Какво обличате за сватба?

  • 18 436
  • 170
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10
Наистина е странно...
Ами ще продължавам да търся нещо НЕ ТОЛКОВА ОФИЦИАЛНО Simple Smile)
Решила съм ,че ще е дълга зелена рокля !  Laughing

# 76
  • Мнения: 4 943
Като избереш, прикачи една снимка да видим. Simple Smile

# 77
  • London, UK
  • Мнения: 301
Аз също исках дълга и зелена за сватбата на една приятелка и вчера си поръчах тази:
Ще чакам 3-4 седмици за доставка, но се надявам, че ще си заслужава Simple Smile

# 78
  • Мнения: 8 919
Аз също исках дълга и зелена за сватбата на една приятелка и вчера си поръчах тази:
Ще чакам 3-4 седмици за доставка, но се надявам, че ще си заслужава Simple Smile
Виждам рокля за по-малко от 20 паунда, това ли е?

# 79
  • London, UK
  • Мнения: 301
Да, това е. И не знам цената каква роля играе? Много пъти съм поръчвала от ebay и това, че цената е ниска не означава, че качеството ще е ниско.

# 80
  • Мнения: 7 325
Нямам за цел да те обидя, но прилича на роклите, които продават в китайските магазини при нас. Не се хващам за цената, защото аз лично съм купувала хубави дрехи на ниски цени от сайтове по разпродажбите, но дано имаш време и възможност да реагираш ако това, което ти доставят не отговаря на очакванията ти като вид и качество.
Ако има такава опция - провери продавача. Срок три седмици за доставка, нищо чудно да идва от Китай.

# 81
  • London, UK
  • Мнения: 301
Със сигурност идва от Китай, аз това съм го проверила. Време да реагирам имам достатъчно. Знам, че има риск, но реално щом цената е такава не ме притеснява дори да не е такава, каквато очаквам. Иначе съм поръчвала от Китай и преди - имам както лоши, така и много хубави неща. Това от къде пристига не е гаранция за нищо.

# 82
  • Мнения: 559
Чудесно е, че си се консултирала с булката, остава и да се съобразиш с мнението й. Подкрепям мнението на fatalina:  „По-скоро за Вас като млада госпожица би било подходящо да облечете нещо по-феерично и по-късо и пак да е по-официално“. На сватбите, на които съм присъствала е имало единични дълги вечерни рокли, като изключим булчинските /дори кумите и шаферките са били с къси!/ и усещането беше за  неуместна издокараност. Със сигурност има и друг вид сватби, където такава рокля е наложителна, но това предполага и съответното облекло за мъжете. Виждала съм и няколко дълги летни рокли – някои бяха премливи, други – не. При колебание се придържам към старото правило ”По-добре недостатъчно издокарана, отколкото натруфена“ („Better to be slightly underdressed than overdressed“).

# 83
  • Мнения: 991
За мен е крайно неуместно да се облече дълга рокля. Приемам го в два варианта:
1) тип "кралска сватба", нещо крайно изискано, в дворци, луксозни места, панаир на суетата.
2) неглиже лятна градинска/плажна сватба, където можеш да си просто по обикновена лятна дълга, феерична и красива рокля.

И евентуално шаферките, ако са с еднакви, пастелни и феерични рокли.
Нещо с дължина до коляното, до средата на прасеца, ми се струва най-подходящо. Според мен въобщв не бъди с дълга рокля, няма да й е приятно на булката. А и е нелепо, когато си просто гост. Сложете една елегантна рокля, пола, панталон и не се излагайте. Дори на сватбата на Кейт Мидълтън малко дами бяха с бални рокли!

# 84
  • София
  • Мнения: 23 058
Не мисля,че отиването на сватба с дълга рокля е излагация. Peace

# 85
  • Мнения: 4 943
Глупости. Дългата рокля не била за сватба. Ами за какво е? За бал? Или като ходиш при кралицата?

# 86
  • Мнения: 991
Естествено, че не е за сватба, особено класическите български сватби! Булката е с дълга рокля, гостите обаче ... прекалено. Не знам как е възможно толкова много жени да мислят обратното.

Дългата рокля е за бал, да. За конкретни официални събития, които не ги има в живота на всеки от нас. Може да са красиви и да искаме да ги носим, ама като няма къде, по-добре без тях.

# 87
  • London, UK
  • Мнения: 301
Не искам да издребнявам, но щом "толкова много жени" мислят обратното, може би ти си в грешка. Сватбите вече са много по-модерни и изискани от едно време и е напълно на място да се сложи дълга рокля и то не "по-обикновена лятна дълга", защото те не са достатъчно официални за повода. Все пак дори плажната сватба е на първо място сватба - официален повод.

# 88
  • Мнения: 4 943
Сватбата е нещо официално, както и дългата рокля!
За пъри път чувам, че дългата рокля не е за сватба, явно си в грешка. Но всеки си има мнение. Ти като искаш ходи с къса рокля.

# 89
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Била съм на сватби с дълга рокля, имах гости на моята с дълги рокли. Абсолютно за мен остават най-елегантният вариант. Друг е въпроса дали е необходимо да се инвестира в такъв модел. Защото не са много местата, на които да се носи, не е най-удобната дреха все пак, а обикновено си струва пари...
Скрит текст:
Зелената рокля е страхотна, между другото  Peace
И съм съгласна с момичетата тук - в eBay незнам, но в Амазон има страхотни модели, някои не от Китай, за доста добри пари. Аз поне съм доволна с покупките от там Wink

Общи условия

Активация на акаунт