора навсякъде по света ще искат справедливо наказание за побойника.

# 118
  • София
  • Мнения: 4 878
Интересно, че пътува с брат си. Вероятно и двамата са стари ергени с родители - първи братовчеди.

# 119
  • Мнения: 21 745
Не знам колко са пияндетата в БГ
Но досега не съм имала късмета да видя 300 бр жени и мъже да се да напият още в 10

Е, сега, ние сме малко, не можем да се сравняваме по брой поркащи с шведи, финландци, руснаци. Не ни е и това целта, надявам се.
Въпросът е, че вината за хулиганство в нетрезво състояние се носи индивидуално, а не от цели нации.
 Иначе да - когато българин извърши нещо гадно по света и на мен ми е кофти, но не искам да ни смятат всички за такива заради него. Не е редно.

Общи условия

Активация на акаунт