На море в Гърция 2017 - II

  • 132 015
  • 834
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 258
Сивири съм чувала, че е с хубав плаж. Като път може би е малко повече, но пък до Солун е магистрала. Тъкмо отказах една изгодна резервация в букинг, но защото имаме ангажименти септември. Арго хотел беше.

# 376
  • София
  • Мнения: 216
  Таня, благодаря ти. Утре сутрин ще видим, какво ще правим  Simple Smile

# 377
  • Мнения: 123
Благодаря ти Jul!
bibi_2, и на мен ми се иска да отидем до Саранде,  така че и аз се надявам на информация от някой, който е ходил. Като те "слушам" и вече нямам търпение да тръгваме😊 Две седмици ми се струват цяла вечност чакане 😊

# 378
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Преди три години стигнахме до най-северозападната точка, нямам спомен да е имало проблем с пътя, но не сме минавали отвъд границата.

# 379
  • Мнения: 2 099
Препоръчайте вила или апартамент за 6 човека на плажа,няма значение къде,само да е хубаво.Предпочитаме с много оборудвана кухня,че всеки е на режим на хранене.

# 380
  • Мнения: 393
Искам още нещо да питам, има ли къде да се паркира на пристанището в Нидри, евентуално за круиз оттам, или трябва да се паркира някъде далече?

С колата се отива почти до кораба. Домочадието с багажа се стоварва там, а човек от екипажа с моторетка води шофьора до техен безплатен паркинг. После го връща на кораба с моторетката. Паркингът не е далече от пристанището и на връщане отидохме пеша до там за около 7-8 минути. Обаче уточнявам, че действието се развива през септември 2014 г. Може да има промени.


В Нидри има безплатен паркинг и в момента е актуален м.юни 2017, можеш да оставиш колата там и от пристанището да си хванеш круиз за островите в Йонийско.

# 381
  • Мнения: 393
Имам една питанка за ходилите до Кефалония.

Тази година лятната ми отпуска се очертава да е само през август  Shocked  Знам, че ще е ужас навсякъде и с местата, и с тълпите. Кефалония ми се вижда една идея по-непосещавана, но никога не съм ходила. Знам, че има ходили на острова от вас (не помня кои  Embarassed), някой бил ли е през август и по-поносимо ли ще е от Халкидики и Тасос, да речем?

Една идея по-непосещавана от българи, но пък е пълно с англичани и италианци.
Миналото лято бяхме последната седмица на август, температурите бяха съвсем приемливи.

Можете да отседнете в Кефалония -Фискардо, спокойно място, има доста кафенета и таверни около пристанището.

# 382
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Благодаря ти Jul!
bibi_2, и на мен ми се иска да отидем до Саранде,  така че и аз се надявам на информация от някой, който е ходил. Като те "слушам" и вече нямам търпение да тръгваме😊 Две седмици ми се струват цяла вечност чакане 😊

След неделя може би ще имам информация за този маршрут, защото ще се прибираме от Албания през Гърция. Доколкото съм чела, пътищата са 2 - един покрай морето, който не бил много препоръчителен, и още един, който излиза на магистралата почти до Йоанина. Сега гледам viamichelin - Саранда -Парга 202 км, почти 4 часа  Rolling Eyes

# 383
  • София
  • Мнения: 11 987
Ще станат скоро 2 месеца без да съм стъпвала в Гърция, което не се бе случвало през последните години.
Планирам 5 дни в средата на юли някъде в Северна Гърция, а после 2 седмици в края на август.
Тогава мислим да повторим Кефалоня. Има ли шанс да отворят пристанището във Василики дотогава?

# 384
  • Мнения: 56
Здравейте момичета и момчета!  Hug
Моля за вашето мнение за Неа Каликратия и по точно за хотел "Mallas".Почивал ли е някой от вас там или в този курорт.Мисля да резервирам  днес защото в Booking,гледам,че е останала една стая за периода който аз искам.

# 385
  • София...........
  • Мнения: 955
Здравейте Simple Smile
Доста прочетох и вече съм малко объркана кое, къде за Закинтос ...  Embarassed
Ще сме отседнали в Лимни Кери.
Трябва добре да подбера както плажове, така и забележителности, защото сме голяма група....- 21 човека, от които 7 деца  Blush

1. Плажовете се търси да са пясък и постепенно да става дълбоко, кои 5-6 бихте препоръчали?, защото аз уж махах, махах и пак оставих 15-16  Embarassed
2. До о. Маратониси има ли организирани водни таксита или трябва ние да си наемаме и организираме? И плажа там толкова ли е уникален колкото е по-снимките?
3. Кога(денем и вечер) е по-интересно да се отиде на о. Камео и може ли деца?
4. Кампи или Кери е по-добре да се отиде по залез и и на двете места ли има таверничка нещо да си вечеряме после?
5. За Навагио има ли вариант някъде да се плати да ни закарат и уговорка да ни приберат след 3 часа примерно?, че 1 час там с тия деца за кое по-напред ...
6. На кой хълм е по-интересно над гр. Закинтос?, виждам , че и на двата има къде да се седне за по фрапе или биричка
7. Трябва ли резервация предварително за фери-то за Закинтос (юли месец ще пътуваме)?

Благодаря  bouquet bouquet bouquet


# 386
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен. Понеже наистина нямам никакво време да изчета всичко ( с три деца почти за нищо нямам време  Crazy ) направо си задавам въпроса. Интересува ме дали някой от вас е правил резервации през сайта greek-hotels.ltd.bg и следователно дали са надеждни  newsm78 . Както и дали Паралия Офринио е подходяща за деца. Честно казано в последния момент търся и много ми се иска да ходим на втория ръкав, но за съжаление не намирам нищо читаво пък и на нормални цени  Sad

# 387
  • София
  • Мнения: 14 688
Здравейте и от мен. Понеже наистина нямам никакво време да изчета всичко ( с три деца почти за нищо нямам време  Crazy ) направо си задавам въпроса. Интересува ме дали някой от вас е правил резервации през сайта greek-hotels.ltd.bg и следователно дали са надеждни  newsm78 . Както и дали Паралия Офринио е подходяща за деца. Честно казано в последния момент търся и много ми се иска да ходим на втория ръкав, но за съжаление не намирам нищо читаво пък и на нормални цени  Sad

И на двата ти въпроса - стават, не се притеснявай.

Дивна, жива да не бях  Grinning добре че беше ти с изброените забележителности около Закинтос, да ги проверя в Гугъл как изглеждат и да разбера, че керамичното пано за гръб на кухнята ми е  със о. Камео. Децата дадоха зор да се ходи, щом е истински.  Mr. Green

# 388
  • Мнения: 393
Здравейте и от мен. Понеже наистина нямам никакво време да изчета всичко ( с три деца почти за нищо нямам време  Crazy ) направо си задавам въпроса. Интересува ме дали някой от вас е правил резервации през сайта greek-hotels.ltd.bg и следователно дали са надеждни  newsm78 . Както и дали Паралия Офринио е подходяща за деца. Честно казано в последния момент търся и много ми се иска да ходим на втория ръкав, но за съжаление не намирам нищо читаво пък и на нормални цени  Sad

М/у Касандра и Ситония има прекрасно селце Псакудия-хотел Мелиса е подходящ за деца има и басеин в хотела.

# 389
  • Пловдив
  • Мнения: 162
Преди едн а седмица се врърнах от Гърция и тъй като има запитвания за Кефалония бих отговорила следното: от всички йонийски острови ( Корфу, Лефкада, Кефалония, Закинтос) най-много НЕ ми хареса Кефалония. Фискардо е уникално градче, много приятна атмосфера, а плаж Миртос е УАУ. Дотук. Пещера - езерото, които се намират до Сами също е интересно. Общо взето северната част има повече приятни местенца, отколкото в южната. На юг единствено Скала беше по-оживено с доста и големи комлекси и огромен плаж. Останалите плажове не са нещо кой знае какво, а наистина огрмните планини за острова изморяват страшно много, когато трябва да се пътува до някъде.

Закинтос:
1. Плажът на Лаганас, Гаракас отговарят на изискванията. Банана бийч също може би?
2. До о-в Маратониси има водни таксита. Също така може да си наемете лодка от лаганас за 30 евро/час и да обиколите лагуната, за да видите костенурките. Плажът на Маратониси въобще не е нещо кой знае какво Simple Smile
3. На Камео може и с деца и има вход след като минете дървеното мостче.
4. Незнам
5. Ако хванете лодките, които тръгват от Порто Вромни, те обикновенно могат да ви оставят там и да се върнете с друга лодка.
6. Незнам
7. Ние уж бяхме резерварали предварително и бяхме платили, обаче на деня всички се качихме, настанихме и малко след като видяхме, че закъснява тръгването, казаха по алармата, че този кораб нямало да изпълнява рутове и трябвало да се преместим всички с коли и багаж на съседния кораб. В крайна сметка закъсняхме с 3 часа. Пълен абсурд!

Та така, надявам да съм помогнала Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт