На море в Гърция 2017 - II

  • 132 149
  • 834
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 1 257
Благодаря ти, точно нещо такова искам. Не си падам много по хотелско настаняване в Гърция
Ще очаквам,когато ти е удобно да ми пратиш картичката.

# 766
  • София
  • Мнения: 12 013
Какво е времето на Крит през зимата?

Четох в разни сайтове, но и лични впечатления ме интересуват.

# 767
  • Мнения: 11 236
Била съм в дните около Нова година за около седмица. Температурата е стандартно 15-18 градуса. Тъй като в този сезон често вали дъжд и е влажно, не се усеща много топло, но в сравнение с -15-те, които ни посрещнаха в България на прибиране, си беше идеално. За седене на заведение навън не става (според мен). За разходки е екстра, когато не вали.

Eто няколко снимки.
https://www.flickr.com/photos/78710182@N06/albums/72157649003247352

Последна редакция: чт, 20 юли 2017, 17:05 от Параход

# 768
  • София
  • Мнения: 12 013
Страхотни снимки.
Точно за Нова година обмислям.
Има време за мислене.

# 769
  • Бургас
  • Мнения: 641
Някой спомена за температура на водата 23 градуса. Днес в Бургас беше толкова, но не се усеща студена. Когато е слънчево и горещо е приятно да се разхладиш. Не е като в началото на юни.

# 770
  • Мнения: X
Паралия Катерини и околните пренаселени ми е синоним на гръцкото Приморско и Китен. Не, благодаря! Но между палатка и гръцки Китен има стотици хиляди възможности, държащи ме далеч от "пиците", които предпочитам в Италия и братята румънци, македонци и сърби. Водата освен това там няма нищо общо с понятието ми за гръцки чисто и кристално море. В тази тема една потребителка рекламираше Катерини като добро място за покупка на кожени изделия. Магазинът бил с надпис "шубьй и меха". Ще ми простите правописът поради липса на букви. hahaha

Привет от Хиос. Островът на мастихата и казват роден дом на Омир. Богат на история, включително и част от Република Генуа. Циклонът само ни обърса с двудневни мелтеми. Празен и спокоен. За съжаление световните проблеми се отразяват на туризма тук. А миналогодишните пожари на места са унищожили почти 90% от скинос, дръвчето, което сълзи с мастиха.

# 771
  • Мнения: 4 275
В Катерини Паралия бяхме само веднъж, извън сезон, на един 14-ти февруари. Ами не ми хареса. Предпочитам по-закътани плажчета. Големите и широки плажни ивици, тип нашето море не са ми по вкуса. Единствено това е причината да не си и помисляме да идем там. Иначе попаднахме в една кръчма, където си хапнахме доста добре.
Нова тема? Innocent

# 772
  • София
  • Мнения: 5 762
Тази и миналата година, бяхме в Неа Рода - Атон. Веки ден на различен плаж, наоколо 3-4 супер чисти, спокойни, красиви плажове. Всички си имат Бийч барове с храна, някои и с таверни. Не знам защо района не е пълен с туристи, но на нас ни харесва. Любимото ни Фагри, във всяка таверна го приготвят много вкусно.

Може ли да споделиш къде бяхте отседнали? Нещо не откривам много места за настаняване в Неа Рода, а на мен също много ми допадна мястото от полудневното ни плажуване преди 10-ина дни.

Голяма къща в края на селото, апартаментите са с хол+кухя, спалня, баня и голяма тераса. Къщата има голям двор с маслини и паркинг за коли. Нямат сайт, но ще ти изпратя визитна картичка за контакти.
Може ли и ма мен да изпратиш визитка.
Не мога през телефона да намеря къде е изпращането на ЛС.

# 773
  • Мнения: 47
и аз искам  за Неа Рода .Миналата година бяхме само там на плаж,


# 774
  • София
  • Мнения: 15 281
Скрит текст:
Не е нужно да си почивал на някое място, за да прецениш от пръв поглед, че то не е твоето.
Като видиш навалицата - хавлия в хавлия, чадър в чадъра на плажа и мърлявата вода -  какво има да му харесаш.
На мен така ми стана антипатично от пръв поглед Пефкохори на Касандра, примерно. Обиколихме полуострова в търсене на симпатични градчета за бъдещи отсядания - ами.... Пефкохори никога няма да е мястото, към което ще се насоча. Та и с Паралия Катерини е същото. Дори и да има нови и хубави хотели.  Peace

Всеки си има собствено мнение и тук всеки може да го изразява  Peace


Да, така е. Нали това правя. Изразявам мнение.  Grinning

Правите опити да влияете на хората да ги насочвате по вашите желания.

Не мисля. Тук много хора споделят лични впечатления . Колкото повече пишат, толкова повече полезна информация за нови места може да намерят други. Никой никого за нищо не задължава.  Peace Но пък има хора, на които малко им трябва, за да потърсят нещо различно от "плитък пясъчен плаж близо до България" и не съм прочела досега някой да се е оплакал след това.   Simple Smile

# 775
  • Мнения: 1 679
Момичета, лейди Кайлис е решила да отиде на разходка с Лодка от Парга до Паксос и Антипаксос. Даже фирма си избрах, но се оказа, че те в неделя и понеделник почивали :/ А ние планираме да е един от двата дни. НЯкой може ли да препоръча нещо лично? Знам, че е обсъждано, но се сетих в последния момент...

# 776
  • Мнения: 402
Здравейте, някой със съвсем пресни впечатления от Торони? Дали се възстановява градчето от наводненията, или не, че в неделя тръгваме за там?

# 777
  • Мнения: 1 037
Ох взех да се отчайвам.
Хич не държа на Паралия Катерини, обичам си Ситония. Обаче не откривам места на нормални цени. Cry
Навивам ММ за Амулиани, пратих запитвания, но според него ще е скъпо. И далеч му било.
Ще се гръмна, препоръчайте ми, моля ви.
Вярвам, че все отнякъде ще изскочи нещо.
Навивах го за Талата на Каламици, абсурд...
Иде ми да отвлека децата и той сам да се оправя ooooh!

# 778
  • София
  • Мнения: 14 822
Здравейте, някой със съвсем пресни впечатления от Торони? Дали се възстановява градчето от наводненията, или не, че в неделя тръгваме за там?
От снощи, предавам ММ - града не е пострадал толкова, къмпингите са зле. Има си хора по плажовете и гърците работят здраво по чистенето и възстановяването на инфраструктурата.

# 779
  • София
  • Мнения: 15 281
Кайлис, ние ходихме до Паксос и Антипаксос с корабче от Сивота. Не знам къде точно сте отседнали и дали Сивота няма да ви се види далече. Ако за вас това е вариант, погледни тези -  http://www.sivotatravel.gr

Общи условия

Активация на акаунт