Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 6

  • 184 070
  • 728
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 15 468


Леле, Пепчо,разкошно, защо не ми излизат тези вкусотии в бука?

# 301
  • Мнения: 9 109
Пускам ги в групата, Тайне, на страницата на блога като събера на куп Simple Smile

# 302
  • Мнения: 11 738
Тия дни съм снимала само Малай



И Каноли с кафе и шоколад

# 303
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Може би сте виждали меню с "Хем енд егс с кренвирш", Хем енд егс със салам"...
Simple Smile Е, моето е "Ябълков сладкиш на Лабрекс с пъпеш и ягоди" Simple Smile

# 304
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Егати отвратителната мобилна версия. 3 пъти пуснах ново мнение, не се постна, след това ме логна аут, загуби ми всичко, а при самото писане не спира да прескача страницата и да препраща... Сигурно някой СМГ 6-класник ще се справи по-добре...  Tired Tired Tired




"Хем енд егс с кренвирш", Хем енд егс със салам"...

 Laughing Laughing Laughing

Беше ми време да си надивя мързела и все пак да сготвя нещо...

Крем супа с картофи & селъри



Surf n Turf къри с ананас и жасминов ориз



Карамелено орехов пай



Последна редакция: пт, 21 юли 2017, 10:37 от chrissy

# 305
  • Русе
  • Мнения: 8 801
Мале тези канелони и този пай с карамел и орехи......  Crazy
Ееейй, имайте милост!  Grinning
Страхотни сте!  Hug bouquet
Може ли рецепта за пая?

Може би сте виждали меню с "Хем енд егс с кренвирш", Хем енд егс със салам"...
Simple Smile Е, моето е "Ябълков сладкиш на Лабрекс с пъпеш и ягоди" Simple Smile
Joy Joy

# 306
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Може ли рецепта за пая?

Юле, заповядай, обаче на мен не ми хареса особено рецептата. Тестото се разпада в ръцете, не може да се точи, а го държах над 1/2 час в хладилник. С други теста не е така. Плънката... Ми, не е описала ясно, че като прибавиш и сметаната течната, то става много рядко и това "сгъстяване на котлона" всъщност си отнема повечко време. При мен вря с огромни балони над 15 минути, а виждаш, че консистенцията е добра.
И печенето - 5 минути, ама друг път. След 5 минути бълбукаше яко и беше полутечно, защото сместа още веднъж се нагрява и втечнява. Или трябва да се сгъсти повече плънката, или да се пече повече, както направих аз. Не засякох колко време пекох, но над 15 минути със сигурност, след 5 минути беше по-рядко от палачинкова смес, почти вода, а бях спазила указанието за плънката "дървена лъжица да оставя следа в дъното на съда"...

Т.е. идеята за рецепта е чудесна, но ако спазиш стъпките 1:1 просто не става. Иначе е вкусно.
Извини ме за отклонението с моите впечатления, ако съм досадила.

http://zornitsapizza.blogspot.de/2012/12/blog-post_10.html

# 307
  • Русе
  • Мнения: 8 801
Благодаря Криси!  bouquet
Ако не са ти разясненията, и при мен няма да се получи,  Hug

# 308
# 309
  • София
  • Мнения: 15 468
И аз с една манджичка, нещо като кюфтета по чирпански. Равиоли бяха за обед и диня  огромна ометохме.

# 310
  • Мнения: 105
За тиквичките на Марчева - вкусни почти като пържени оценката вкъщи "мно`о са хубави пак да направиш"  Grinning  От галетата станаха хрупкави където са по-сухички, предполагам че ако не са стояли в хладилник като моите ще са по-хрупкави, с млечен сос направо класика  Sunglasses нямам снимка правих за малко късна вечеря.
Марчева  Heart Eyes
Бягам че започва да ми се хапва от всичко  Peace

# 311
  • София
  • Мнения: 11 710
За тиквичките на Марчева - вкусни почти като пържени оценката вкъщи "мно`о са хубави пак да направиш"  Grinning  От галетата станаха хрупкави където са по-сухички, предполагам че ако не са стояли в хладилник като моите ще са по-хрупкави, с млечен сос направо класика  Sunglasses нямам снимка правих за малко късна вечеря.
Марчева  Heart Eyes
Бягам че започва да ми се хапва от всичко  Peace
Да, наистина са много добри, а най-вече са бързи и лесни. Хрупкави са.
Благодаря ти , мила, а аз ще благодаря на моята си маникюристка за добрата ѝ рецепта.  Simple Smile
Отивам да приготвя бързи ребърца на фурна. Wink
Допълвам се:
Териаки ребърца на фурна



и "Шоколадов кекс с череши по Диана" или вишни. Този е с череши. от "Моето сладко хоби"

и с карамелена заливка -



Последна редакция: нд, 23 юли 2017, 00:09 от marchеva14

# 312
  • Мнения: 9 109
Обяда от вчера  пълнени пържени чушки със сирене любими за цялото лято http://pep-4o.blogspot.bg/2016/06/blog-post_27.html?m=0



кюфтета от тиквички http://pep-4o.blogspot.bg/2010/01/blog-post_5203.html

 

и печени патладжани с доматен сос http://pep-4o.blogspot.bg/2012/07/blog-post_20.html?spref=fb

# 313
  • София
  • Мнения: 11 710
Правописна грешка  Embarassed не се пише ТериАки, а ТериЯки. Моля за извинение. Това е неволно и от бързина при писане.

Последна редакция: нд, 23 юли 2017, 12:55 от marchеva14

# 314
  • София
  • Мнения: 15 468
Много вкусен жълт зелен фасул.

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт