На море в Гърция 2017 - II

  • 135 832
  • 834
  •   1
Отговори
# 795
  • София
  • Мнения: 16 969
Не са чак като камък бодлите на таралежите, когато са във водата и освен това са много чупливи. Затова и в кожата остават много и дребни парченца от тях. Честно казано, не съм настъпвала с обувка (за щастие и без обувка), но не вярвам да пробие гумата.

Пробива ги, пет парчета извадих миналата година от крака на ММ. Но който ходи по скали, нацвъкани с таралежи и разчита на обувките, така става.....

# 796
  • Sofia
  • Мнения: 16 422
Като казахте "аква обувки"... все се чудя дали наистина вършат някаква работа - тези морски таралежи са  с твърди като камък бодли и се съмнявам някаква гума да предпазва.  newsm78

На нас аква-обувките ни бяха от огромна полза миналото лято. Сега – има го моментът, че ние много обичаме да се плацикаме с шнорхел и очила за подводно виждане, съответно – въртим се предимно около скалите, където е пълно с таралежи и всякакви други морски гадинки – та, от тази гледна точка, аква-обувките ни дадоха повече увереност и спокойствие, докато тършуваме из морското дъно. Laughing Е, и аз не съм ги изпробвала, стъпвайки директно върху някой таралеж, та не давам гаранции. Mr. Green

# 797
  • Мнения: 876
Един бърз въпрос от мен: от Ставрос до Вурвуру кой от двата пътя е за предпочитане-през Олимпиада и покрай морето,или през Неа Мадитос?

# 798
  • Мнения: 13 428
И двата са ОК, важното е да не минавате по пътя през Неохори, който гугъл дава като една от опциите.

# 799
  • Мнения: 4 275
Гугъл ни даде доста кофти път за едно заведение към вътрешността на Ситония. Вместо по царския път и покрай морето, ни прекара по един път, който в началото започва с асвалт, но почти веднага става на черен път.

# 800
  • Мнения: 876
И двата са ОК, важното е да не минавате по пътя през Неохори, който гугъл дава като една от опциите.

Хм,тъкмо това Неохори гледахме и се чудехме,дали пък да не направим тази комбинация  Simple Smile,но мисля,че везните клонят да минем покрай морето,заради гледките.

 Мишелин, Параход, благодаря ви!

# 801
  • Мнения: 1 082
Търсих апартамент на Амулиани, не намерих.
Та в крайна сметка ще запазя едно по-голямо студио.
Предполагам всички плажове са хубави?
Има ли лекар там? А от големите магазини има ли? Приемам всякаква информация.

# 802
  • Мнения: 4 292
Ужас,а няма ли в близост до 10км да речем хубав плаж(без камъни,чист)?
Един ли е плажа?
Не ми обръщай внимание, на мен не ми харесва, но имам приятели, които са влюбени в това място. Не е толкова зле, просто на мен не ми допада. Има доста оживена главна улица, много магазини и заведения. Честно да си кажа на хубави места сме яли, трябва да питам как се казваха. Морето е пясъчно, аз лично камъни не съм видяла, не знам Змия за кой плаж писа. Последните пъти имаше доста водорасли и вълни, нещо което съм забравила от района на Кавала.

# 803
  • София
  • Мнения: 12 345
В източния край на плажа на Офринио има около метър обли камъни във водата. Нямаше таралежи, когато бях там, но все пак има дискомфорт при влизане без обувки.
Затова и имаше чували с пясък, за да минеш по тях до хубавото дъно.

# 804
  • Мнения: 4 275
Търсих апартамент на Амулиани, не намерих.
Та в крайна сметка ще запазя едно по-голямо студио.
Предполагам всички плажове са хубави?
Има ли лекар там? А от големите магазини има ли? Приемам всякаква информация.

Видя ли съобщението, което ти пратих?

# 805
  • Варна
  • Мнения: 11 917
Благодаря, Виви. Но  (ще) сме ситуирани в Амудиа/я и Сивота ни е далеч.
Вчера ние пътуваме,  но с корабче от Парга. Ако те интересува ще ти дам координати.
Може ли линк към мястото в което сте отседнали? Благодаря!

# 806
  • Бургас
  • Мнения: 641
За Амулиани :
лекар не ни се е налагало да ползваме (макар че последно оса ужили малкия над устната и доста се поду, но го намазах с фенистил и му дадох ериус таблетка - на другия ден на обяд след плажа спадна).
Големи магазини - силно казано, но има необходимите неща. Единият e Arista, другите не помня. Срещу него е месарницата. До пристанището има рибен магазин, който работи до 14 часа, пак там, но в противоположна посока е едната хлебарница и сладкарница. Там по-дълго има хляб. Другата е на баира срещу втория супермаркет (те са три на една улица, има табели за хлебарницата) - тя е селски тип - там пекат хляба и закуските, но те свършват до обяд. Хляб има до по-късно. Аптеката работи до късно.
От заведенията - тази година на таверна Гларус не ни хареса толкова.
Нямаха пържени калмари от пресните. Само на кръгчета, а те гарантирано са замразени. Другата с морски изглед и добра кухня е Джанис https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g1060379-d4834379- … al_Macedonia.html.
Наемането на лодка е два пъти по-евтино от Вурвуру - 40 евро + горивото за целия ден.
Коктейлите и сладоледите във заведенията покрай пристанището са стандартно добри.
Цигари продават близо до таверна Гларус и срещу Джанис.
Нощен живот под формата на дискотеки не съществува Simple Smile
От плажовете с най-лазурно-синя вода е Алики. Ако изгорите и търсите хубава сянка изберете Agios Georgios в северната част. Там шезлонгите са под дърветата и сянката е по-добра. Но в един момент асфалта свършва и става черен път. Не е зле все пак. След него е Мегали Аммос. Той е най-южния - след него са магарешките острови. Карагаци е лесно достъпен (само па асфалт се кара) но без причина не ни хареса. Иначе си има бийч бар и всичко необходимо.
От Магарешките острови само едни е с бийч бар, таверна и естествена сянка от маслинови дръвчета. Ние избрахме безлюдния - Пена (като изключим че имаше кози Grinning ).
За друго не се сещам. Ако имаш въпроси - насреща съм.
Весело изкарване!

# 807
  • София
  • Мнения: 12 345
Аз пак да питам за Самотраки. Колко дни ни трябват, за да разгледаме всичко и да има време за плаж.

# 808
  • София
  • Мнения: 5 686
Момичета,няколко реда за Петани може ли?
Има ли бар,чадъри,шезлонги?Свободна зона?

# 809
  • Мнения: 13 428
За Петани - да, има всички тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт