ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" /Vatanim sensin/

  • 82 891
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 23 319
Ето я и Бергюшка.   Heart Eyes Heart Eyes

Само за почивка в Ямайка е.
 Laughing Laughing


# 46
  • Мнения: 1 569
Благодаря на Варна за превода на хубавата класация.Аз си мислех, че след такъв силен сезон не могат да  останат назад в класациите.Всеки техен филм или сериал, заедно или поотделно става хит.

# 47
  • Мнения: 11 116
Днес е чудесен ден , изпълнен с хубави новини и нови снимки!

# 48
# 49
  • Мнения: 2 411
Варна,благодаря за хубавите новини Hug
Има ли класация за нещо независимо
дали ще е за най-здраво семейство ,най-добра майка,най-добър баща,
най-добър актьор  първенството е наше. smile3512 newsm44
Ако Ергенчови гостуват на Сузана Гименез сигурно ще побиколят и някои
от другите държави на Латинска Америка. Не ми се вярва да изминат толкова път само
за една държава
Виждам ги как се кефят на прекрасните плажове на Копакабана или  Ипанема,
на очарователнити водопади  Игуасу.
Ако отидат сигурно ще има много снимки от фенове за наша радост,но те на спокойствие
няма да се радват
Голяма сладурана е Бергито! Kissing Heart
[/b]

# 50
  • Мнения: 11 116
Привет!

Хубава събота на всички!







# 51
  • Мнения: 11 116
Сега като чета интервюто си мисля следното...Колкото и да подхождат професионално, колкото и след края на снимачния ден да изключват от ролите, сигурно не е лесно. Така както ние продължаваме след работа да живеем с емоциите от деня, със събитията от деня, с хората, които сме ги споделили, дори подсъзнателно. Така е предполагам и с тях. Интересно ми е, Халит е споделял, че живее с героя си, настройва мисленето си и т.н. , та....мислейки за него, за случките, които са били в съответния епизод и тези, които предстоят, дали мислейки за Азизе - как да го изиграе, отделя образа и от Бергюзар, чисто визуално. Нещо такова ми се върти и обратно....И дали обсъждат предстоящите сцени, отнема ли им много време или го правят спонтанно? По-лесно или по-трудно е да мислиш за партньора си и диалозите с него, когато сте съпруг и съпруга, вярно е, че те имат опита да са партньори, но сега са и съпрузи...Ето такива неща искам да разкажат.

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 09:30 от Mydream

# 52
  • Мнения: 23 319
Добро утро!  Hug

Аз вярвам на думите им, че любовта на Джевдет и Азизе не е тяхната любов, че не се чувстват като семейната двойка Ергенч на снимачната площадка, затова мисля, че единият може да разграничи Джевдет от Халит, а другия Азизе от Бергюзар. Първо, при темпото, с което работят те изобщо нямат много време да мислят върху героите си, върху отделни сцени, дълго да ги преживяват и "предъвкват" наум. Аз живея с емоциите от работния си ден, ако имам все пак време, в което мозъкът ми е свободен от мисли за друго. Но ако влизам от ангажимент в ангажимент, всичко отлита много бързо. Те сутринта трябва да станат, да приготвят Али, закуска, тичане до училището, после да кажем отиват на сета, снимат до 5 следобед, после пак тичай за детето, то иска и да си говори с теб, да играе, да му видиш домашните, има и един куп други неща свързани с домакинството, всеки ден изниква по някой въпрос или проблем да бъде уреждан. В същото интервю от Кан Халит беше казал, че изобщо не са репетирали предварително вкъщи първите си сцени, направо са отишли на сета и каквото стане.

Много обичам да чета интервюта на актьори за снимачния процес и виждам как се повтарят едни и същи отговори на някои въпроси. Наскоро гледах Outlander. Там има много красиви и доста смели любовни сцени. Но в свое интервю главната актриса казваше нещо, което съм чувала  толкова много пъти и от други актьори. "За каква романтика говорите по време на снимките?  Заобиколени сте от един куп хора, някакви потни мъже са наклякали, свързват кабели, настройват техника, гащите им смъкнати, половината им дупета се подават навън. Един вика, друг ти слага грим, трети ти наглася дрехите..."

Мисля, че в суров вид не само любовните сцени, но и всичко друго е много по-сухо и плоско. След това с музиката, ефектите, специалните ракурси на камерата, режисьорските трикове, монтажа се постига емоционалното въздействие, което ние като зрители усещаме.   Даже смятам, че ако гледаме по време на заснемането й една сцена, на която сме се разплакали, когато сме я гледали на екрана, не бихме се разчувствали особено.

Затова вярвам на актьорите, особено на опитните, че  се абстрахират от това какви са отношенията им в реалния живот и от това какви са самите те в реалния живот. Даже ми е много смешно, когато чета  коментари, които явно трябва да минат за комплимент-  "еди кои си играли себе си". Аз мога да играя себе си, ако отида на снимачната площадка, защото нямам актьорски талант и освен себе си, друго не мога да играя. Но за един актьор това е направо обидно.

# 53
  • Мнения: 7 049
Добро утро, приятели! Hug



Добре дошъл Уикенд! 🌞
Днес си нарисувайте любов...
Подарете си щастие..
Вярвайте в това, което ви кара да се чувствате добре... в собствената си
преценка, в доброто, в красивите дни... и най-вече във всичко прекрасно,
което предстои!



                                                       **



                                                          .....................

                                 И.. още усмивки от нашите актьори Grinning Heart Eyes


               





Майдрийм, Варна  Hug

Пожелавам ви вълшебен, вълнуващ и усмихнат ден, приятели.. Grinning Hug


Скрит текст:

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 11:26 от HELEN60

# 54
  • Мнения: 11 116
Не съм разбрана правилно. Не мога да се съглася, че приключвайки снимките изобщо в съзнанието или подсъзнанието изключваш героя си и работата си. Да, ангажиментите са едно на ръка. Но вярвам в думите на Халит, че в периода, в който снима, той живее с героя си. Убедена съм! 120 процента. Точно при него. Точно, защото съм сигурна, че това, което е казал на Кубилай, важи в пълна сила за него - за преживяването на ролята. Катя много хубаво го беше написала, - личи си кой играе и кой изживява ролята. Дори, когато мия чиниите, идват моменти, в които ги мия механично, върша нещата механично и т.н. Не казвам, че постоянно мисли само и единствено затова, но ако подхождаш емоционално, ако обичаш работата си, ако мислиш как утре да го направиш още по-добре, съзнанието ти е заето. Когато писах дали си представя Берг, нямам изобщо предвид , че не може да се отдели от нея, като негова съпруга, жената в живота му и т.н. Имах предвид, представяйки си някакви реплики, а и едва ли всичко се прави само на сета, не вярвам по някои сцени да няма подготовка, как се случва...Може ли напълно да се абстрахира примерно от евентуален неин подход, познавайки я толкова много...А и самият той каза, че засега не говорят за работа. В онова интервю. Няма как да знаем дали това е останало така. Още повече, че имат възможност да го правят. Заедно са. Естествено, че не очаквам да го правят 24 часа. Но със сигурност се случва.
Колкото до това - дали любовта на Азизе и Джевдет не е тяхната любов, то пък остава да е тяхната. И през ум не ми е минавало. Те толкова добре  играят, че аз забравям за Халит и Берг. И им благодаря за това удоволствие. Дори ми е малко криво с новите снимки на Берг от реала, красива ми е като Азизе. Ето това е магията.

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 09:57 от Mydream

# 55
  • Мнения: 23 319
Аз пък мисля, че по схемата, по която снимат точно турските сериали, при тях всичко е една поточна линия.
Ако снимаш пет дни в седмицата, да речем започваш понеделник, снимаш до 5 следобед, в най-добрия случай,  когато напуснеш снимачната площадка ти вече трябва да мислиш за утрешните си сцени, трябва да си учиш новите реплики. И така още пет-шест дни.  Това " изживей го", което казва Халит, потапянето в ролята, концентрацията е по-скоро за времето, в което са на снимачната площадка. А не да си обсебен от героя си.

Ако прекалено много се вживяваха в ролите си и дълго живееха с емоциите от снимките, според мен това щеше да се отрази доста зле на брака им. Не казвам, че изобщо не коментират работата си, но смятам, че други неща са заемали много повече място в живота им извън сета.

# 56
  • Мнения: 11 116
Според мен истината е някъде по средата. Също така, ако всичко беше така - в 5 следобед привършват и щракат с пръсти по другите задачки и живот, едва ли щяха да чакат с такова огромно нетърпение ваканцията. И аз много обичам да чета интервюта на актьори, режисьори, доколкото имам време да се поровя или пък случайно ми попадат понякога, но лично за мен, от това, което съм прочела тяхното мнение е, че остават без личен живот, без лично време. Едва ли преувеличават. Особено в главните роли - натоварването и емоцията, отговорността за образа са големи. Халит хубаво го е казал и сега - два часа и половина епизод да заснемеш за седмица и то качествено....Може би има и такива продукции при които е възможно нещата да минават по-леко.

# 57
  • Мнения: 23 319
Да, чакат с нетърпение ваканцията, защото режимът им на работа е нечовешки.

Нали бях писала скоро, че напоследък гледам доста американски сериали. Правих си сметка преди няколко седмици. Петте сезона на House of cards се равняват на един сезон на "Ти си моята родина" като времетраене. Петте сезона са заснети за пет години, нашият един сезон за една. И това, ако не е поточна линия. За шест дни трябва да заснемат два часа. Два часа игрален филм се прави най-малко месец и половина.

Затова не смятам, че имат време кой знае колко да мислят върху сцените си, върху героите си, дори и да измайсторяват до последния детайл сцените.  По-скоро трябва да са много гъвкави и да умеят бързо да излизат от едно състояние и да влизат в друго.

..............................

Селма с нейната буболечка. Ясемин се казвало момиченцето й.


Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 10:37 от varna_2

# 58
  • Мнения: 23 319
Халит в Каньон

Бил на работна среща. Обсъждал нови проекти.  Rolling Eyes

Ние ги чакаме да ходят на море.   Joy


Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 10:56 от varna_2

# 59
  • Мнения: 11 116


 Даже смятам, че ако гледаме по време на заснемането й една сцена, на която сме се разплакали, когато сме я гледали на екрана, не бихме се разчувствали особено.


Веднага си спомням думите на Неслито, когато разказваше как са ги разплакали, Кенан и Бергюзар, докато са снимали  онази сцена с раздялата....Много зависи.

Общи условия

Активация на акаунт