Десети клас 2017/18 - тема 77

  • 83 334
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
Въпрос към пловдивчанки ако четат ... .
 Моята щерка заедно с още 5 приятелки искат да отидат в Пловдив на Капана фест 1-3 юни. Гледам някакво хотелче Хотел Тракарт Резиденс. Дали е удачно? хм, май там ви е циганската махала. Confused
Или някое друго бюджетно като за тях хотелче за 2 нощувки?
Нямам представа от града ... вечерта към 23 часа пристига влака, на коя фирма таксита да разчитат?

Боже, какво му намират на този капана фест, не ми е ясно. Явно на младите им харесва.
То за хотел да питаш нас ... ами ние хотели в града не ползваме. Laughing
Този Тракарт резидънс /ако е този на ул. Поп Златан/ съвсем не е в циганска махала. Ама да знаеш, че ние си имаме 4 махали.
Малко далеч ми се вижда от центъра.
Виж хотел Дали, едно време беше приличен и е съвсем на центъра. Но скорошни наблюдения от там нямам.
Имаше и един хотел Дафи, пак в района около Капана.
А някой хостел или къща за гости? Около Стария град и главната се намират разни.
Хотел Норис също е вариант, не знам колко е бюджетен обаче. Но е малко по-далеч от мястото на събитието.
Таксита - 032 6160. 032 6161 Вайълет такси, 032 6155 Еко такси, от гарата да си извикат такси по телефона, а не да се качват на тия, които чакат там.  

Последна редакция: ср, 09 май 2018, 15:49 от dundi73

# 661
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Благодаря момичета!
Моята щерка специално отдавна иска да иде в Пловдив. Преди две седмици беше там за първи път на състезание ама не са обикаляли да разгледат града. Не знам какво им е интересно ама момичешка им работа - да пътуват, пък и шест, няма да им е скучно.
Ще ги погледна споменатите места за спане довечера, все ще намерим нещо.
Мерси и за такситата. Предположих, че както и тук има всякакви и не е добре да се ползват.

# 662
  • Мнения: 1 264
Flash, това е но май няма места за тези дати:https://www.booking.com/hotel/bg/hotel-venis.bg.html?checkin=2018-06-01&checkout=2018-06-03&hp_refreshed_with_new_dates=1

Погледнах  адреса на  Тракарт Резиденс,  далеч е от махалата, ние сме почти в средата на кварталчето  и наистина няма проблеми.

# 663
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Пак мерси момичета, резервираха студио на ул. Калофер.
Дано не вали и им хареса.Simple Smile

# 664
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Моята в четвъртък заминава на практика за 10 дена в Мелник. Имат вкл. закуска и вечеря. Още съм в чуденка колко джобни да й дадем. Дали 100лв ще са ок според вас? Или повече? Нямам идея как са цените там.

# 665
  • София
  • Мнения: 6 094
Гита Ог, щом нямат осигурен обяд, аз бих дала повече. Там няма магазини от големите вериги, а само няколко малки магазинчета.

# 666
  • Мнения: 952
Благодаря, дано
И ние имахме гостенка за седмица, много сладка девойка ни се падна и се сприятелиха Simple Smile
Съчувствам за седми клас, на малкия толкова не му се учи, а на мен не ми се занимава, че се изкушавам да го зарежа да си чупи главата...за капак голямата не знае с какво й се занимава, след като завърши...честно, отчаяла съм се Simple Smile  Имаме още две години, но ще отлетят като миг. Сега в училищата си са като в един пашкул, хич не мислят за бъдещето. Много се кефя на вашите деца, какви планове имат и как ги следват
♥ HAPPY ♥ ще ми е интересно да споделиш опита си, организирахте ли специално посрещане на гостенчето, т.е. различни пътувания, мероприятия, посещения на забележителности и т.н. Ще ми се да направя и аз някаква програма, понеже октомври ни предстои да посрещаме за седмица момче от Германия/ Кьолн/ в 11 клас. И друго трябва ли да му осигурим самостоятелна стая или може да спи в стаята на  синът ми....

# 667
  • Мнения: 47 991
Ами други дами може би биха споделили повече неща, нашето момиче беше само за седмица. Програма имаше, само уикенда ни беше свободен. Имаха организирано посещение на музей ( с преводач), една целодневна екскурзия, един концерт, една обиколка на София, един коктейл/вечеринка или нещо подобно, и няколко ателиета. Влизаха и в някои часове. Всичко това беше организирано от училището. През останалото свободно време ние водихме девойката по наша преценка - планина и провинцията, с разни заниманийца, и една вечеря на ресторант. Останалото време осигурявахме цялата храна Simple Smile- закуска, обяд( сандвич или заведение и вечеря в семейството). Спяха в една стая, както тук, така и там. Нямаше изискване за отделна стая. Според мен ако има такова, трябва да се посочва още в началото. У тях имаше възможност за отделна стая и й бяха дали избор, но ние нямахме, както и много други семейства, и това беше дискутирано още в началото.
Спокойно, тези неща обикновено имат някаква програма и уточнени изисквания, ще ви кажат и ще се съобразиш с тях.
Имай предвид, че някои деца много си допаднаха, други никак...даже някои се караха и не дойдоха тук, но въпрос на късмет, не знам.

# 668
  • Мнения: 952
Ами други дами може би биха споделили повече неща, нашето момиче беше само за седмица. Програма имаше, само уикенда ни беше свободен. Имаха организирано посещение на музей ( с преводач), една целодневна екскурзия, един концерт, една обиколка на София, един коктейл/вечеринка или нещо подобно, и няколко ателиета. Влизаха и в някои часове. Всичко това беше организирано от училището. През останалото свободно време ние водихме девойката по наша преценка - планина и провинцията, с разни заниманийца, и една вечеря на ресторант. Останалото време осигурявахме цялата храна Simple Smile- закуска, обяд( сандвич или заведение и вечеря в семейството). Спяха в една стая, както тук, така и там. Нямаше изискване за отделна стая. Според мен ако има такова, трябва да се посочва още в началото. У тях имаше възможност за отделна стая и й бяха дали избор, но ние нямахме, както и много други семейства, и това беше дискутирано още в началото.
Спокойно, тези неща обикновено имат някаква програма и уточнени изисквания, ще ви кажат и ще се съобразиш с тях.
Имай предвид, че някои деца много си допаднаха, други никак...даже някои се караха и не дойдоха тук, но въпрос на късмет, не знам.
Благодаря. До сега не сме посрещали такива гости, но малко ме успокои...Ако трябва да осигурим отделна стая, ще се наложи ние да се изнесем Simple Smile Принципно има възможност, моят син да отиде пръв в Германия, още в края на юни, но... дали не е по-добре първо ние да сме домакини.. До сега не е излизал зад граница сам, а да не говорим и че на самолет не се е качвал..

# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
На 16-17 години трябва да може да се справи сам. А и говори езика. Те сами ли ходят или има организация от училището?

# 670
  • Мнения: 47 991
При нас нямаше избор, първо ходиха те, това ми даде насоки. Също много неща са организирани от училище. На моята не й беше първо излизане, но беше първо със самолет. То със самолет е най-лесно по принцип- няма какво толкова да стане. Е, изгубиха й багажа, ама пък се намери Simple Smile
И на всичкото отгоре сега търси начин да ходи пак, я на лятно училище, я на нещо друго( за момента няма друго от училище за нейния клас) и рови маршрути и билети Simple Smile Аз нещо не знам дали ще я пусна без група Simple Smile , ама ей на, хем е притеснителна, хем се оправя из Европа и иска още Wink Не се притеснявай толкова Simple Smile Ще се справи. Ако някой знае нещо организирано из Франция, да свирка...
Между другото имали сме и други чужбински гостенчета, на частно, ако мога така да се изразя, ама където ги водихме, каквото опитваха- много им хареса. А таз например- детенце. Не й се гледат църкви, не й се гледа планина...само на телефона, снапчат, клипчета, детски неща Simple Smile Та не се вманиачавай много, деца са, а не дипломатическо посещение Joy

# 671
  • Мнения: 952
На 16-17 години трябва да може да се справи сам. А и говори езика. Те сами ли ходят или има организация от училището?
Синът ми ще е сам. Принципно не знам до колко ще е организирано.  Родителите на момчето са близки на учителката от гимназията на синът ми, която му е предложила, в случай че сме съгласни. Като посещението на момчето от Германия ще е по учебно време, като целта е да ходи със сина ми в училище и да присъства в часовете по немски. Не знам за една седмица, ще има ли време и да го разведем.

# 672
  • София
  • Мнения: 3 610
Ние два пъти посрещаме вече германчета и двата пъти беше различно, зависи си от детето (11клас е вече почти мъж, де).
Първото- момче спа в стаята със сина ми, а брат му го взехме при нас. Там обаче, осигуриха на сина ми отделна стая даже със собствена баня, но живеят в къща и имат възможност. Той нямаше особен интерес да посещава забележителности, и се държеше малко надуто, но се справихме за 1 седмица. Не успяхме никъде да го заведем семейно, защото от училище имаха програма, а в свободните дни се организираха децата по партита и излизания, та имахме само 2-3 вечери.
Другото беше момиче и  и  освободихме детската стая -големия спа в хола, а дребното пак при нас. Тя с по-голям интерес изучаваше живота ни, забележителностите, храната. Ходихме до една пещера за един ден и много и допадна. През останалото време си ходеха на училище или на организирани от училище екскурзии и мероприятия.
Иначе меню бях изготвила за цялата седмица(мусака, таратор, баница и т.н.т), имаше и малки подаръчета, те ни донесоха, а и ние пратихме после за натам и така.
Вие като нямате организирана програма може да измислите две, три неща, но и да им оставите свободно време момчетата да поскитат из града. За тях е интересно, защото там (в Германия) са малко по-ограничени откъм свобода и забавления. Поне  нашите гостенчета бяха, но и идваха от малки градчета.

# 673
  • Мнения: 952
Оказа се, че ние първи ще пътуваме- втората половина на юни. Трябва да потърся самолетни билети.

# 674
  • София
  • Мнения: 1 044
Да се включа и аз с опит от обменни гостувания.

Миналата година моята девойка беше на обмен във Франция за 2 седмици и после французойката беше у нас пак за 2 седмици. Пътуваха натам 5 девойки сами - първо със самолет до Париж и от там с влак до Нант. За да е по-весело полетите бяха с прекачване. Оправиха се без проблем. Семейството, в което беше настанена моята, живееше в къща и имаха възможност за самостоятелна стая, но французойката предложила да спят заедно, за да си приказват и в крайна сметка бяха спали в една стая. Закусваха и вечеряха в семейството, а обядът беше в столовата на училището, защото обучението беше целодневно. Сутрин и вечер ги караше училищен автобус. Хвана 2 уикенда там и я бяха водили до Нант и до градчета по атлантическото крайбрежие. Французойката като дойде я питахме как иска да спи и тя предпочете да са с нашата заедно в една стая, въпреки че имаме възможност да я настаним самостоятелно. Ходеха сутрин до обед на училище, а после следобедите - лайф из лайф - молове, разходки из града. Поне миналата година нямаха нищо организирано от училището. Понеже почваха в 7,30 обикновено им слагах по нещо за закуска, на обед ядяха някъде около гимназията и готвех вечер. За градския транспорт бях купила талони с билетчета, защото се оказа сложна работа ваденето на карта. Тя хвана 2 уикенда тук. Единият ходихме до Сапарева баня и останахме да спим там. Беше много впечатлена от горещия басейн под открито небе, а то беше март месец и доста студено навън. Следващия уикенд ходихме до Копривщица - не мисля, че много се впечатли от стари къщи и етнографски неща. С храната нямахме никакви проблеми - от типичните нашенски неща не и харесаха печените чушки, бозата, айряна и т.н.

Сега ми предстои ново посещение. Моята в момента е във Франция за 1 месец - идва си в края на месеца, а  2 дена след това пристига французойката. Там живеят в къща, осигурили са и отделна стая и като говоря с нея детето е по-резервирано, така че тук и ние ще я настаним в стаята на нашата, пък тя ще спи или със сестра си или в хола. Ходят отново по цял ден на училище. Понеже градчето е много близко до германската граница, първият уикенд ходили до Саарбрюкен. Вторият уикенд бяха ходили до Страсбург. Сега ще ходят до Брюксел на гости на сестрата на французойката, която е студентка там. Сегашната ни французойка е вегетарианка, което ще изисква известни усилия в нашата месоядна къща Simple Smile , но ще се справим. Даже съм инструктирала моята специално да си води статистики какво и как яде детето, за да не се излагаме Simple Smile Сега ще са втора смяна - ще закусват у нас, за обядите ще решават в движение, а вечерите ще са в къщи. Предполагам, че отново няма да има нищо организирано от училище като програма, освен, че ще влиза в часовете. Уикендите още ги планираме - те искат двете сами да ходят до Пловдив, в този период е и фестивалът Франкофоли в Благоевград. Единствено сме планирали твърдо един уикенд, когато малката има състезание по танци на морето и ще ходим всички вкупом в Несебър за 2 нощувки.

Понеже миналогодишната ни французойка идваше от малко градче, където сутрин и вечер те вози автобуса до училище и обратно и забавленията не са много, като цяло много и харесваше да ходят по магазини, молове, боулинги и т.н. Предполагам и със сегашната ще бъде същото. Някои ги бяха водили и на купони с пиене и цигари и направо били възхитени от нашенската слободия.

Относно подаръците - миналата година моята носи бутилка вино, една везана покривка и една керамична купичка. Много бяха харесали подаръците и даже бяха проверявали в гугъл къде е въпросната изба, от която беше виното. После като дойде французойчето му бяха поръчали да вземе от същото вино, та специално ходихме да търсим от същото ..... За сегашното пътуване носеше покривка, едно керамично бърдуче, мускалчета и кремчета "Българска роза" и отново са били приети много радушно.

Миналата година беше попаднала в страхотно мило семейство , докато имаше деца, които много се оплакваха. После за рождения ден на моята бяха се снимали на видеоклип цялото семейство и го бяха пратили за поздравление, а отделно и бяха пратили подарък по пощата. Ние пък им пращахме подаръци за Коледа. И до сега се чуват и си пишат. Сега ще ходят лятото в Гърция и се уговаряме евентуални и ние да прескочим за няколко дена до там. За сегашното семейство също отзивите за сега са страхотни, но предстои да ми разказва като се прибере.

 

Последна редакция: чт, 17 май 2018, 00:26 от Ян@

Общи условия

Активация на акаунт