Да похваля новата си придобивка (Авент)

  • 2 334
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 418
Супер! Ако забременея с второ бебе /:pray:/, а ти тръгнеш да я продаваш свиркай! Като си помисля какво количество изцедих за една година ooooh!
 П.С. Сега за пръв път се замислих колко наистина? При всички случаи е над 100 л. Shocked

И аз на там отивам!

Ако знаех преди девет месеца, че ще се цедя толкова време и по толкова пъти дневно, щях да си я купя още тогава и досега да си я бях избила само от спестеното време.

Но пък Авент - ИСИС ми е втората помпа, и ако сега си купя и електрическа, къде ще му излезе края  Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 184
Честито!
Да я ползваш много и със здраве!!!

Аз си купих ръчната на Авент , след като се върнах на работа видях че са пуснали и тази Cry , но за сега все още се справям с ръчната аз имам запаси и намалих цеденето на работа.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Честито. Аз бях взела назаем ръчната помпа на Авент. Хубава помпа, цеди до капка, но по-бавно и накрая се върнах на помпата тип спринцовка. Много бързо цедях с нея, но имах и мляко - на ден след хранене на бебето доизцеждах още 400-500мл. Давах го на една майка.

# 18
  • Мнения: 1 146
Ехааа, честита да ти е помпата Grinning Как имам нужда и аз от такава, ама много пари бе. Срастнах се вече с ръчната на Авент , но няма начин - на ден си цедя по 300-350 мл.

# 19
  • Мнения: 3 342
Честита нова придобивка! Hug
Ние се "кърмим" от шише и скоро сигурно ще ги докарам до литър на ден, така че, четейки темата, и аз започнах да мечтая за подобна, но засега ще си карам с ръчната на Авент...

В тази връзка ще ви разкажа какво сънувах снощи...
Много рядко ми се случва да плача насън - веднъж годишно може би...
Но тази вечер ако знаете какви сълзи проливах насън Cry
И то защо?!
Ами защото сънувах, че ми се е счупила любимата, скъпоценна помпа Joy

# 20
  • Мнения: 3 342
Всъщност сега се сетих, че имам един много важен въпрос:

Колко време спестяваш по този начин?
Ако преди си изцеждала определено количество за 15-20-30 минути, сега за колко го правиш?
И какво е усещането, когато се изцеждаш?
Като при ръчната ли...
Въобще разкажи ни малко повече Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 512
Мами, кажете, моля, аз няма да си взема електронна за съжаление, но каква да избера ръчна обикновена или тип спринцовка?
Предварително благодаря Hug

# 22
  • Мнения: 6 243
Мами, кажете, моля, аз няма да си взема електронна за съжаление, но каква да избера ръчна обикновена или тип спринцовка?
Предварително благодаря Hug
Ако ти се налага да купуваш помпа, препоръчвам ти Авент Исис. Не купувай подобните на нея на Чико или на Бертони, защото не са така ефективни.

С евтина помпа тип "спринцовка" може да се цеди, но е по-болезнено, по-бавно и като цяло не става за редовна употреба, а само ако  го правиш инцидентно.

Помпите тип "камбанка" не ги препоръчвам изобщо.

Отличен вариант обаче е ръчното цедене - освен че не е травмиращо за гърдата (за разлика от по-евтините помпи), е напълно безплатно. Но трябва да усвоиш добра техника, защото в противен случай нищо няма да излезе.

# 23
  • Мнения: 72

Ако ти се налага да купуваш помпа, препоръчвам ти Авент Исис.

ето и аз съм на това мнение.много доволна останах от нея сега чака скътана за второ Laughing много е добра и електрическата ама много пари.успех

# 24
sled kato edna priatelka mi dade nazaem pompata na Avent, ru4na, zapo4naha problemi s firmata pria siana narezervnite 4asti. Bih kazala, 4e horata ot avent v BG se durjat kato nadziratelki v jenski zatvor! kogato zapo4na da se kusa bialata gumi4ka i otidohme da ya smenim, ni vzeha 12 leva, za6toto niamame garantzionna karta i me nakaraha da napi6a deklaratzia, 4e sum zapoznata s riskovete ot zarazi pri polzvane na pompi vtora uportreba. Za sravnenie, ako pokaje6 garantzionna karta, daje s iztekul srok, cenata na su6tata 4ast e 2 leva... Sled edin mesec gumi4kata pak se skusa i pak otidohme, tozi put s garantziata. Pak ni gledaha s podozrenie i kazaha, 4e iskat da im zanesem i izhabenata 4ast. Treti put mi se slu4i da natisna pove4e pompata i tja leko se spuka na funiata. Togava, pak s garanciata, pak ni praviha problemi, kato zayaviha, 4e pompata ne izglejda da e polzvana 12 meseca (a tja E polzvana tolkov avreme).
Re6ih da si kupia nova pompa, no na druga firma, za da ne se durjat s men kato kum prestupnik.

# 25
  • Мнения: 577
Авнт Исис е най-добрата,имам още три на Чико,на Нук и някаква на Камера,но е много трудно с тях.Откакто имам Исис се родих,въпреки че я използвам само като ходя на изпити.

# 26
  • Мнения: 1 737
Аз имам 9 месечен опит с цеденето, в силните си месеци - по литър на ден. Не бих си купила тази помпа, защото и с нея поне 1-та ми ръка трябва да е заета. С обикновената Авентска ми отнемаше 10-15 мин, за 2-те гърди, като винаги съм цедяла само с едната ръка - и то с лявата, а с дясната готвя, пиша във форума, храня детето, подреждам из къщи  yesyes Голяма работа, че междувременно трябва да натискам ръчка - никога не ме е затруднявало.
Ако имаше помпа, дето сама да се придържа към гърдата и да са ми свободни и 2-те ръце, 300 лв не са никакъв проблем. Grinning


Поздравления за придобивката и за това, че си избрала да кърмиш!  bouquet

# 27
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Aз направо завиждам за помпата.Все се каня и така и си останах със спринцовката на Бейби Нова.Направо като дойде време за "кърмене" ми се реве,ама няма как.Сега като чета и май ще си купя поне тази на Авент ръчната,че още 5-6 месеца не ми се цеди така.(за справка-само на кърма сме без добавки)

# 28
  • Мнения: 250
Поздравления и от мен!
Аз не съм ползвала помпа, защото офиса ми и е много близа до нас и като се наложи го кърмех в офиса или си ходех до в къщи. Той милия е изкарвал по цял работен ден с мен още като беше на 3 мес.
Но ще я предложа на снаха ме , че и тя може да започне работа и ще и се наложи да се цеди.
Дълго кърмене.

# 29
  • Мнения: 218
Ако имаше помпа, дето сама да се придържа към гърдата и да са ми свободни и 2-те ръце, 300 лв не са никакъв проблем. Grinning
Ами има такива сутиени  Joy Joy


(от тук)

А тук има упътване (на английски) как да си направиш такъв сутиена с подръчни средства Simple Smile Слагаш батерии в Меделата и готово! За съжаление и аз предпочитам Avent Isis, така че не ми върши работа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт