На море в Гърция 2017 - II

  • 132 059
  • 834
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 660
Незнайно как съм изпуснала цяла тема. newsm78

# 46
  • София
  • Мнения: 15 242
Пролетен дъждец,
Ставрос е най-голямото ми гръцко разочарование. Само за Каламатианос (псаротаверната на изхода на градчето в посока Олимпиада) си спомням с топли чувства.
Фанари - спокойно и тихо - с чудесен плаж на около километър на север от градчето, ние ходехме с кола.

# 47
  • България, София
  • Мнения: 1 758
здравейте
направихме резерваця за торони другата седмица
някой по запознат дали може да ми кажи дали има наблизо хранителни магазини като лидл масутис

Г&В е отговорила, но в Торони има 3 -4 супермаркета, в които има всичко най - необходимо. Има си и магазин за прясна риба.

# 48
  • Мнения: 19 323
Благодаря ви!
Мен хич не ми се ходи в Керамоти, но заради тези приятели, а и ще има време и за друго място. Миналата година бяхме в Керамоти за кратко и градчето ми се стори малко мърляво.
В Ираклица сме били веднъж и ни хареса. Само че много комари имаше и пустите минаваха и през мрежата.
Дано да се оправи времето, че както е тръгнало няма да има истинско лято в БГ.
Добре че отложихме морето. Една година направихме грешката да отидем в Гърция началото на юни и скорострелно се прибрахме след три дена. Аз вирея на по-тропични температури hahaha

# 49
  • Мнения: X
Благодаря ви!
Мен хич не ми се ходи в Керамоти, но заради тези приятели, а и ще има време и за друго място. Миналата година бяхме в Керамоти за кратко и градчето ми се стори малко мърляво.
В Ираклица сме били веднъж и ни хареса. Само че много комари имаше и пустите минаваха и през мрежата.
Дано да се оправи времето, че както е тръгнало няма да има истинско лято в БГ.
Добре че отложихме морето. Една година направихме грешката да отидем в Гърция началото на юни и скорострелно се прибрахме след три дена. Аз вирея на по-тропични температури hahaha

Мисля, че на Ситония ще ви хареса повече. Само избягвай Вурвуру. Има чудни плажове между Сарти и Каламици, и между Никити и Торони. Големите селища като Никити, Неос Мармарас, Сарти са си оживени и с доста заведения. Така, че ако искаш нещо по-тихо търси извън тях. Иначе те са добър вариант за разходка. Аз най си обичам Никити, макар да няма впечатления как се развива последните 2-3 години с инвазията на нашенци.

# 50
  • София
  • Мнения: 14 736
Благодаря ви!
Мен хич не ми се ходи в Керамоти, но заради тези приятели, а и ще има време и за друго място. Миналата година бяхме в Керамоти за кратко и градчето ми се стори малко мърляво.
В Ираклица сме били веднъж и ни хареса. Само че много комари имаше и пустите минаваха и през мрежата.
Дано да се оправи времето, че както е тръгнало няма да има истинско лято в БГ.
Добре че отложихме морето. Една година направихме грешката да отидем в Гърция началото на юни и скорострелно се прибрахме след три дена. Аз вирея на по-тропични температури hahaha

А Тасос? На една крачка е от Керамоти.

# 51
  • Мнения: 4 275
Felice, защо да избягва Вурвуру?

# 52
  • Varna
  • Мнения: 417
Резервирали сме в началото на юли във Вурвуру / Врахос/.
Може ли да препоръчате хубави плажове,заведения и магазини.
изобщо къде е хубаво да отидем в този район?
предварително благодаря

# 53
  • sofia
  • Мнения: 409
Тази година ще ходим май в Офринио . Разбрах ,че плажа там е плитък и добър за децата . Питането ми е  трябва ли да сеносят аква обувки ? Също така моля за информация цените по заведенията там как са ?

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
======
Днес ходих в Керамоти, еми ужасно е! Честно не мога да разбера как се е развило това село като курорт необясним е за мен този интерес към него!
=====

Близо е, има хубав, огромен, пясъчен плаж и големи възможности за настаняване на първа линия. Керамоти беше приятно малко селце преди да отворят Златоград, а после и Маказа. Сега е презастроено, гмеж от да кажем нелюбимата ми част сънародници. Последно минахме миналата година за почивка и плаж, а и да се обадим на наши приятели. Мъка ми е, като виждам в какво се превърна мястото  Sad

# 55
  • Мнения: 4 275
Ние пък не харесваме огромни, пясъчни плажове. Харесваме такива, които са по-скътани, да има и камъняк, за да може да си правим шнорхелинг. Примерно нещо такова: http://sithoniagreece.com/wp-content/uploads/2016/11/525_lagonisi-beach-1.jpg Споделям си само  Laughing Laughing Laughing

# 56
  • София
  • Мнения: 5 970
Май никога Керамоти не е било приятно село.  newsm78Моите първи спомени са някъде от 2001-ва ooooh! ooooh! Имаше малко хотели, тип къща - хотел край пристанището.  Няколко таверни , тип капанчета на самото пристанище. Никакъв вечерен живот освен местни и няколко излъгали се туристи. Ужасно много комари край "таверните" на пристанището. Самото пристанище беше мръсно , като всяко пристанище  ThinkingИмаш чувството , че си спрял защото е нямало къде да отседнеш и едва чакаш зори да се метнеш на ферибота за Тасос. Плажа беше напълно пуст. Иначе не беше лош плаж. Тогава помня, че след редицата хотели имаше голямо поле с изсъхнала трева,  на което направиха мега сцена за концерт на някаква гръцка супер - звезда. Наидваха хора от всички страни, предимно гърци и за една вечер се напълни. Гърмяха фолк изпълнения цяла нощ ooooh! На сутринта останаха само боклуците. Дали заради тези спомени или не, винаги се чудя когато някой пита за Керамоти, при все че на 30 минути с ферибот е Тасос с всичките му възможности и красоти.  ooooh! Години след това, пак сме минавали само заради ферито и освен застрояването, не мисля че нещо се беше променило , или може би съм била предубедена Thinking

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Сега и мен не ме блазни големият пясъчен плаж на заспалото селце от едно време, децата растат, приоритетите се променят. За хора с бебета обаче беше перфектно, особено ако трябва да прибират бебетата на обяд и да се връщат на плажа. Хавлии, чадъри, шезлонги - всичко си стоеше непокътнато с дни. И къмпингът беше чудесен тогава. И плажът наистина беше пуст, пък за вечерен живот да не говорим. Но това беше преди 7-8 години поне.
 

# 58
  • Мнения: 896
След толкова чакане най-накрая "акустирахме" в Торони.
Лидъл има в Никити което май беше около 40 км. но път с доста завои който се взима за около 30-40 мин.

# 59
  • Мнения: 3 391
Аз, понеже избрах Керамоти за почивка тази година, да кажа защо - ние сме с деца и искаме голям пясъчен плаж, да не ползваме кола (както беше на Перамос), да има някоя и друга хубава кръчма за вечеря... надявам се да ни хареса. Освен това един ден ще отидем до Тасос, надявм се да плажуваме  на Голдън бийч, а вечерта да се приберем. Така съм планувала нещата, дано е такова, каквото си го представям  Grinning

За Офринио - там бяхме миналия юни. Плжът е много дълъг и в частта, в която ние ходехме, имаше камъни на влизане във водата. Поставените чували с пясък не помагаха особено. Не съм сигурна дали навсякъде е така, но си вземете аква обувки  Peace

Общи условия

Активация на акаунт