Училищата в район Младост, София - V част

  • 87 072
  • 756
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 1 914
Здравейте, интересува ме занималнята за малките класове в 125то у-ще, и по- специално- за първи клас- как е организирана? В училището има 6 паралеки първи клас, а информацията, която имам, е че в занималнята са 4 групи, т.е. за някои ученици няма места и е претъпкано- това вярно ли е? Една голяма зала ли е занималнята, която побира всички първокласници, или всяка паралелка следобяд си остава в своята класна стая и там се подготвят домашните? Ще съм благодарна на включилите се:hibiscus:

# 346
  • Мнения: 2 352
И изминалата година беше така организирана занималната за 1 клас. Всички желаещи от нашият клас + деца от др. клас. Грубо по клас и половина, но част от тях не посещават държавната занимална, а частни. В стая са, но не в тази, в която са сутрин. Предполагам знаеш, че цялата година първи клас е първа смяна.

# 347
  • София
  • Мнения: 188
Здравейте, интересува ме занималнята за малките класове в 125то у-ще, и по- специално- за първи клас- как е организирана?
Здравейте, може ли да помоля за отзиви и за занималнята в 81-во. 1-4 клас. Предварително благодаря.

# 348
  • Мнения: X
В 81су е лудница. занималнята на първите класове са 2 класа в 1 стая, 2ри клас са по 3 класа. месец преди първи клас да свърши спрях детето от занималня и се оказа, че изобщо не знае как се пишат домашни, защото те са се писали на дъската и всички преписват. имах съмнения за дислексия, а то просто е било неграмотно. с много усилия успяхме да наваксаме пропуснатото и да научим детето само да си пише домашните. за самите учители от занималнята не ми се говори изобщо. друг проблем на 81 е тормозът между децата (обиди, взимане и унищожаване на вещи, ритници и др.)

Да се самоцитирам.

# 349
  • София
  • Мнения: 188
Опс, това са съм го пропуснала Simple Smile Благодаря!

# 350
  • Мнения: X
аз не със лошо, не ми се пишеше. още не мога да си простя, че причиних това на детето си цяла година.

# 351
  • Мнения: 29 371
Пингу, сега от новата уч.година какво мислите да правите? Ние не сме в 81, но само, като си помисля, че се колебаех, даже бяхме пуснали документи, но не ни приеха, защото не сме от прилежащия район.  Crazy

# 352
  • София
  • Мнения: 188
    Аз пък подадох за трето класиране и в двете - 125-то и 81-во. Иначе детето е записано в 39-то. В голяма чуденка ще съм, дали да местя детето, ако ни класират...

# 353
  • Мнения: X
вижте, занималнята не става в 81, другото е като във всяко училище. в 125то е същото, както е и във всяко голямо училище. за нас проблема се реши с платена занималня. обиколихме всички в квартала и избрахме. не ми е приятно от този факт, но това е положението.

# 354
  • София
  • Мнения: 188
А коя занималня избрахте и доволни ли сте от нея? Питам, защото и на мен ми се върти същата идея в главата, а всички занимални се презентират като да са най добрите.

# 355
  • Мнения: X
Избрахме Да Винчи. Детето се почувства най-добре там. Беше втора или трета в обиколката. Доволни сме. Съученици са в Хвърчила, също са доволни родителите и децата, но не беше нашето място. Оксиния също е добър вариант. Обиколка с детето е най-добре да се направи.

# 356
  • София
  • Мнения: 188
И на мен Да Винчи ми хареса. С другите 2 съм говорила само по телефона, но ще отидем и на място. Благодаря много Simple Smile

# 357
  • София
  • Мнения: 982
Една много показателна статистика за приема в първи клас за учебната 2019/2020 г. на училищата в Младост.
Свободни места за прием в първи клас към 20.06.2019 г. по данни от училищата      - По данни на РУО София
10. СУ "Теодор Траянов"   - 7
39.  СУ "Петър Динеков"   - 10
81. СУ "Виктор Юго"           - 5
82. ОУ "В. АПрилов"           - 21
118.СУ                                   - 8
125. СУ "Боян Пенев"   - 6
128. СУ "Алберт Айнщайн" - 0
131. СУ "Климент Аркадиевич Тимирязев" - 11
144. СУ "Народни будители" -   39
145. ОУ "Симеон Радев" - 1

# 358
  • София
  • Мнения: 4 035
Една много показателна статистика за приема в първи клас за учебната 2019/2020 г. на училищата в Младост.
Свободни места за прием в първи клас към 20.06.2019 г. по данни от училищата      - По данни на РУО София
10. СУ "Теодор Траянов"   - 7
39.  СУ "Петър Динеков"   - 10
81. СУ "Виктор Юго"           - 5
82. ОУ "В. АПрилов"           - 21
118.СУ                                   - 8
125. СУ "Боян Пенев"   - 6
128. СУ "Алберт Айнщайн" - 0
131. СУ "Климент Аркадиевич Тимирязев" - 11
144. СУ "Народни будители" -   39
145. ОУ "Симеон Радев" - 1

Нищо показателно няма в така цитираните цифри Simple Smile 10то, 145то и 131во са сдужения, тях не ги слагайте в класациите. После проверете колко деца са приети, защото в 128мо са обявили 4 паралелки по 24 деца, докато 81во са обявили 7 паралелки. Сега кое е по-търсено 128мо, защото има 0 свободни места или 81во с 5 свободни места Simple Smile Същата работа е със 144то, имат приети повече от 100 деца, но са пуснали пълния капацитет на възможен прием от 144, та къде има повече наплив - в 39то с 3 паралелки, където има 10 свободни места или в 144то. Недейте да четете като дявола евангелието Simple Smile

# 359
  • Мнения: 3 715
Една много показателна статистика за приема в първи клас за учебната 2019/2020 г. на училищата в Младост.
Свободни места за прием в първи клас към 20.06.2019 г. по данни от училищата      - По данни на РУО София
10. СУ "Теодор Траянов"   - 7
39.  СУ "Петър Динеков"   - 10
81. СУ "Виктор Юго"           - 5
82. ОУ "В. АПрилов"           - 21
118.СУ                                   - 8
125. СУ "Боян Пенев"   - 6
128. СУ "Алберт Айнщайн" - 0
131. СУ "Климент Аркадиевич Тимирязев" - 11
144. СУ "Народни будители" -   39
145. ОУ "Симеон Радев" - 1

Нищо не показва тази статистика. Уреждайте си сметките с училищата лично, а не по форумите.

Общи условия

Активация на акаунт