Подготовка за малкия човек

  • 70 890
  • 884
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 35 124
Аз бях купила лятото едно чувалче от Лидл без ръкави. Но той е облечен с късо боди и гащеризон и отгоре чувала. Но е тънък. Иначе имаме и по- дебел, зимен пак без ръкави. Ма май не е още чакам толкова студено, че да опитам до него

# 511
  • Мнения: X
И аз се чудя защо бая момичета споделиха, че са купили или ще купуват от тия триъгълните възглавници.
Не се знае ще имат ли рефлукс бебетата ви, така че за мен лично е малко излишна покупка в началото.
Моето например няма, нямат и още около 50 + бебенца от фб групата, в която пиша.
Имам три спални чувалчета, всичките са без ръкави и са му супер удобни на мъника, иначе ще е като скован, предполагам.

# 512
  • Мнения: 4 785
То и при сополи и затруднено дишане на бебето се препоръчват, но питайте педиатрите де, те може друг възглед да имат.

# 513
  • Мнения: 4 660
Здравейте
Започнах да ви чета и случайно попаднах в фейса на тези много функционални чувалчета
 и искам да ги споделя с вас.
Аз си харесах тази Simple Smile

Последна редакция: вт, 23 яну 2018, 10:17 от kikair

# 514
  • Мнения: 9 865
Ползвате ли ги редовно тези протектори за матраците, аз не... слагах в началото, ама то се измества, гърчи под чаршафа. А и не виждам особена нужда като е с памперс, мноооого рядко ми е пропускало по малко. Виж, като започнем да сваляме памперсите, вече ще трябва.

На нас ни казаха да повдигаме матрака профилактично... ами сложихме един класьор, идеално повдигаше, но детето не е имало рефлукс и не е повръщал в съня си, та само 2-3 седмици беше повдигнат. Караха ме и да го подпирам отляво/отдясно, което също правих за кратко и после спрях, той започна да се върти сам накъдето си иска.

За чувалите, аз основно с чувал го гледам моето бебе от новородено. Любимият ми чувал е на Vertbaudet, но му омаля вече, а сега съм взела едни български Angel Baby, доста са хубави, особено за цената си.

# 515
  • Мнения: X
Протекторите са много удобни като се преоблича бебето, защото обичат да чишкат докато ги преобуваш.

# 516
  • Мнения: 892
Аз съм взела някакви протектори, които са като чаршаф с ластик, на цялото матраче. От някакви евкалиптови влакна, дето уж е дишащо, терморегулиращо, анти акари и не знам още какво...пък ще видим как ще е. Надявам се наистина да не запарява това чудо. Иначе взех и по-малки, за преобуване насам натам из къщата, които са си отдолу като гумени. Ще ми е интересно и други да споделят.

# 517
  • Мнения: 1 798
Здравейте
Започнах да ви чета и случайно попаднах в фейса на тези много функционални чувалчета
 и искам да ги споделя с вас.
Аз си харесах тази Simple Smile
Това ми изглежда опасно. Аз имам пелена със същата кройка и никога не я ползвам закопчана. Когато главичката е настрани, бебето може да се задуши.

# 518
  • Мнения: 35 124
Особено като рамахат ръце е абсурд да стои в такъв чувал. А като се развихрят и краката ...съвсем става сложно

# 519
  • Мнения: 440
Пак да ви върна на въпроса за водата,но... как стават нещата?Наистина не съм наясно,а съвсем скоро очаквам мъника да се роди.Преварява се?С лъжичка?От шише? ...

# 520
  • Мнения: 9 865
Ако е като цялостен чаршаф с ластик - става, но моите са едно дълго парче с по един ластик за премятане през ъглите, ужасно неудобни и двата, хем различни видове, не ги ползвах въобще... т.е. съвсем за кратко и ми писна да ги опъвам, да не се повтарям.
Като засваляме памперса ще потърся нещо друго, защото тогава определено ще трябват.

Аз съм взела някакви протектори, които са като чаршаф с ластик, на цялото матраче...

# 521
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Тези чувалчата са супер, но за количката, примерно сега в студено време в коша за новородено ще са добре. В кошарата- абсурд.
Протектор за матрак имам с ластик- не е мръднал!
За преобуване и смяна на памперс ползвам твърда подложка на лорели такъв тип - https://www.baby.store.bg/tlsimg/201638/podlozhka-za-prepovivane … er-50-80-9-cm.jpg, монтирана върху кошарата. Купувам си и пакети еднократни чаршафи 90/60, и винаги има един постелен върху нея. Когато положението е много оакано, директно събирам всичко в чаршафа, и после в коша. Много е удобно!
Ето и още един съвет, поне на мен ми беше от полза. Бебчо хем се роди сравнително голям- 3,870 кг, но тези пластмасови подложки му бяха много големи и неудобни http://kasida.bg/userfiles/productthumbs/thumb_126871.jpg . В момента му е супер, но първо беше ужас с нея, за това купихме това https://www.hippoland.net/media/catalog/product/cache/1/image/a4 … 3f37/8/1/8117.jpg Беше нещо от сорта на 5 - 6 лв, но ми беше много удобна докато беше новородено.

Последна редакция: вт, 23 яну 2018, 10:57 от crossfade

# 522
  • Мнения: X
Моят протектор за матрак е на Лорели, с 4 ластика във всеки ъгъл. Не е мръднал, много съм доволна.
Аз иначе съм със сгъваема кошара, която си има повивалник и ми е супер удобен, а малкия много обича да седи в него.
Постилам в/у него непромокаема подложка, но и аз ще взема от тия еднократните, които описва Кросчето.

# 523
  • Мнения: 892
Аз заложих на евтини дървени креватчета от икеа и по-хубави матраци. Имам една наследствена сгъваема кошарка от децата на сестра ми, ама много паянтова ми се стори и няма да я ползвам.
Защо не пробвате за преградата при някой, който изработва мебели? Може да е по-евтино. Иначе всичко бебешко е безумно скъпо. ММ ми направи масичка за преповиване и къпане на три нива и с колелца, може да се дърпа из цялата стая, а на долните рафтове ще наредя памперси и други такива. Като ги гледах в нета бяха над 200 лв, безумно просто...

Да допълня с питане- нямате проблем със запаряване от протекторите? Много ми е притеснено да не изпотяват дребосъците, някак все не ми го побира главата, как хем е непромокаемо, хем дишащо Grinning

# 524
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
И моя май беше на Лорели с 4 ластика, честно не ми се надига да видя.
Еднократните чаршафи са тези, които ти слагат в болницата под д-то, заради следродилното кървене. Ако раждате в държавна болница даже обикновено искат Вие да си носите. Разровете се по аптеките къде е най- евтино. Един пакер 10-ка е около 5 - 6 лв. Но ако няма експлозии в памперса, които да се лепнат на чаршафа, една подложка кара много време. И в детски магазини ги има на бройка.

Общи условия

Активация на акаунт