Училищата в район Младост, София - V част

  • 86 962
  • 756
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 29 324
Във всеки клас е различно. Някои имат групи във фейсбук, други във вайбър, по мейл, по телефона.
Учителите са ок, но все пак всичко е субективно мнение. За едни добре, за други - не.

# 616
  • София
  • Мнения: 11 763
Здравейте,

Детето ми е записано първи клас в 81во, но липсва класна за момента ( липсва и Фандъкова което се надявам е добра новина). Някой има ли информация какво става и коя класна ще поеме първи клас?

Благодаря предварително

# 617
  • Мнения: 35 961
за фандъкова съм чувала добри отзиви

# 618
  • София
  • Мнения: 11 763
за фандъкова съм чувала добри отзиви

Аз до тук само лоши, даже гледах и назад в темата такива, не знам дали са основани или не. Повече ме притеснява сега че не знам какво става... Училището е разлепило някакви списъци, няма информация никъде какво става. Не съм звъняла да питам

# 619
  • София
  • Мнения: 11
Здравейте, някой има ли отзиви за Мария Стефанова- учител в 10-то СУ?

# 620
  • Мнения: 310
Здравейте! Оглеждам се за паралелка с руски (в кое от училищата въобще има такава) след 4 клас в квартала и какво е нивото й от 5 до 7 клас.

# 621
  • Мнения: 35 961
в 81 су има

# 622
  • София
  • Мнения: 230
Паралелка с 1-ви чужд език- руски, има и в 125 СУ.

# 623
  • Мнения: 436
А мнение за 81 во гимназиален етап?
Наистина имат голямо текучество на учители, което прави впечатление.
Въпросът е, каква е атмосферата, дисциплината  в гимназия?
Ами още на втората семица нов учител по английски……?

Що се отнася до “умната” и “ амбициозна” директорка в 39 то училище -  не се лъжете да записвате децата си там.
Училището никога не е било толкова зле, колкото при тази жена - всичко добри учители напуснаха, при нея виреят само иинтриги и качеството на образование хич не я вълнува даже.
Каквото можа, съсипа.

Последна редакция: пт, 23 сеп 2022, 15:24 от loska

# 624
  • София
  • Мнения: 1 397
Все пак има и едно позитивно нещо в 39то - класовете са с по - малко деца.
Около 15 септември гледах снимки на познати в училището и класовете са с под 20 деца. При нас в 128мо, класът е 25 и то защото имаме заминали на друго място деца. Миналите години бяхме 27. Може би така имат възможност за повече внимание към отделните ученици.

# 625
  • Мнения: 436
Принципно е хубаво да са по- малко деца в клас, да.
Лошото е, че, ако са по- малко, то е , защото училището не е добро и не е желано.

# 626
  • София-Младост
  • Мнения: 23 342
А като са много, защото училището е желано, става лудница...А и желани и нежелани ги правим понякога по форумите, та е малко субективно. Синът ми учи в 39-то до 4 клас. Съвсем редовно и нормално училище. Е не случи на учителка, защото беше млада и забременя. После и готината учителка в занималнята и се наложи да замине в чужбина...но това никой няма как да го предвиди.

# 627
  • Мнения: 29 324
До 4 клас си зависи отновно от учителката, която се падне.

# 628
  • Мнения: 436
Не става въпрос за елитно и неелитно училище.
Тези определения са наистина много субективни.
Виж  управлението на институцията, подбора на кадри и задържането на добрите такива, а не прогонването им , поради лош микроклимат, са си функция от управлението на директора.

# 629
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
И моите деца учиха в 39 при старата директорка. В начален етап важна е учителката. Аз съм доволна от избора си, но нашият клас беше от 26 деца. Едносменен режим, малко училище, спокойно. На пешеходно разстояние, има стол.
Но пък аз не харесвах старата директорка, инертна, консервативна, вирееха интриги и подмазвачество сред колектива и родителите. Чувствах се все едно бях отново ученичка през 90тте години - поучаваха ме, мъмреха ме, държаха се снизходително и с пренебрежение, като държавен чиновник на гише. Право на мнение родителите нямат, това се приема като неуважение към институцията.
Срещам доста плюене по новата директорка и се чудя дали не е развалила рахата на някои хора в 39 просто...
Ние напуснахме след 4 клас, като основна причина беше управлението на училището, липсата на амбиция и инициативност, както и средата.

Общи условия

Активация на акаунт