Какво ви е мнението за Прайда?

  • 112 865
  • 2 313
  •   1
Отговори
# 1 440
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
А може би ти четеш друга тема, jp. А аз казвам, че и с външна подкрепа доста от тях обръщат гръб на подкрепата и отново се връщат към насилника, което обезсмисля всякакви усилия. Например не желаят да си изкарат медицинско, не желаят да повикат полиция, не желаят да подадат оплакване, не желаят да ползват подкрепата на близки и приятели. Че дори си защитават боклука, който ги третира като нищо повече от боксова круша, което го прави още по-нагъл, вече и спрямо тия, които са решили да помогнат. Как да се помогне на човек, който сам не желае да си помогне?

Както се помага на наркозависим в много случаи.

Не знам колко са тези "доста случаи", за които говориш. Имаш ли надеждна статистика?

Да, голям проблем в такива случаи е, че жертвата е смазана психически - насажда й се срам, чувство за малоценност и безпомощност. Това не я прави виновна обаче и не значи, че няма нужда от външна помощ.

Както фактът, че някои преодоляват всички спънки и някак се справят, така и фактът, че някои не намират сили да се преборят със собствената си зависимост дори със сериозна помощ, не значи, че помощта е без значение и че всички (или повечето) жертви сами са си виновни.

Изобщо, по тая логика - може пък ти да си се провалила в опита да помогнеш. Може би си виновна, че не си се справила. Нали - щом някои успяват да помогнат, значи всеки може. Звуча ли ти убедително?
Къде съм казвала да се отказва външна помощ? Точно обратното казах - в доста случаи я отхвърлят, като им се предлага, и защитават боклука така, че да не може никой да го пипне.
Дали съм се провалила, не знам. Знам, че категорично отказах да ме занимават повече, след като външни хора се ангажират да им помагат, а те накрая един вид плюят на това и си се връщат при насилника. За истинска помощ - да, но да ме ползват като кошче за душевни отпадъци и постоянен слушател на страданията им - няма нужда повече. Откъде накъде?
И хайде не давай абсурдни сравнения - едно е наркозависимост, друго да търпиш побоища и да не даваш дума да се каже срещу побойника.
Е таман днес имаме ново убийство на жена. Ревнив наркоман. Да не мислиш, че не е разбрала какъв е по-рано? И пак си е стояла при него. Ами онова момиче, дето годеникът й я утрепа на тръгване за работа? И тя сигурно не е разбрала какъв е, та си е стояла при него. Ами ... кой каквото си направи. Иначе да - те не са виновни, нямат избор и прочие. Като че ли върши работа вече, след като ги няма.

# 1 441
  • Мнения: 7 006
Народа го е казал просто

Първия път - срам за тебе.
Втория път - срамът е за мен!

На всеки може да се случи да сгреши в избора си.
Но това не значи,че трябва да си заровиш главата в пясъка и да отказваш да признаеш "провала"си като замазваш положението с надежди за промяна.
Това е пълен идиотизъм,особено ако има и деца в картинката!

# 1 442
  • Тракия
  • Мнения: 7
Прайдът не е само парад, а цял месец събития, които са свързани с различни аспекти на ЛГБТИ общността. Някои целят повече разбиране, информираност и показване на проблеми, които иначе биват замитани под килима. Други събития са ориентирани към общността - партита, концерти, арт пърформанси, изложби и пр. Парадът, който се случва в един от дните през юни е най-мащабното Прайд събитие, но не е правилно да се слага знак за равенство с Прайд като цяло.

Другото много важно нещо е, че ЛГБТИ не е само гей мъже и лезбийки. Прайдът значи различно нещо за един гей мъж от София със стабилни доходи и възможност да спи с когото си иска, и различно например за някоя трансджендър жена да речем от Кърджали, която като дойде на Прайда може за първи път да усети някакво чувство на разбиране и хора, които ще я подкрепят заради това което е.

Трансджендър хората са подложени на брутална дискриманция, каквато не можем да си представим. Трансфобия има и сред ЛГБ хората, особено гей мъжете, които в много случаи са трансфоби и дори лезбофоби. Процентът на самоубийства сред транс хората е най-висок сред всички рискови групи. Много транс хора остават да живеят на улицата, защото биват дискриминирани на работа, отритнати от семействата си и принудени да проституират.

България пък е една от 34-те страни в Европа, в които се случват най-бруталните и антихуманни процедури за смяна на пола и документите на един човек.

Повече информация има тук: http://tgeu.org/nightmare/

# 1 443
  • София
  • Мнения: 62 595
тоест тази рганизация е шапка за всичко живо, което не е стрейт?

# 1 444
  • Мнения: 428
тоест тази рганизация е шапка за всичко живо, което не е стрейт?

Нещо като ОФ, да.

Иначе дори в България има по-специализирани организации, за различните буквички.

# 1 445
  • Мнения: X
И аз в момента съм дискриминирана затова, че съм жена
Какъв прайд да си спретна ммм?

# 1 446
  • Мнения: 6 122
И аз в момента съм дискриминирана затова, че съм жена
Какъв прайд да си спретна ммм?


Ами зависи за какво точно си дискриминирана. Иначе да, трябва да изразиш протест,
ако си дискриминирана. Ето един подобен:

https://en.wikipedia.org/wiki/SlutWalk

Slutwalk.

# 1 447
  • Мнения: X
На тема професия е
Не мога да пробия в определена техническа сфера, където мъжете са 99%, и са категорични колко са тъпи жените

Общо взето феминистките се борят за равно време на миене на чинии в дома, а елегантно пропускат такъв сериозен и добре известен обществен проблем

# 1 448
  • Мнения: 6 122
На тема професия е
Не мога да пробия в определена техническа сфера, където мъжете са 99%, и са категорични колко са тъпи жените

Общо взето феминистките се борят за равно време на миене на чинии в дома, а елегантно пропускат такъв сериозен и добре известен обществен проблем


Е, стига деее. Ти си в Швеция, не може да няма организация, която да те подкрепи за това. Нали толкова говорят и настояват за жените в техническите професии или в тези, в които са малцинство. Толкова ли са зле всички феминистки. Търси си правата.

# 1 449
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 018
Тази сутрин в предаването на Пролет Велкова по Дарик радио гостуваха две младоженки + една адвокатка, за да изразят отново негодуванието си срещу изостаналата ни държава по отношение на  правата на хомосексуалните. Оженили се момичетата в Англия, щото там можело. Няма лошо..Щом се обичат младите, дет сА вика дА сА 'земат Laughing За друго ми е думата..В хода на разговора, през който разбрах колко са нещастни, неразбрани, дискриминирани и бла, бла, бла, стана ясно, че те искат деца и едната щяла да роди. Това добре. Пак няма лошо Laughing  За съжаление природата е доста нетолерантна и не е измислила начин двете да си направят бебе, но другата, която ще е таткото или там каквото е,  се жали, че тя нямала да има никакви права върху детето. Никаква нямала да му бъде?!?! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Аз ли съм ненормална или тя наистина не му е никаква. Тя просто се е "оженила" за майка му, която пък ще се осемени от неизвестен донор /пак повтарям, че природата е много проста и непрогресивна #Crazy/ и каква по точно му се явява другата кака? Ами никаква...Аз си знам, че съм ограничена и нетолерантна /в някои случаи!/, но в повече ми идват подобни размисли и страсти.... ooooh! ooooh! ooooh!

# 1 450
  • Мнения: 4 784
На тема професия е
Не мога да пробия в определена техническа сфера, където мъжете са 99%, и са категорични колко са тъпи жените

Общо взето феминистките се борят за равно време на миене на чинии в дома, а елегантно пропускат такъв сериозен и добре известен обществен проблем

Това въобще не е вярно. Има организации, които се борят именно за равностойно отношение към жените във високотехнологичния сектор. Примерно - Girls In Tech, които имат организация и в България.

За протокола ще отбележа, че работя това вече 20 години и никой не ми е пречил да се доказвам. Ако следвах мисленето на някои тук, трябваше да кажа, че ти просто не ставаш и щом е проработило при мен, значи само ти си виновна, ако не работи за теб. И че аз съм доказателсво, че подобна дискриминация няма.

Но аз все пак съм малко по-интелигентна от това и няма да кажа нищо такова. Simple Smile

# 1 451
  • Мнения: 107
На тема професия е
Не мога да пробия в определена техническа сфера, където мъжете са 99%, и са категорични колко са тъпи жените

Общо взето феминистките се борят за равно време на миене на чинии в дома, а елегантно пропускат такъв сериозен и добре известен обществен проблем

Това въобще не е вярно. Има организации, които се борят именно за равностойно отношение към жените във високотехнологичния сектор. Примерно - Girls In Tech, които имат организация и в България.

За протокола ще отбележа, че работя това вече 20 години и никой не ми е пречил да се доказвам. Ако следвах мисленето на някои тук, трябваше да кажа, че ти просто не ставаш и щом е проработило при мен, значи само ти си виновна, ако не работи за теб. И че аз съм доказателсво, че подобна дискриминация няма.

Но аз все пак съм малко по-интелигентна от това и няма да кажа нищо такова. Simple Smile

Jp, Ти явно живееш в някаква паралелна вселена. Аман от такива заблудени хора.

Мога да давам примери до утре сутринта от скромния ми опит от 2.5 години в чужбина, но не ми се спори.

+ и аз се имам за много интелигентна

# 1 452
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз в момента съм дискриминирана затова, че съм жена
Какъв прайд да си спретна ммм?

Че другите ни крадат дискриманицията и се представят за по-дискриминирани от нас.

# 1 453
  • MI
  • Мнения: 11 868

Това въобще не е вярно. Има организации, които се борят именно за равностойно отношение към жените във високотехнологичния сектор. Примерно - Girls In Tech, които имат организация и в България.
Скрит текст:
За протокола ще отбележа, че работя това вече 20 години и никой не ми е пречил да се доказвам. Ако следвах мисленето на някои тук, трябваше да кажа, че ти просто не ставаш и щом е проработило при мен, значи само ти си виновна, ако не работи за теб. И че аз съм доказателсво, че подобна дискриминация няма.

Но аз все пак съм малко по-интелигентна от това и няма да кажа нищо такова. Simple Smile
А ти откъде знаеш че не е просто инженер, а не ИТ?! Има голяма разлика между ИТ и машинен инженер например в това отношение, гарантирам ти. И ако наистина няма дискриминация в определени професии и над определено ниво, за какво всъщност се бори тази организация?  newsm78

# 1 454
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Тази сутрин в предаването на Пролет Велкова по Дарик радио гостуваха две младоженки + една адвокатка, за да изразят отново негодуванието си срещу изостаналата ни държава по отношение на  правата на хомосексуалните. Оженили се момичетата в Англия, щото там можело. Няма лошо..Щом се обичат младите, дет сА вика дА сА 'земат Laughing За друго ми е думата..В хода на разговора, през който разбрах колко са нещастни, неразбрани, дискриминирани и бла, бла, бла, стана ясно, че те искат деца и едната щяла да роди. Това добре. Пак няма лошо Laughing  За съжаление природата е доста нетолерантна и не е измислила начин двете да си направят бебе, но другата, която ще е таткото или там каквото е,  се жали, че тя нямала да има никакви права върху детето. Никаква нямала да му бъде?!?! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Аз ли съм ненормална или тя наистина не му е никаква. Тя просто се е "оженила" за майка му, която пък ще се осемени от неизвестен донор /пак повтарям, че природата е много проста и непрогресивна #Crazy/ и каква по точно му се явява другата кака? Ами никаква...Аз си знам, че съм ограничена и нетолерантна /в някои случаи!/, но в повече ми идват подобни размисли и страсти.... ooooh! ooooh! ooooh!
А питаха ли я каква иска да му бъде. Татко? Rolling Eyes. аман от ненормални.

Общи условия

Активация на акаунт