На море в Лозенец - 2017/2018

  • 54 903
  • 325
  •   1
Отговори
# 60
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Някой да предложи друг хотел или къща близо до плажа, Дамянофф, Сънрайз и Оазис са заети.

# 61
  • Мнения: 523
Някой да предложи друг хотел или къща близо до плажа, Дамянофф, Сънрайз и Оазис са заети.
Лозенец вю хотел. На първа линия е и мисля, че е нов от тази година.

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Някой да предложи друг хотел или къща близо до плажа, Дамянофф, Сънрайз и Оазис са заети.

Луксор, Елмаз, Жокер, Янев, Атива, Рай .... Белисимо. На прима виста се сещам само за тези, успех

# 63
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Благодаря, ще видя утре и тези. Луксор и Атива също бяха заети...

# 64
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Някой скоро завърнал се от Лозенец да сподели как е в момента - вода и плажове от към чистота и пренаселеност? Мислим да отидем и до Корал и Оазис, но не ми се ще да губим време, ако са претъпкани... И още нещо - кой кога пътува (специално от и до София) - колко време ви отне?

ПП. От 4 години не съм ходила към Лозенец и нямам представа какво се е случило през това време...

Август по принцип е сезона..а се пренаселва повече обичайно уикендите; за плажовете-не са претъпкани  Peace
По-скоро ресторантите вечер са фул..та правете резервации Wink (миналия четвъртък обикаляхме доста докато си намерим маса  Crazy)

MTV , а може ли да назовеш читави ресторанти, които няма да ни подведат?

# 65
  • Мнения: 9 487
Някой скоро завърнал се от Лозенец да сподели как е в момента - вода и плажове от към чистота и пренаселеност? Мислим да отидем и до Корал и Оазис, но не ми се ще да губим време, ако са претъпкани... И още нещо - кой кога пътува (специално от и до София) - колко време ви отне?

ПП. От 4 години не съм ходила към Лозенец и нямам представа какво се е случило през това време...

Август по принцип е сезона..а се пренаселва повече обичайно уикендите; за плажовете-не са претъпкани  Peace
По-скоро ресторантите вечер са фул..та правете резервации Wink (миналия четвъртък обикаляхме доста докато си намерим маса  Crazy)

MTV , а може ли да назовеш читави ресторанти, които няма да ни подведат?

Не съм обходила всички ..на мен ми допада ресторанта, който е зад автогарата-нормални цени, добро меню, не са наблъскани масите една в друга, има билярд, джаги и люлки с пързалки (не са огромни) за децата Peace
Бистро "Хера"-посока Корал, към края на селото-малко ресторантче, но също и харесаха цените и менюто.
Онзи ден бяхме в "Лагуна"-не е лощо, стандартен по-скъп леко ресторант; Ако искате хубави рибни/морски храни-"Янис" ни допадна (в дворчето на вътре има шадраванче и къщичка на баба Яга); /за рибена чорба, миди, хайвер, риби-на пристанището на Царево/
Ако искате нещо по-изискано-"Френдс"-различна кухня, разбира се и цени...там само с резервация и хубаво суши; също с резервация-"Старата къща"-имат и традиционна кухня."Хасиенда" не сме го посетили...изглежда ми снобарско Crazy

# 66
  • София
  • Мнения: 338
Благодаря за отзивите за добри места за похапване. Моля, ако някой има отрицателен опит, с места за хранене в Лозенец нека каже, да знаем да ги избягваме. 

# 67
  • Мнения: 363
Моля, ако някой е ходил в х-л Тагел-Лозенец, да даде мнение. Как е храната там? И до този х-л кой плаж е близо? Предполагам през някакви малки пътчета ще се стига до плажа. И на плажа как е храната?

# 68
  • Мнения: 3 347
Да дам един отзив за вила Янис,искахме да отседнем в хотела,но нямаше места за края на юли и ни предложиха там.Копирам си поста от друг сайт:
Бяхме "гости" на вилата,но доста неща съвпадат съм сигурна,все пак собствениците са едни и същи.
Първо единственото хубаво нещо-близостта до плажа.
Сега по същество:музиката в ресторанта се усилва от рано сутрин и така е цял ден.Ако случайно е не толкова силна слушаш персонала от кухнята като си говори,тъй като мястото им за почивка е между хотела и вилата и всичко кънти.От преди 8 сутринта започва да мирише на пържено,а по късно и на готвено,скара-в зависимост от поръчките.Миризмата е почти целодневно,както писах вилата и хотела са супер близо едно до друго,а прозорците и вратата на кухнята са между двете сгради.Вътрешното дворче е затворено между сградите и това създава допълнителен дискомфорт-ако седнат хора щеш не щеш им слушаш разговорите,едната вечер крещяха като обезумели деца до полунощ без някой да ги озапти или направи забележка.Храната е на цени на хотел на първа линия на Златни пясъци,а качеството нищо общо,пробвахме само закуска и два обяда,за вечеря не си го причинихме.Персонала в заведението-некомпетентен и адски муден.Хранихме се на други заведения съвсем до плажа с нормални цени и много вкусна храна.
Сега за вилата-Първо ме излъгаха по телефона за разположението на стаите по етажи,след това се опитаха да ми отдадат уж цялата вила,но без ключ,защото селото било много спокойно и нямало нужда да се заключваме.Стаите миришеха на застояло и непроветрено още при настаняването ни,тази миризма така и не изчезна въпреки че постоянно държахме отворено.Матраците-направо гнусни на вид със същата миризма.Телевизора е просто мебел,защото картина почти не се вижда,но не можеш и да слушаш,защото шуми.Беше ми обяснено предварително,че камериерка минава всеки ден да почисти.Да-към 14-15 часа шумно идваше да вземе боклука и това беше.Смениха ни чаршафите в късния следобед на деня преди да си тръгваме,децата си бяха легнали да си почиват тогава.
Много мръсно и неподдържано,при настаняването си забърсах праха.На разположение имахме две мини хладилничета.
Всички тези екстри-четири гнусни стаи за по двама и две бани плащахме по 195лв на вечер.Ако не бяхме от другия край на България, и повече хора,и в пик сезона никога не бихме останали тук,просто не намерихме къде да се преместим.

Вечеряхме в Хасиенда-много вкусно беше всичко,но цените много високи,то и затова си стои празно все де  hahaha.Цените в кръчмето на Янис бяха почти същите  Crazy.
Последните дни се хранехме само в хотел Сънрайз на входа на централен плаж-супер вкусно и на нормални цени.Ходих и студио и апартамент да погледна там-еми ако пак отидем до Лозенец със сигурност там ще отседнем.

Последна редакция: пт, 04 авг 2017, 15:53 от Мамекс

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
За хапване - ресторант Q-ftetaria. Много вкусно приготвена храна, чисто, различно, но с леко по - високи цени. Не е от най - скъпарските заведения, но си заслужава 👌

# 70
  • София
  • Мнения: 1 113
Здравейте и от мен. Смятам тази година да ходя в Лозенец, не съм ходила там досега и се притеснявам за водата в морето. Някой, който е ходил скоро може ли да даде отзив? Кристално чиста ли е, има ли водорасли? Например ако е мътна или има треви/водорасли/ боклуци в морето ме е гнус да вляза. А по-напред в темата прочетох за щипалки, което за мен е недопустимо.. та да си знам дали да се отказвам на време Grinning

# 71
  • Мнения: 9 487
В момента е чиста навсякъде.Няма щипалки; водораслите са подвластни на теченията..има тук-там, но могат да се заобикалят  Wink

# 72
  • от един красив град
  • Мнения: 402
Ние бяхме в началото на Юли, на плаж Оазис и имаше щипалки. Също така имаше дни, в които доста медузи плуваха около нас, дори на брега имаше доста изхвърлени от морето. Водораслите не бяха болка за умиране, имаше тук-там. Иначе плажа е страхотно направен, чист и поддържан. Има и свободна зона.

# 73
  • Мнения: 433
Поздрави от Лозенец. Ние сме в хотел Атива, голям късмет извадихме, че имаше места. Много сме доволни. Малко и спретнато хотелче, спокойствие, близо до плажа. Храната е вкусна и персонала е много мил. Има мааалко водорасли тук-там, но на нас не ни пречат. Общо взето лятна идилия Sunglasses

# 74
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Ние се върнахме от Лозенец преди ден. Впечатленията ми са хубави, накратко:
- бяхме в семейно хотелче Грация, за 65лв нощувката - хотелчето е симпатично, но има какво още да се иска от към чистота и обзавеждане. Стаите са с прилични размери, но увехтели. Щорите ни не бяха чистени поне от няколко месеца, съдейки по прахоляка върху тях. За 4 дни ни смениха кърпите веднъж, но чершафите - нито веднъж и дори не бяха оправили леглата. Камериерката беше сложила новите кърпи върху разбърканите чершафи и това е. Тъй като бяхме толкова малко време там - не ми беше чак такъв проблем, но ако бяхме отседнали за повече нощувки със сигурност щеше да ме влуди. Стаята ни беше до стълбите и сутрин чувахме другите гости, но да кажем, че това е нещо, върху което няма как да се влияе.
- посетихме няколко заведения:
Q-фтетария (с предварителна резервация, няма друг вариант там) - много вкусно и приятно. Нормални цени.
Лагуна (без резервация) - пак вкусно и приятно. Нормални цени.
Бистрото (без резервация) - вкусно и приятно, много хубава тарама. Нормални цени.
Бунгалото (с предварителна резервация) - много разочароващо. Порциите - малки, храната не особено добра. Поръчах си риба, която беше много препържена и пресолена, ММ - свинско, което беше малко на грамаж и поставено върху купешка пърлена на минимум 3 дни. Тарамата бе хубава, но брускетите към нея (препечени филии хляб) бяха най-малко на 2 дни. Цените - далеч от предлаганото качество. Повече няма да ги посетя.
Пиехме кафе сутрин в By the way и Барчето. Хасиенда е ясна на всички за вечерно излизане.
Ходихме на централния плаж, но ни се стори доста претъпкан (а и беше събота, може би заради това). Минахме до Юг, но малко се разочаровах, няма почти нищо. Накрая отидохме до Оазис и освен снобарията, останалата част много ми хареса - там ходихме до края на почивката. Шезлонги и чадъри по 6 лева, не беше претъпкано. В заведенията цените бяха малко по-високи от очакваното, но явно имат таргет хора. Ядохме в Delete и Pastel, беше вкусно и обслужването беше ок. В Pastel има обедно, на почти нормални цени. Плажът беше чист, поддържан, плитко е, водата беше ок.

Общи условия

Активация на акаунт