Училищата в район Младост, София - V част

  • 86 859
  • 756
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 38 420
Може, Бубанка. Моите лоши истории са от хореографската и общата.

# 316
  • Мнения: 29 258
Бубанка, нямам лични наблюдения. Така ми казаха и понеже се колебаех, избрах 128, което ни е по-близо, по-спокойно, децата са си на занималня. Единственото, което няма, а е много хубаво, е басейна на 144.
Не казвам, че е малко 2 ч. рисуване, а, че само заради тях, не си струва неудобството да ми е по-далеч.

За 39 също има добри отзиви. Там има паралелки с рисуване и английски. Peace

81 не ми хареса, поради многото паралелки, малко места за занималня, струва ми се голяма лудница.  Thinking

# 317
  • София
  • Мнения: 38 420
Дъщерята беше 7 г в 81. Да, голяма лудница е. За занималнята - по-добре забрави. Обаче е до нас и е районното и ако намерим свястна учителка, ще отидем там.

# 318
  • Мнения: 2 340
Голямото ми дете е набор 2013, т.е следващата година трябва да бъде първи клас.
Със СОП - нарушение в развитието на експресивната и рецептивната реч.  Категорична съм, че ще тръгне първи клас, макар че знам, че ще и бъде изключително трудно.
Засега равносметката: потенциални училища:
131 во - училището ни по район, но не ми се иска да е там.
144 то - хореография. Тя иска да е с народни танци. Та въпросите са ми: защо не ви харесва училището? И как преминават работилничките.
39 то. При разговор с директорката ми направи много добро впечетление и увереност, че ще съдействат за справяне със ситуацията.
81 во . Не мога да се свържа с никой от там за разговор, но стои като желани училище.
8 мо и 55 то в мусагеница, дървеница. В 8 мо пак много добро впечетление.

Като реално детето е далеч от желание за изучаване на чужди езици. Математиката и е изключително трудна. Влекат я танците.
Та ако има човек, който да ми даде мнения за училищата ще съм доволна.
И как минават работилниците


Миналата година кандидатствахме в 39 СУ / децата  ми са със СОП /. Добро впечатлене ми направи ресурсната учителка, която искаше да ги види още при подаване на документите и даже ми предложи да ходим до края на юни месец, за да се опознаят. В последствие ги разделих в 2 други училища, но това беше по съвсем друга причина.

# 319
  • Мнения: 1 821
Аз ви съветвам да помислите за 131-во , което ви е по район. Първо , защото ще ви е близо и удобно и след даден момент , детето ще може да е по-самостоятелно и да се прибира вкъщи само. Второ, защото е малко и доста по-спокойно :  около 300- 400 деца е цялото училище към момента( горе-долу)  - т.е. няма я лудницата с 6 1- ви класа, 5-втори и т.н. и с паралелки по 30 деца.  Синът ми учи там с немски , но има и паралелки без език. Също, до колкото ми е известно има доста добър преподавател по Народни танци и голяма част от децата ходят с удоволствие. Правят се концерти, представления,имат участия и т.н. („СЕВДИЦЕ“ ЕООД - обучение по народни танци на учениците от 131. СУ с ръководител Лора Новоселска).Децата могат да ходят на плуване безплатно , има доста допълнителни занимания вече - шах, фехтовка,карате, английск по Фарос и  др..   Проблем с циганета няма и в началните класове да има по 2-3 ромчета на набор , част от които ми изглеждат по-чисти и спретнати от моето дете Simple Smile  ..че дори и по-възпитани на моменти Simple Smile Simple Smile Вече има инсталирани камери по коридорите, домофон с камера за извикване на децата от стаите , нови дограми навсякъде, ремонтирани тоалетни и т.н.  Та - мисълта ми е , че не е съвсем западнало, както се спряга в пространството - освен ако не държите повече на визията - като фасада, двор и т.н. - там трябва още да се поработи , но пък се вижда , че има желание от страна на директорите:) .

# 320
  • Мнения: 29 258
Доколкото знам и в 131 от миналата година са Шилер. Може да се поразровите за повече информация.

# 321
  • София
  • Мнения: 38 420
Една приятелка педагог щеше да ходи да работи в занималнята на 131 и много ми го хвалеше. В смисъл, захванали са се с много нови неща и ще продължат да ги правят.

# 322
  • Мнения: 452
Ами детето така или иначе на 100 % влиза в 131 соу. По сегашните критерии- имаме уседналост и ни е районното училище. Ще направя още 1-2 разговора с директора.
Но детето няма изгледи да бъде на 100 % самостоятелно скоро. Прекалено плаха и доверчива е.

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 13:40 от ralitsa_bv

# 323
  • Мнения: 14
Мислех да кандидатстваме в 131во с фарос, но след като направихме семейно една обиколка на двора и надникнах във фоайето и като ме лъхна един тежък мирис на мухъл и занемареност... се отказахме...
Някои местенца в двора ми се струват направо опасни. Счупени стъкла на мазета и разпочупени, стърчащи, ръждясали решетки. Никаква зеленина... тъжна картинка.

Отидете вижте и преценете. Дори и да се работи, не ми се вярва скоро да смогнат да го оправят. Базата за мен има значение, децата ни прекарват по цял ден в тази среда, а аз лично не бих искала да съм там дори за половин час. Относно циганетата и аз разбрах, че са 1-3 на набор...

# 324
  • Мнения: 452
Аз съм запозната с базата на 131 соу. Въпросното дете ходи на плуване при вили Александрова там. Но честно не съм много убедена, че искам да запиша детето си там. Живея от 2010 във въпросния квартал, а от 2013 съм по детските площадки. Циганетата не са толкова безобидни, дори от 1-3 на набор. Само едно, тормозещо дъщеря ми ще е достатъчно да срине на 100 % усилията ми с говора. Честно трябва ми адекватно училище, в което имат желание да работят с нея. А кое е това училище

# 325
  • София
  • Мнения: 982
За тази цел Ви трябва малко основно училище. с едносменен режим. И в 144 и в 81 с по 6 паралелки с безброй деца, ниска дисциплина, ужасни порядки в стола и на двора, няма да имате  средата, която да е полезна за дъщеря Ви. В Младост не съм открила такова училище, затова след първи клас се преместихме надалеч.

# 326
  • Мнения: 1 821
Аз съм запозната с базата на 131 соу. Въпросното дете ходи на плуване при вили Александрова там. Но честно не съм много убедена, че искам да запиша детето си там. Живея от 2010 във въпросния квартал, а от 2013 съм по детските площадки. Циганетата не са толкова безобидни, дори от 1-3 на набор. Само едно, тормозещо дъщеря ми ще е достатъчно да срине на 100 % усилията ми с говора. Честно трябва ми адекватно училище, в което имат желание да работят с нея. А кое е това училище
Само да вметна,че по-агресивни деца има навсякъде и далеч не са само ромчета. Т.е. нямате ,ама никаква гаранция ,че в класа в който попадне детето,няма да има деца с поведенчески проблеми,по-палави,агресивни,свръхемоционални или хиперактивни. Това са държавни училища и децата се класират по ред критерии. Помислете за частно ,ако имате възможност.

# 327
  • Мнения: X
В частните училища има гаранция за липса на агресивни деца ли?
Съмнявам се. Ралица, правилно ли разбрах, че дете набор 2013 тръгва в първи клас тази година? С говорни проблеми?
Ако не съм разбрала и не е така, моля да ме извините.

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 20:10 от Анонимен

# 328
  • Мнения: 29 258
Би трябвало да е 2012 наборът на първокласниците. Ако детето е 2013 г., не бързайте да го записвате в първи клас. Има вероятност за една година да се израсте проблемът или поне да се редуцира.

# 329
  • Мнения: 452
В частните училища има гаранция за липса на агресивни деца ли?
Съмнявам се.
Правилно ли разбрах, че дете 2013 набор Ралица, правилно ли разбрах, че дете набор 2013 тръгва в първи клас тази година? С говорни проблеми?
Ако не съм разбрала и не е така, моля да ме извините.
Детето е набор 2013 и ще тръгне 2020. Със сигурност. Нямам намерение да в отлагам.
Не сте първите, които ми казвате да търся малко училище. Така че ще се ориентирам най вероятно към 39 то ( няма народни танци), 131 и 8 мо. В последните две има народни танци, като допълнителни занимания. Ако трябва да избирам между 39 то и 8 мо са ми много на кантар. 39 то е близо до нас, а 8 мо до свекърите. При всички случай бабата и дядото могат да отреагират по бързо при наличие на проблем, ако тя е в 8 мо, отколкото ние от местоработата ни до 39 то или 131 во. Аз работя в Овча купел, мъжа ми в дървеница и 8 мо е най добрия вариант

Общи условия

Активация на акаунт