Какво обличате за сватба?

  • 18 516
  • 170
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 23 163
Не искам да издребнявам, но щом "толкова много жени" мислят обратното, може би ти си в грешка.

Вземи думите от клавиатурата.  Mr. Green

# 91
  • Мнения: 615
Дълга или къса ?! Младоженците да зададат дрескод и спорът е решен !

# 92
  • София
  • Мнения: 23 163
На мен ми се вижда малко прекалено да има дрескод. Ще дойдат на сватбата ни, уважили са ни, отделили са пари за подарък, евентуално за транспорт, пък аз да им казвам и с какви дрехи да идват.  Rolling Eyes На мен ще ми е неприятно някой да има такива претенции към мен, ако не съм шаферка или кума.

# 93
  • Мнения: 615
Ако сватбата е някаква много модерна, трябва да има дрескод. Ако е по- обикновенна, не !

Спомена се сватба на плажа - ами нормално е да кажеш на хората да дойдат по бански и джапанки  Joy

# 94
  • Мнения: 8 932
Моите коментари са за конкретни посочени тук модели.
Зелената рокля на авторката е с дълъг ръкав, а аз харесвам ръце и рамене, още повече на младо момиче и още повече в летния сезон. След една възраст нататък ръкава става задължителен.
Зелената рокля за 20 паунда, от ибей, китайската, е видимо от нискокачествена материя. Иначе и аз си имам сполучливи евтини китайски покупки.

На мен ми се вижда малко прекалено да има дрескод. Ще дойдат на сватбата ни, уважили са ни, отделили са пари за подарък, евентуално за транспорт, пък аз да им казвам и с какви дрехи да идват.  Rolling Eyes На мен ще ми е неприятно някой да има такива претенции към мен, ако не съм шаферка или кума.
Именно. Освен ако нямам претенциите моята сватба да е някакво особено светско събитие, не мога да си представя да налагам дрескод.


Сватбата ще бъде в ресторант,близо до нашия град където често се правят сватби и ще започне от следобяд.

# 95
  • Мнения: 615
А, и се сетих за баба ми...

Имаше си един тъмно син костюм и едни черни лачени обувки... Та на всички сватби, кръщенета и банкети все така отиваше облечена !

Никъде не я върнаха  Naughty

# 96
  • London, UK
  • Мнения: 301

Зелената рокля за 20 паунда, от ибей, китайската, е видимо от нискокачествена материя. Иначе и аз си имам сполучливи евтини китайски покупки.


Принципно и аз имам едно наум за роклята, но аз и роклята която шаферките избраха не харесах особено, но днес пристигнаха (от Китай) и на живо са много по-хубави. Напоследък в Китай има и доста качествени неща.

Колкото до дрес кода, не е задължително да е супер специфичен - уточняващ дължината на роклята, но не виждам нищо лошо да се уточни в рамките на "Официален", "Строго официален" или "Небрежен" в зависимост от мястото и времето.

# 97
  • София
  • Мнения: 17 925
Сватбите вече са много по-модерни и изискани от едно време и е напълно на място да се сложи дълга рокля и то не "по-обикновена лятна дълга", защото те не са достатъчно официални за повода.
По "сватбите вече" дори булките са с доста по- семли рокли, камо ли гостите.
Рядко виждам снимки и на шаферки с дълги рокли.
А аргументът с "толкова много жени смятат така, значи те не са в грешка" ме разсмя. Толкова много хоеа гласуваха за Бойко, който не е просто грешка, а такава на природата, но .. нали Whistling

# 98
  • Мнения: 4 945
Сватбите вече са много по-модерни и изискани от едно време и е напълно на място да се сложи дълга рокля и то не "по-обикновена лятна дълга", защото те не са достатъчно официални за повода.
По "сватбите вече" дори булките са с доста по- семли рокли, камо ли гостите.
Рядко виждам снимки и на шаферки с дълги рокли.
А аргументът с "толкова много жени смятат така, значи те не са в грешка" ме разсмя. Толкова много хоеа гласуваха за Бойко, който не е просто грешка, а такава на природата, но .. нали Whistling
Аз пък виждам обратното на сватбите, булките са с все по-лъскави рокли с камъни, брокати и т.н. А при шаферките виждам тендеция да са с дълги изчистени рокли.
А това как се облича човек за сватба си е лично негов избор, вкус, препочитания. И според мен не е нужда да се съобразява с другите хора, с това какво те мислят. Важното е човек да се чуства добре и красив за повода.

Последна редакция: вт, 20 юни 2017, 17:42 от тинити

# 99
  • Мнения: 2 323
И на мен ми предстои подобна дилема. В началото на септември е сватбата, може да пече, може да вали, може да е 30 градуса, може да е 15, за мястото дори не съм сигурна... абе, идея си нямам. Иска ми се да е нещо в свеж цвят, което пък значи да внимавам с модела, за да не е прекалено неофициална, понеже аз през лятото доста често нося роклички от тип коктейлни в светли цветове, с каквито хората и на сватба ходят.
Май ще се пусна по магазините просто и като я видя, ще си я позная.

Била съм на няколко сватби, но впечатленията ми са предимно от снимки. Тенденцията е към много изчистени рокли - особено за шаферките. Eто тази рокля на Мегз е тотален хит сред шаферките - http://megz.eu/en/megz-backless-bow-dress.
Имам 99% същата - гол гръб, панделка, същата дължина, същото разкрояване, моята даже е с дантела отпред и е в светъл тюркоазен цвят. И понеже си джиткам с нея на разходки, в моята глава тази рокля не се води официална. Не че не става за сватба - става, просто е далече от категория официална. Не бих я облякла, примерно, ако е зададен официален дрескод. За дневна сватба на открито ми се вижда окей.

В nelly.com съм засичала готини рокли, ако ти се занимава да поръчваш онлайн.

Каквото и да облечеш, важно е да не засенчваш булката !

Мен за това две мой приятелки просто не ме поканиха, после пък продължиха да ме търсят...и аз незнам защо ?!

Златната тя на мама. Има ли човек на тази планета, който да не ти завижда?

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 17:39 от bambinnah

# 100
  • Мнения: 4 945
Те май ролките за шаферки са предимно от Мегз. На всяка сватба едни и същи почти. Скука.

# 101
  • Мнения: 2 323
Мхм, булките са се зарибили по американската идея всички шаферки да са им еднакви, ама не им се дават пари. Друго си е 30 лв за рокля.

# 102
  • Мнения: 2 621
Зелената рокля е много красива и стилна.
Моят съвет е да разбереш къде ще бъде сватбата дали ще се впишеш в интериора. И двата случая не са добре много официална или да кажем по ежедневна на фона на другите гости.
Много зависи от обстановката. Ако не си сигурна винаги има среден вариант избираш рокля,но не черна. За бяло и екрю и мъжете вече знаят,че е гаф.

# 103
  • Мнения: 195
На мен не ми харесва зелената рокля, стои ми прекалено помпозна.
Всъщност, мнението ми се покрива едно към едно с това на Catcher in the Rye.
Аз бих се спряла на рокля до коленете, ето тази ми допада: http://www.galajurk.nl/images/cocktailjurk-35.jpg  Simple Smile

# 104
  • Мнения: 319
Aз ще ходя нас сватба чак догодина, май месец, ама вече съм си харесала рокля:
https://nelly.com/se/kl%C3%A4der-f%C3%B6r-kvinnor/kl%C3%A4der/fe … ress-134547-0030/
 bouquet bouquet

Общи условия

Активация на акаунт