Мехлем с мас и невен

  • 4 320
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 884
Пиша нова тема, защото старите ми се сториха прекалено отдавна, а и не намерих нужната информация.
Искам да си приготвя този мехлем, рецептата я знам, но се чудя от къде (в София) да си набавя хубава мас и цветове от невен. Четох, че с изсушените в аптеките не става толкова ефективно.
Ако някой може да ми препоръча, конкретно пазарче/магазин/аптека, ще бъда много благодарна! bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 4 549
Някоя баба може да продава по пазарите невен или да си откъснеш от някоя градинка. Мас съм взимала от село или купувам от магазините на някоя от по-известните марки. За Лидл пишеха, че им е хубава маста, но не съм виждала напоследък да има.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 884
Благодаря, ще видя във веригите, нямам никакви контакти с баби от селата Embarassed
Не знаех, че е разпространен невенът, че да го срещам по полянки, ще се разходя. bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 4 549
Не е по полянки, а в предблоковите градинки. Аз си берях пред нашия вход на стария ми блок. Сега си нямам под ръка Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 17 884
Уф, да сега се сетих. И ние имахме едно време пред блока, че и в саксия. Освен да пообиколя блоковете Blush

# 5
  • Мнения: 2 616
На д-р Пашкулев кремът от невен е много добър. newsm10 Продават го само в няколко аптеки в София.
например тук    Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 17 884
Мерси, ще погледна и него. Искаше ми се да е домашен, но хубаво ме подсети за билковите аптекии. bouquet

# 7
  • Мнения: 2 616
Мерси, ще погледна и него. Искаше ми се да е домашен, но хубаво ме подсети за билковите аптекии. bouquet


Аз съм твърде взискателен към всякакви такива средства.  Simple Smile Кремчето е само от мазнина и невен - като домашен - и затова го ползвам. bowuu

# 8
  • Мнения: 2 291
В темата за Фитокод момичетата пишат, че са много доволни от техния крем с невен.Лично не съм го ползвала.Майка ми прави всяка година домашен с мас и невен и вкъщи никога не оставаме без него.
Невен, както са ти писали, се намира пред блоковете, виждала съм в дворовете на някои църкви и манастири.Най-е сигурно по селата, една разходка в някое селце около София и си береш.Или пък си поръчай на някоя баба от пазара да ти набере.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 563
Може ли някой да сподели решептата за този домашен мехлен с невен.
Благодаря

# 10
  • София
  • Мнения: 17 884
Заповядай
http://ezine.bg/n10-38527-%D0%94%D0%B0_%D1%81%D0%B8_%D0%BD%D0%B0 … D0%B2%D0%B5%D0%BD

Ще видя този на фитокод, този на пашкулев е с вазелин и невен. Май не ме устройва много.

# 11
  • Мнения: 13 206
Точно сега е нацъфтял невена. Бабите по пазарите продават. Всяка година си правя две части - едната пържа в зехтин (ползвам за пресни изгаряния), едната в свинска мас.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 884
На кой пазар си виждала? Обиколих наскоро няколко градинки около блоковете, но нямаше, а знам, че е доста разпространен! И в Борисовата гледах при засажденията  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт