Подходяща прическа и грижа за рядка и чуплива коса

  • 1 904
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте, от известно време следя форума и съм попадала на доста добри съвети. Понеже не разбирам почти нищо от козметика и подобни, реших да се допитам до вас. Извинявайте, ако има подобна тема. Нямам особени природни дадености, но поне ще се опитам да се подобря. Това е косата ми:



Не е боядисвана, не я третирам с нищо, не я горя. Винаги е хваната на кок, защото дори и на опашка прилича на плява. Отделно, когато е пусната, пътят ми е голям и изглежда като плешиво петно. Каква прическа би била подходяща за мен? Кое е по удачно - да започна да я изправям или да използвам продукти за накъдряне? Какви бихте препоръчали?

# 1
  • Мнения: 5 231
Според мен една подстрижка ще свърши чудна работа. И моята коса е чуплива и с тънък косъм. След определена дължина сякаш още повече изтънява. Средно дълга и леко на пластове ми стои най-добре. Не съм я третирала никога, ако не броим няколко пъти изпъване с четка и сешоар при фризьор. Никакво къдрене, изправяне, боядисване. Та мисълта ми е възможно най-малко третиране и подходяща подстрижка, за да има повече обем и да се освежи. Може да се прави маска с жълтък и зехтин. Също така възможно най-малко време да бъде на стегнат кок или опашка. Ползвам шампоани марка Bioblas, препоръчани от фризьор, доволна съм. Има укрепващ с чесън. Аз ползвам него и един с коприва, тъй като моята коса е склонна към омазняване. Другото, което се сещам, да не би да има в организма недостиг на някакви витамини или желязо. Тогава се отразява и на косата и положението се оправя с попълване на липсите.

# 2
  • Мнения: 12 016
Първо на рядка коса не ходи да е дълга, защото изглежда още по-тънка.
Второ, това, че е чуплива в случая е плюс. Харесайте си къса прическа и ще изглежда в пъти по-добре.
Трето, за слаба коса може да използвате хума. Това е природен продукт и не нанася вреда на косъма, а подхранва и укрепва. Също добре се отразява и маската с репей на "Фитокозметикс".

Последна редакция: ср, 14 фев 2024, 10:54 от Mama Ru

# 3
  • Мнения: 1 803
Вида на косата не е подходящ за тази дължина.Какъв е смисъла да имате дълга коса,като е непрекъснато вързана.Посъветвайтесе с фризьор и я скъсете,на пластове.Щом е чуплива,ще придаде обем.
Променете мястото на пътя,или намачкайте с пяна без да определяте път.
Всякакви продукти против косопад и маски са полезни.

# 4
  • Мнения: 1 582
Запиши си час при добър фризьор и обсъдете заедно видовете прически.
Аз съм За къса коса, но много млади момичета не могат да се превъзмогнат.
До брадичката ще ти стои чудесно според мен.
Разгледай в ютуб клипове как се плете бретона, не е сложно, трябва само да хванеш цаката пред огледалото и плюс е, че винаги стои все едно си се контил, а отнема не повече време от това да сложиш две шноли.

# 5
  • Мнения: 5 231
Според мен може и да не скъсява толкова много, но да се оформи подходящо, да не е всичко с еднаква дължина. Ако има по-къс горен пласт, ще се повдигне малко от корена.

# 6
  • Мнения: 67
Благодаря за съветите. Някой може ли да ми препоръча добър фризьор в Пловдив? От предни теми ми направиха впечатление Петя Урумова и mkaramanska.
Била съм с къса коса под ушите, но не ми стоеше особено добре.

Последна редакция: ср, 14 фев 2024, 11:07 от Neva7

# 7
  • Мнения: 8 883
Не мисля, че трябва да я подстрижете късо, за да изглежда добре. Косата ви е напълно ок и с малко оформяне, ще се освежи.
Помислете за продуктите, които използвате - има хубави професионални шампоани, маски и серуми, които ще я подхранят и уплътнят.

Това, че дадена коса е третирана с боя или други продукти, не я прави задължително изтощена. Тя може да е такава и без всякаква намеса.

# 8
  • Мнения: 5 231
Никой не твърди косата да не се третира изобщо. Обаче нека първо да укрепне. Да се третира в период, в който е по-слаба, не е препоръчително.

# 9
  • Мнения: 3 310
Не мисля че косата ти е  рядка, просто косъма е по- тънък. Косата определено има нужда от хидратация, добри продукти за твоя вид коса + правилна техника на оформяне. Там вече ще иска търпение и проба/грешка, но когато намериш подходящата за теб рутина няма да има нужда да я носиш постоянно вързана или да е къса. Определено има потенциала да изглежда много по- къдрава от колкото сега, и това ще й даде повече обем.
Аз не бих я подстригала късо, ако не знаеш как да я оформяш добре къса коса ще направи проблема още по- голям. От там ще започнеш да посягаш към преси и ще стане чудо.

# 10
  • Мнения: 7
Не бързайте да се впускате в прическа, която хората тук ви препоръчват, а вие не може да си се представите с нея. Ако искате да намалите дължината, това е добре. Но в случай, че не сте готова, първо я оформете или променете това да не е на черта, а на етажи. По повод връзването на кок или опашка знам, че е доста вредно за косата. И в случай, че имате тънък косъм или проблеми със скалпа се препоръчва да се държи повече време пусната или с шнола, за да не се уврежда.

И по повод изправянето - моля ви запазете сегашния си вид на косата и използвайте продукти за къдрава коса, защото косата ви не е никак лоша.

# 11
  • София
  • Мнения: 323
Аз, като човек също с чуплива коса, но гъста, също не те съветвам да се подстригваш късо, първо че вече си била и не си се харесала, второ е по - трудно за поддръжка. Мое лично мнение ( което не налагам на никого) е, че в повечето случаи чуплива коса на черта, че и дълга, не стои добре, особено пък на продълговато лице, защото го прави да изглежда още по-издължено. На първо време си направи пластове и я скъси леко, използвай продукти за чуплива коса и хидратация, както са те посъветвали по-горе. Успех!

# 12
  • Мнения: 4 406
Аз пък наобратно: не препоръчвам пластове на рядка коса. Долният слой ще изглежда 3 косъма рехав, а горните ще хвърчат, тъй като косата няма тежест.
(Поне с моята така става).

# 13
  • Мнения: 5 231
Аз не мисля, че косата й е рядка. С тънък косъм е и поради дължината горният пласт увисва, губи обем и затова става толкова широк път. Мое мнение.

# 14
  • Мнения: 7 268
Доста трябва да я скъсиш според мен. Не харесвам рядка тънка дълга коса. При подходяща подстрижка може да изглежда добре.

Общи условия

Активация на акаунт