Какво ви е мнението за Прайда?

  • 112 921
  • 2 313
  •   1
Отговори
# 1 725
  • Мнения: 4 801

И отдавна няма "изисквания" или "очаквания" за да си мъж/жена.

Е, как да няма - малко по-горе пише, че трябва да раждаш и възпитаваш деца, примерно.

Има очаквания жената да е по-отстъпчива, да отделя повече време за децата и т.н. Не е в закона, но аз лично не съм виждала мъж-придружител на дете в болница, а присъствието на бащи на родителска среща в детската градина е огромно изключение.

Ето пълното значение от същия речник, който цитираш:

Either of the two sexes (male and female), especially when considered with reference to social and cultural differences rather than biological ones. The term is also used more broadly to denote a range of identities that do not correspond to established ideas of male and female.

# 1 726
  • Мнения: 1 945
Най-вероятно  това означава, че имаш психически проблеми и е редно да се обърнеш към специалист. Laughing
Важи за всички флуидни според мен.
Моля, моля да не ограничаваме свободното определение на хората .
Някои се чувства пън, друг Наполеон, трети (забележете не казвам трета )Катерина Велика.
Защо не им позволяват на тези човешки същества да се себеизразят . Ама че дискриминация

# 1 727
  • Мнения: 2 792
"Човек по принцип живее за да е полезен на някого, а не просто за собствения си кеф."

Слънчасали сте.

# 1 728
  • Мнения: X

Значи, Абсурт, ако правилно разбирам, трябва да се срамувам в ъгъла задето отказвам да се размножа и по този начин не изпълнявам социалните си задължения?
Слава Богу, защото с тоя мироглед не би могъл да дадеш подходящото възпитание на нито едно дете, нито пък да имаш една стабилна връзка с партньорката си, така че да създадете добра семейна среда. А много се съмнявам, че си в състояние да осигуриш и необходимата материална подкрепа.

# 1 729
  • Мнения: 2 792
Спекулациите ти са неубедителни и нелепи.

На колко години беше когато установи, че хората без деца и семейства са втора категория, Роси?

# 1 730
  • Мнения: X
Аз не категоризирам никого. Просто посочвам, че за отглеждането на дете се изискват качества, които ти липсват. Честно казано, съмнявам се, че би могъл да отгледаш и котка, пък камо ли дете.

Не знам коя е Роси  newsm78

# 1 731
  • Мнения: 4 871

Че кой бяга от задълженията си?
Както всички тези хора, които ти презираш, работят, плащат данъци, спазват закона и пр., така те искат в замяна да могат да се възползват от правото си да живеят с човека, когото обичат! Та, да попитам сега кой бяга от задълженията си? Държавата! Точно така-държавата, която не прави така, че всички да сме равностойни-с права равни на задълженията ни!
И ти може да погледнеш малко по-далеч от носа си и да осъзнаеш, че всички, които сме родени на този свят, искаме да намерим щастието, искаме да живеем един хубав, приятен живот. Хората, които презираш, не правят изключение! И те искат да намерят щастието и просто да си изживеят живота без такива ултраконсервативни хора като теб и компания да се мислят за нещо повече и да си въобразяват, че имат правото да пречат на останалите да живеят с човека, когото обичат, да създадат семейство и да отгледат деца!

Хайде, понамали патоса, защото е присъщ на жените, а теб така и не те разбрах към кой от стоте пола си се причислила, щипвайки от този по малко и от онзи по малко.
Не презирам никого, че иска да бъде щастлив- нека си бъде, но да си поеме и задълженията.
А, те не са само на граждани плащащи си данъците.
Мъжът и жената имат социални задължения, задължения по продължаването на човешкия род и нормалност.
Накратко- мъжете правят децата, жените ги раждат и всеки пол дава своя принос за нормалното развитие- физическо, но главно ПСИХИЧЕСКО на детето.
И ако ти не искаш да се определиш дали си мъж или жена, и да си поемеш социалните функции, то не аз съм ти виновна.
Защото, не презирам хората, които са открили, че женската им същност е затворена в мъжко тяло и обратно, не презирам тези, които изпитват влечение към собствения си пол.
Първите могат да разрешат вече проблема, благодарение на напредъка на медицината, вторите не могат нищо да направят, но пък са наясно с пола си.
Презирам тези, които си играят и с хората с проблеми, и с останалите 94% хетеросексуални мъже и жени, катерейки се по главите ни.

ПП. Искаш да отглеждаш дете?
Че ти утре, може да решиш че си комбинация от мъж+ жена+ куче- като такъв психически изрод ли ще го възпиташ?


Аз се определям като сис джендър  хетеросексуална жена.
Защо така преекспонираш всичко? Хората просто искат да имат семейство и според мен това да си отгледан в гейсемейство няма да ти развали психиката, но, рабира се, първо хората, които вменяват, че това е проблем, трябва да си променят мисленето или поне да няма такава гласност, защото децата страдат от твърдата убеденост на хора като вас, че това е грешен начин на живот.

# 1 732
  • Мнения: 2 792
Аз не категоризирам никого. Просто посочвам, че за отглеждането на дете се изискват качества, които ти липсват. Честно казано, съмнявам се, че би могъл да отгледаш и котка, пък камо ли дете.

Не знам коя е Роси  newsm78

Роси е Росичка.

Ти откъде знаеш на какво съм способен и на какво не? Познаваш ли ме за да коментираш качествата ми?

# 1 733
  • Мнения: X
И Росичка не познавам.

Тебе също не те познавам, но ако не пишеш неща, които тотално не съвпадат с мненията ти, значи диагнозата ми е правилна. Ако с тези възгледи се явиш в някоя агенция за осиновяване, абсурд да те одобрят.

# 1 734
  • Мнения: 4 801
Слава Богу, защото с тоя мироглед не би могъл да дадеш подходящото възпитание на нито едно дете, нито пък да имаш една стабилна връзка с партньорката си, така че да създадете добра семейна среда. А много се съмнявам, че си в състояние да осигуриш и необходимата материална подкрепа.

За протокола, смятам, че точно в тоя форум едно от най-ниските нива, до които можеш да паднеш, е да разправяш как някой не трябва да има дете, защото е глупав/беден/не мисли като теб.

И призовавам да си спомните че "ако спориш с идиот, е много вероятно и той да прави същото" и да не се взимате твърде насериозно като последна инстанция по въпроса как другите трябва да живеят живота си. Просто не сте и никоя обида няма да ви направи такава.

# 1 735
  • Мнения: 12 405
... рабира се, първо хората, които вменяват, че това е проблем, трябва да си променят мисленето или поне да няма такава гласност, защото децата страдат от твърдата убеденост на хора като вас, че това е грешен начин на живот.

Мисля, че постановката "това е грешен начин на живот" идва най-вече от заложения в природата модел на семейство, в който естественото възпроизводство може да се осъществи единствено при някаква форма на взаимодействие между индивиди с противоположен физиологичен пол.
В момента, в който човекът еволюира или медицината стигне до пробив, който ще позволява възпроизводство при някаква форма на взаимодействие между двама души от един пол, ще се промени и стереотипът.

ПП  Това важи, разбира се, само за отглеждането на деца. Всичко останало от рода на съжителство и взаимно онаследяване са норми, наложени от човека и пак човекът е в правото си да ги променя, което и прави.

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 19:41 от Vapor

# 1 736
  • Шумен
  • Мнения: 1 460

Че кой бяга от задълженията си?
Както всички тези хора, които ти презираш, работят, плащат данъци, спазват закона и пр., така те искат в замяна да могат да се възползват от правото си да живеят с човека, когото обичат! Та, да попитам сега кой бяга от задълженията си? Държавата! Точно така-държавата, която не прави така, че всички да сме равностойни-с права равни на задълженията ни!
И ти може да погледнеш малко по-далеч от носа си и да осъзнаеш, че всички, които сме родени на този свят, искаме да намерим щастието, искаме да живеем един хубав, приятен живот. Хората, които презираш, не правят изключение! И те искат да намерят щастието и просто да си изживеят живота без такива ултраконсервативни хора като теб и компания да се мислят за нещо повече и да си въобразяват, че имат правото да пречат на останалите да живеят с човека, когото обичат, да създадат семейство и да отгледат деца!

Хайде, понамали патоса, защото е присъщ на жените, а теб така и не те разбрах към кой от стоте пола си се причислила, щипвайки от този по малко и от онзи по малко.
Не презирам никого, че иска да бъде щастлив- нека си бъде, но да си поеме и задълженията.
А, те не са само на граждани плащащи си данъците.
Мъжът и жената имат социални задължения, задължения по продължаването на човешкия род и нормалност.
Накратко- мъжете правят децата, жените ги раждат и всеки пол дава своя принос за нормалното развитие- физическо, но главно ПСИХИЧЕСКО на детето.
И ако ти не искаш да се определиш дали си мъж или жена, и да си поемеш социалните функции, то не аз съм ти виновна.
Защото, не презирам хората, които са открили, че женската им същност е затворена в мъжко тяло и обратно, не презирам тези, които изпитват влечение към собствения си пол.
Първите могат да разрешат вече проблема, благодарение на напредъка на медицината, вторите не могат нищо да направят, но пък са наясно с пола си.
Презирам тези, които си играят и с хората с проблеми, и с останалите 94% хетеросексуални мъже и жени, катерейки се по главите ни.

ПП. Искаш да отглеждаш дете?
Че ти утре, може да решиш че си комбинация от мъж+ жена+ куче- като такъв психически изрод ли ще го възпиташ?


Аз се определям като сис джендър  хетеросексуална жена.
Защо така преекспонираш всичко? Хората просто искат да имат семейство и според мен това да си отгледан в гейсемейство няма да ти развали психиката, но, рабира се, първо хората, които вменяват, че това е проблем, трябва да си променят мисленето или поне да няма такава гласност, защото децата страдат от твърдата убеденост на хора като вас, че това е грешен начин на живот.

Изобщо не знам какво е сис джендър и не ме интересува. А че деца, отгледани от хомосексуални са с пообъркана най-малкото психика е гарантирано. Няма как да не се пообъркаш, когато единият е мама, а другият е татко, обаче пикаят прави. Същото важи и за лесбийките. Да не говорим за транс не знам какво си. Или пък му говорят докъм 10-12 години на "то", за да се самоопределяло. И то ще си се самоопредели, ама най-вероятно ще е като нещо от рода на 59 пол. Виждам мераците на пообърканите като вас да си наложите отклоненията, ама няма да ви се получи.

# 1 737
  • София
  • Мнения: 24 839

Моля, моля да не ограничаваме свободното определение на хората .
Някои се чувства пън, друг Наполеон, трети (забележете не казвам трета )Катерина Велика.
Защо не им позволяват на тези човешки същества да се себеизразят . Ама че дискриминация

Никой не ги ограничава, но за целта ги въдворяват в едни заведения, където на воля и без да притесняват нормалните, си изживяват идентичностите, докато си пият хапченцата.

Аз едно не мога да разбера- как стигнахме дотам- 99% от населението на Земята, да позволим на 1% психически проблемни да ни се качат на главите, че и да скачат отгоре ни? newsm78

# 1 738
  • София
  • Мнения: 24 839

Аз се определям като сис джендър  хетеросексуална жена.
Защо така преекспонираш всичко? Хората просто искат да имат семейство и според мен това да си отгледан в гейсемейство няма да ти развали психиката, но, рабира се, първо хората, които вменяват, че това е проблем, трябва да си променят мисленето или поне да няма такава гласност, защото децата страдат от твърдата убеденост на хора като вас, че това е грешен начин на живот.

За мен е важно, че се определяш като жена.
Сис ли си, джендър и мендър, нито ме интересува какво влагаш в това, нито ми е работа.
Ако го проявяваш като психическо отклонение, има си доктори за тази работа- ако почнеш да нападаш хората по улиците. Joy

Аз нищо не преекспонирам- защитавам природната нормалност, съществуването н адвата пола и отглеждането на деца в традиционната и създадена от природата двойка- баща и майка.
Всеки с природноопределената му роля в живота на детето и с модела, който му създава.
Елементарно е.
А, това, че еднополовите не виждат проблем да изменят разбирането за нормалност на детето от малко, налагайки му изкривен модел, е и егоистично, и грозно.

# 1 739
  • Мнения: 1 782
Спекулациите ти са неубедителни и нелепи.

На колко години беше когато установи, че хората без деца и семейства са втора категория, Роси?
Никъде не съм написала, че хората без семейства и деца са втора категория. Има, родители, които са престъпници, наркомани, психически лабилни, безотговорни и т.н.

Просто написах, че аз и повечето хора се възхищаваме на други хора, които са избрали трудния път, имат някаква мисия в живота си, помагат на някого, грижат се за някого, хора с трудни и отговорни професии. Уважавам много професията детски учител , без значение дали учителят има собствени деца - той дава много повече отколкото хартийките, които получава като заплата.

Не разбирам защо ще се възхищавам на някаква кифла избрала лекото и мекото или на някой кифльо, който живее единствено за собствения си кеф. Но това е моята ценностна система.

Общи условия

Активация на акаунт