Искам да кажа ... (126)_12.06-18.06

  • 77 563
  • 865
  •   1
Отговори
# 45
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 282
Добър ден!
Май основно вода и бира пия през лятото  Simple Smile
Не съм правила лимонада досега...

Дребният днес връща учебниците. Изтърколи се и тази година. Големият има още малко зор - класни, контролни и изходни, ама и там се вижда края.
За уикенда сме замислили бягство на плажа, дано стане.

# 46
  • Мнения: 3 663
Добро утро,
при нас свети слънце и времето изглежда обещаващо.
Преди време правих лимонада ама много захар имаше тая рецепта и я махнах от менюто на семейството.
Куркума е истинско удоволствие да го чета, надявам се да минава по-често.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Вода и бяло вино са ми летните напитки,биричка понякога Blush.Предпочитам да изяждам,а не да изпивам калории в сладки и газирани напитки Whistling.
Куркума,добре показал се  Peace!
Картофки хапваме,но не прекалено-веднъж-дваж седмично. Младежът-пържени,аз-всякак,ММ-рядко.
Възразявам на температурните амплитуди от 15 градуса  Crossing Arms,както обещават да бъде тия дни.
Ранно ходене на море и аз обичам,но предпочитам късно такова-хората са се наплажували,водата е още топличка (при все,че аз не влизам). Планирам къмто 30.06 да припалим към моя край и към тамошното море.
Заинтригувахте ме с тия аудио-книги  newsm78.На плажа,обикновено си чета,докато наглеждам децата (моето и което още сме взели с нас), блея си,предъвквам нещо,пуша и си бъбря с компанията. Поспаливи сме и ходим следобяд- след 16 ч.,та си откарваме до 19-20 ч.Ей тогава ми е екстра  Peace.

Последна редакция: пн, 12 юни 2017, 09:18 от ДжеНа

# 48
  • Мнения: 10 711
Добро утро!
При нас е яко тропане и чукане на строежа до нас. Започват още един строеж и мога да кажа, че свободно местенце не остана. Тъжно е като се издигат големи мастодонти, които стоят празни и които по принцип са с безумен проект/изпълнение.

Моят син върна учебниците в петък. Сега ходят само да се забавляват, а днес дори щели да ги снимат. Изтупа се с готини цветни дрехи, но твърдо отказа риза  Simple Smile

По повод лимонадата се сещам, че в събота гледах лимоните гонят 5-те лева вече  Rolling Eyes
Хубави бутилки за вода видях и в Декатлон. Пластмасата изглеждаше добре на пръв поглед Peace

Картофи и ориз у нас се консумират много, даже прекалено много, за сметка на боб, леща, грах, зелен фасул. Можем цяла седмица да си откараме на различни картофени варианти, само да не са бобовите.

Сега гледам времето по Нова - събота отново дъжд. Миналата година беше пак така - уикендите все дъждовни  Tired

# 49
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сесил, лимонада може да се прави и без газирана вода или друга напитка. Аз даже основно с вода и захар я правя. Цедя лимони, подслаждам и доливам вода.
Сега си мисля само за обикновена вода с резени лимони и листа мента, без захар, просто лимоните и ментата да са само за аромат и свежест.

Бутилки/кани за съхранение на течност ще търся само стъклени.

# 50
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 119

Бутилките от Джъмбо без BPA ли са?
Честно - нямам идея ,взели са ги с баща им ,етикетите не са достигнали до мен.

# 51
  • Мнения: 15 117
Добро утро!
Откакто се помня най-вкусна ми е водата. Обожавам вода за пиене и гледане (да гледам река, море и т.н.), но пък парадоксалното е, че не обичам да се кисна.
Днес не съм в кондиция, надявам се денят ми да е лек, а вечерта имам среща с приятели, така че ще ме разведрят.

# 52
  • Мнения: 39 779
Аз ползвам стъклени бутилки от мин. вода Девин. Тях ползвам и за наливане на гореща минерална вода, когато сме на Рупите. Били ли сте там? Нас страшно много ни зарежда. Не отиваме, за да влезем в "храма", а защото колкото и хора да има, винаги има усамотено място, където не пречим. Там основното ми занимание е да гледам гостите какви снимки си правят.  ooooh!
Сесил, и моята лимонада е с обикновена вода.
Титина, готово, измислихме го- взимайте куче и няма да имаш проблем с краставиците! Mr. Green

# 53
  • Варна
  • Мнения: 36 865
Не обичам лимонада, не правя и много рядко пия. Както някой назад спомена, почитателка съм на кока-кола. Знам, че е вредна, бъкана с химии ама пуста страст. Пък в моменти на размисъл си казвам, че човек все един грях трябва да има.

На мен ми е много забавно като отворя новата тема в понеделник да се опитам да отгатна с каква тематика е. Защото като ми се отвори заглавната страница, нали най-отгоре е картинката, която обикновено е тематична, но трябва да скролна малко надолу за да видя текста и да започна да чета отговорите след него. Та преди да врътна надолу се опитвам да отгатна, забавно е Simple Smile

# 54
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 200
Добро утро!
Лека седмица на всички!
Любимата ми лятна напитка е бирата. Вода също пия много.

# 55
  • Мнения: 18 060
Леле, свят ми се зави да ви изчета  Crazy

Отдавна не бях и първия пост, с който почнах беше на Светалчо  Sad Светалчо, съболезнования и от мен.  Каквото и да кажем....просто знай, че те мислим и виртуално сме насреща  Heart Eyes

Не обичам лимонади и не правя нищо. В къщи се пие само вода, вино, бира и ракия  Mr. Green
Газирано се купува само за гости, никой не си пада по сладки напитки

# 56
  • Мнения: 11 750
Там основното ми занимание е да гледам гостите какви снимки си правят.  ooooh!

Вчера точно се смяхме на едни такива. Тръгнахме да разглеждаме крепостта Царевец. Още в началото се натъкнахме на група 20-тина годишни. Спореха как точно да направят селфито и се събраха в кръг със самоснимачката отгоре. До тук добре. Качихме с децата до църквата, там се мотахме доста, починахме си и тръгнахме надолу. Същата групичка се бяха придвижили едва до "камбаните" дали има и двеста метра от входа и водеха същия спор - как аджеба точно да направят поредното селфи  hahaha  Joy  Joy  Joy
Лошото е, че спомен от крепостта едва ли ще им остане  Rolling Eyes

# 57
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 282
Е, те за това са отишли - да се покажат, че са посетили Царевец Whistling

Хубаво е на Рупите. Само веднъж съм влизала в "храма". Неприятно и странно се почувствах, а мъжът ми отказа категорично да влиза.

# 58
  • Мнения: 4 785
Правя си разни питиета лятото - домашна лимонада, фрапе, разбивам в блендера лед + диня, може и нещо алкохолно да се добави, мохито...
Така като ме подсетихте ще мина да взема един Аперол днес, за аперол шприц с много лед, също много обичам.

# 59
  • Мнения: 4 303
Хубаво е на Рупите. Само веднъж съм влизала в "храма". Неприятно и странно се почувствах, а мъжът ми отказа категорично да влиза.
Отколешна мечта ми са, но са ми твърде далеч, точно по диагонал през цялата страна!
Все някой ден обаче ще се видим там. Може и снимки да си направим да се фукаме после.

Общи условия

Активация на акаунт