Изпуснал стъклопакет - смяна

  • 2 199
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 352
Здравейте, тази зима стъклопеката на един от прозорците видимо се повреди, защото между двате стъкла се получаваше влага.
Дограмата е правена преди 15 години.
Някой да ми каже фирма, от която е доволен?
София - Младост.

Също ми трябва и смяна на ключалка на друг прозорец, на която ключа е изгубен и сега прозореца не може да се отврая.

# 1
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Всяка фирма работеща с дограми рябва да свърши работа. Като е стара дограмата вероятно е българска.
Може дори новия стъклопакет да е малко по-дебел с три стъкла, ако профила позволява. Сменят се и държачите, не е скъпо. Дръжката също се сменя, ако е амортизирана.
За механизма/обкова - сменя се. Преди са слагали някакви търски, сега пак има опции.
Но трябва някой да дойде да огледа.
Не съм от София и не мога да препоръчам фирма. Ползвала съм Ролпласт и една местна.

# 2
  • Мнения: 2 352
Всяка фирма работеща с дограми рябва да свърши работа. Като е стара дограмата вероятно е българска.
Може дори новия стъклопакет да е малко по-дебел с три стъкла, ако профила позволява. Сменят се и държачите, не е скъпо. Дръжката също се сменя, ако е амортизирана.
За механизма/обкова - сменя се. Преди са слагали някакви търски, сега пак има опции.
Но трябва някой да дойде да огледа.
Не съм от София и не мога да препоръчам фирма. Ползвала съм Ролпласт и една местна.

Благодаря.
Ще чакам все пак включване с препоръка за име на фирма, която да избера за смяната.

# 3
  • Мнения: 10 406
Не ти трябва фирма за дограма, а за стъклопакети.
Не знам в София кои са.. ровни малко в Гугъл.
цък тук

Даваш си размери по стария стъклопакет, правят нов и си го монтираш.
Стъклопакетите се захващат с щипки и гуми, които се свалят доста лесно.
Ще ти вземат една камара пари за таз смяна, защото за такива дреболии никой не се занимава и бичат яко цените.

Сега е момента и да си сложиш по-хубаво стъкло за по-добра изолация - ще те посъветват от производителя на стъклопакети със сигурност според дограмата и изложението.

# 4
  • Мнения: 2 352
Благодаря.

Е, първо пуснах търсачката  Sunglasses
Повечето фирми, които се отварят са точно фирми за дограма.
Прозорецът е доста голям, а и сме на висок етаж, с малки деца. Предпочитам да си дойде фирма да демонтира старият и монтира новият , а и да види какво точно трябва да направи.




# 5
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Моят опит отпреди 3 г. е, че за демонтаж и монтаж взеха смешна сума. Сваляха цялата дограма заради основен ремонт, после монтаж и смяна на стъклопакети - искахме за по-добра изолация, комфорт и топлоефективност. Нещо около 70 лв. за всичко. При вас ще е по-малко.
Аз лично не меря сама - искам те да си вземат размери. Да няма после грешки.

# 6
  • Мнения: 2 352
Моят опит отпреди 3 г. е, че за демонтаж и монтаж взеха смешна сума. Сваляха цялата дограма заради основен ремонт, после монтаж и смяна на стъклопакети - искахме за по-добра изолация, комфорт и топлоефективност. Нещо около 70 лв. за всичко. При вас ще е по-малко.
Аз лично не меря сама - искам те да си вземат размери. Да няма после грешки.

Ето човек, който ме разбра какво искам  Laughing
Сега остава да се включи някой от София, който го е правил скоро и е доволен.

Общи условия

Активация на акаунт