ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" /Vatanim sensin/

  • 82 962
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 28 075
Добро утро!
Ето тук - "Твоят пословичен инат! Ти никога няма да се откажеш, нали?" -




може би е една от чертите в характера на Берг, която Халит има предвид, когато тя в интервюто в Кан казва, че не искала да чете сценария "... защото ако той каже нещо, значи наистина е така. Ако той каже "Азизе - това си ти, значи да".
Берг описва Азизе като феноменална жена, но Халит е човекът, който най - добре от всички познава Берг. Най - добре от всички е проникнал и в образа на Азизе. Това познание му позволява не само да я разграничава от Берг, но и да покажат на екрана една съвсем различна от реалната им любов.
Всеки, който се е запознал с Берг само чрез интернет ще открие многобройни прилики между нея и образа на Азизе - майка, дъщеря, снаха, влюбена жена, съпричастна към болките на деца, на страдащи... Случки като тази например са най - яркото доказателство, че едни и същи неща докосват душите и на Берг, и на Азизе.

От интервю на Берг - м. август 2015 г.


Цитат на: varna_2
"В Инстаграм често пишеш за неща, които са те впечатлили. Последно  писа за сирийското дете, продаващо кърпички, което беше пребито.

Когато обърнах внимание на този случай, отдолу веднага се появи коментар: „Загрижила си се за сирийските деца, а какво правиш за турските?“ Ти откъде знаеш?  Нима е хубаво да споделям в Инстаграм всяко нещо, което правя? Това дори е срамно. Както е казано: „Едната ръка да не знае какво прави другата“ Споделям нещата, които правя за животните, защото те не могат да говорят, не могат да се защитят. И тогава все ще се появи някой, който да напише: „А за хората какво правиш?“ Направо не мога да повярвам. Стореното добро не бива да се осъжда, с него не бива и да се парадира. Станахме много сурови, истински диваци, разделени, противопоставени един на друг. Доброто не е относително понятие, то е много ясна категория. Такива коментари наистина стягат сърцето ми.   Да нараниш нечие сърце е нещо лошо. Опитвам се никога да не го правя. Ходих до Измир да видя битото сирийче, но го нямаше.  Опитвам се, колкото ми позволяват възможностите, да докосна всяко живо същество."

Но за Халит Берг е много повече от това, което е известно в интернет. Именно там виждам предизвикателството за него - поставена в подобна ситуация, как Берг ще пресъздаде преживяванията на Азизе, как емоциите й ще докоснат по нов начин не само него, но и зрителите. Струва ми се, че Халит е търсил, искал е и е бил сигурен, че чрез приликите между Берг и Азизе, той самият ще открие една съвсем различна жена. Талантът да се покажат едни и същи емоции и преживявания по съвсем различен начин - в това е успехът й и мисля, че Халит е доволен от резултата.

# 61
  • Мнения: 23 356
Погледнато от птичи поглед Берг и Азизе имат някакви допирни точки, но за мен различията им са двойно повече. И точно защото за Халит Берг е много повече от Азизе, много повече и по-различна и от това, което ние поназнайваме за нея от ИГ, интервюта и други откраднати моменти от реала,  не му е чак толкова трудно, според мен, да разграничи Азизе от Бергюзар. Като сложи униформата, тя като навлече дългата рокля и си увие кърпата около  главата и вече са в друг свят.  Joy

Много рядко ги виждахме в реала. Само образът на Азизе ми беше в главата. И като я видях сега в клипчетата, които пусна Есра, толкова, ама толкова различна ми се видя Берг. Сякаш дошла от друга планета. Халит живее с Берг, която видяхме в клипчетата. Аз много се радвам на новите снимки и на новата й прическа. В сериала трудно можеха да си позволят голямо разнообразие във външния й вид и ми беше омръзнала визията на Азизе.

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 12:33 от varna_2

# 62
  • Мнения: 3 447
Ето тук http://www.newactors.net/2013/12/19/%D0%B2%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D0% … 0%BD%D0%B8%D0%B5/ е описано как се учи актьорът да преживява пред камерата и на театралната сцена и защо може и хора, които не са учили в театрални университети да бъдат естествени на екрана.
Аз само ще изведа този цитат от статията в три части:
Цитат
Известни са ни три типа актьори:
- Посредствени актьори – За тях няма смисъл да казвам нищо.
- Добри актьори – Това са тези, които се поставят в “Аз в поставените обстоятелства”(системата на Станиславски.)
- Свръх актьори – Тези, който надскачат себе си.

“Успехът започва в рамките на отвъд, отвъд достигането на целите си.” – Александра Фигуредо

„Много от актьорите се стремят да бъдат самите себе си, да отговарят и да реагират така, както те биха го направили. Отказват да направят каквото и да е, което не съответства на характера им. Те нямат никакви съзнателно изградени теории – стремят се просто към откровеност. Това придава на работата им особено усещане за автентичност, но и на техническа непохватност. За това правилното разбиране и прилагане на Метода може да разшири възможностите на същите тези актьори, които иначе са склонни към едностранно развитие.” – Лий Страсбърг
Станиславски и Лий Страсбърг са класиците на съвременната кино теория. Има и списък на учениците на школата на Лий Страсбърг.
От себе си ще добавя три неща:
1. Има професии рутинни, конвейерни, за съжаление. Но има и такива, в които ако човек не е поне малко артист (в най-широкия смисъл на думата), т.е. човек с овладяно въображение, никой не го помни. Независимо дали играе пред кино камера, пише, пее, рисува или преподава. И те са творците, другите са в ... матрицата. За техниките на овладяването, преживяното и въображаемото е написано. Така че няма да го повтарям.
2. Човешките действия се извършват по нагласа (всекидневните), с мислене (при появата на някакъв проблем - противоречие между познатото и новата ситуация) и с въображение (умението да видиш цялото преди частите, да пренаредиш частите и така да създадеш нов образ, теория, нов продукт - креативност, творчество...). Това последното наистина изисква преживяване (не дистанциране) и да - всекидневието закуцуква. Всеки има такива способности, особено децата, но нали си спомняте малкия принц на Екзюпери, който пита защо възрастните питат за приятеля на колко години е, какви са родителите му, в каква къща живеят... и до тук...
3. Накратко - аз следя три сериала и главните герои в тях. За единия мога да кажа, че главните артисти така и не влязоха в образите си, за другия - в едни случаи влизаха, в други бяха далече от тях... И само във ВС с ръка на сърцето, въпреки, че съм много педантична  hahaha - екипът като цяло не ме караше да мисля за актьорите, а за действието. И при второ гледане.  Laughing Така че ... Халит наистина е нещо отвъд доброто. И не случайно всички го споменават като мотор на този сериал. А че един силен екранен образ отваря нов поглед за живота на самия актьор - това е извън съмнение. Киното е повлияло на начина гледане, на писането и когато става както трябва, няма как да не повлияе на хората - актьори и публика.

# 63
  • Мнения: 23 356

Кате, в края на статията пише "прочетете част 2".

Къде трябва да натисна, за да ми излезе?

# 64
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343



Ünlü oyuncu Halit Ergenç, geçtiğimiz günlerde Kanyon'daydı. ☺😍👍

Öğle yemeği ve iş toplantısı için geldiği Kanyon'da The House Cafe'ye geçen Halit Ergenç toplantı öncesi yemek yedi. Yeni projelerin olduğunu aktaran Halit Ergenç daha sonra mağazaları dolaşarak Kanyon'dan ayrıldı.

Халитко е бил в Каньон на работна среща, междувременно се поразходил и хапнал там.

# 65
  • Мнения: 354
Здравейте Hug
За новата тема,Благодаря bouquet
Записвам се с голямо удоволствие да ви чета Peace,за всичко споделено в нея на всички,благодарско bouquet bouquet
От изминалата сряда започнах да гледам 1001 нощи,вече съм до епизод 23,доколкото ми позволява времето....
Може би съм от малкото които не са го гледали,но Хулиганът беше първия ми турски сериал които изгледах от начало до край.Ти си моята родина,също гледам редом с вас,и добре,че сте Вие тук в темата,че с моя руски Mr. Green,много ми липсва българския превод,друго си е bowuu..Благодаря мили дами bouquet..Сега се наслаждавам на играта на Берг и Халит,като Шехерезада и Онур.. Heart EyesВеликолепни са.... bowuu Crazy
Желая ви приятни почивни дни.. Hug

# 66
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343


..............................

Селма с нейната буболечка. Ясемин се казвало момиченцето й.





Аз не знаех, че Селма е родила. Малката вече е на годинка. Много се радвам за нея.

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 14:22 от _Мishel_

# 67
  • Мнения: 11 116
Споделили сте много, много интересни неща и гледни точки.
Мога само да кажа, че до голяма степен, нашите мнения за актьорите и всичко свързано с тях е от гледната точка на зрители, хайде малко повече - на хора, които следят техните изяви на екран, в медиите....От другата страна наистина е различно, но да не забравяме, че те също са хора, колкото и професионално да подхождат към всичко.
Нямам идея доколко Азизе и Берг си приличат, защото лично не познавам Берг. А и нейните роли винаги са такива, че героинята и е достойна, състрадателна, честна и т.н. Добра майка и пр.
Но...колкото и да съм пристрастна, нима онази жена, която е известна като Ранини би написала, Берг да се съгласи, Азизе е все едно тя, да приеме уастие в проекта.  Халит би ли настоявал, ако самата Берг освен таланта, не притежаваше всички онези качества, от които би се получил , възпроизвел този образ, М.Я. би ли написал тези думи вчера? Нали затова се правят кастинги...Понякога образите просто лепват като ръкавица на даден актьор. Да, има труд, има подготовка, има отдаденост и талант, но има и онази съвкупност от излъчване, темперамент и вътрешен светоглед, които не можеш да пречупиш във всеки момент, не можеш да избягаш от тях, особено при това бързо темпо на снимане, ако не ги притежаваш.
------------------
Благодаря за новите снимки на Халит! bouquet bouquet

Колкото до тези на Берг от реала, със сигурност на нея самата и е омръзнало онова манто, прически и всичко останало свързано с образа и, защото промяната в прическата и е драстична. Мисля обаче, че това  освен друго е и нейният начин да си почине от Азизе, освен всичко друго, което ще направи, за да релаксира.

Колкото до Азизе, никога не може да ми омръзне...Бих гледала Берг във всяка роля с обожание, просто много обичам да я гледам на екран. Почивам си с нейната игра, зарежда ме, вълнува ме, провокира ме, никога не ми е безразлична. А сега особено в съчетание с Халит го приемам като огромен и безценен подарък.
------------------------

Сигурно има нещо, което е доста предизвикателно пред Халит, щом се връща от работна среща. Да не говорим, че при него нещата никога не се случват от днес за утре. Радвам се за тях!

# 68
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

Кате, в края на статията пише "прочетете част 2".

Къде трябва да натисна, за да ми излезе?

това е част втора
http://www.newactors.net/2013/12/19/%d0%b2%d0%b8%d1%80%d1%82%d1% … 86%d0%b8%d1%8f-2/

а от тук си цъкаш другите части
http://www.newactors.net/category/%d1%83%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b8%d1%8f/

# 69
  • Мнения: 11 116
Още веднъж те прочетох! Благодаря за интересните постове! Hug Hug Hug Hug
Абсолютно с всяка твоя дума съм съгласна!
Все пак говорим за хора на изкуството, а Халит и Берг са такива, при това е генетично обусловено!

Цитат
От себе си ще добавя три неща:
1. Има професии рутинни, конвейерни, за съжаление. Но има и такива, в които ако човек не е поне малко артист (в най-широкия смисъл на думата), т.е. човек с овладяно въображение, никой не го помни. Независимо дали играе пред кино камера, пише, пее, рисува или преподава. И те са творците, другите са в ... матрицата. За техниките на овладяването, преживяното и въображаемото е написано. Така че няма да го повтарям.
2. Човешките действия се извършват по нагласа (всекидневните), с мислене (при появата на някакъв проблем - противоречие между познатото и новата ситуация) и с въображение (умението да видиш цялото преди частите, да пренаредиш частите и така да създадеш нов образ, теория, нов продукт - креативност, творчество...). Това последното наистина изисква преживяване (не дистанциране) и да - всекидневието закуцуква. Всеки има такива способности, особено децата, но нали си спомняте малкия принц на Екзюпери, който пита защо възрастните питат за приятеля на колко години е, какви са родителите му, в каква къща живеят... и до тук...

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 14:50 от Mydream

# 70
  • Мнения: 11 116
Едно лятно Боранче

# 71
  • Мнения: 23 356
Халит- Къванч 2:0

Сериалът КСШ с Къванч Т. и Фарах Зейнеб Адулах се излъчваше в сряда през 2014. В същата вечер, в същия час вървеше "Великолепният век" с Халит Ергенч и Мерием Узерли. Победител в рейтингите неизменно беше  "Великолепният век", а животът на "Курт Сеит и Шура" беше много кратък.
Тази година Къванч преживя втори шок със сериала ДК, в който си партнира с Туба Б. Вижте каква случайност, в четвъртък вечер срещу него отново беше Халит Ергенч. "Ти си моята родина" изпревари ДК. Къванч още веднъж остана зад батко си Халит.
...................................

Сметката е вярна, но сериалите са други.

"Великолепният век" беше конкурент не на КСШ, а на друг сериал на Къванч - "Север-юг".


# 72
  • Мнения: 11 116
Не мога да разбера тези рейтинги. В крайна сметка нали всеки сериал върви по различен канал.
Добре, нормално е да се печели публика, но като има канали, ще има и предпочитания.Хората харесват различни истории, различни актьори и т.н. Някои пък не обичат сериали, гледат спорт, исторически предавания, музикални и т.н. Просто за всеки влак си има пътници. Нека да си гледа кой каквото желае, а на разните конкурси и прочие да награждават екипите. Вярно е, че и рекламите имат значение, но в крайна сметка, като смени сериала, каналът има ли гаранция,  следващият проект - пуснат на екран ще има ли по-голям рейтинг?
Ето например, наесен ако запазят деня на излъчване, ще сложат друг сериал срещу ВС.
И какво? Ако нещата са по същия начин, пак ли ще го спрат?
Или пък, ако е за наша сметка, ще спрат ВС?
Със сигурност конкуренцията винаги има и една много хубава страна - старанието и усилията са в пъти по-големи!

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 18:33 от Mydream

# 73
  • Мнения: 23 356
В Турция телевизионните канали, като изключим държавната телевизия, са всъщност търговски компании. Тяхната цел е печалба, затова рейтингите са им важни. Вярно е, че  за всеки влак си има пътници, но те пък не могат, образно казано, да карат влака на загуба, ако в него се возят пет-шест души.

Затова нещата с рейтингите са толкова безмилостни. Имаше някаква статистика скоро колко сериала са свалени. Не помня точната цифра, но "листопадът", както му казват в турските медии е непрекъснат. Преди практиката беше сериали да се пускат само през септември-октомври, после стана септември-януари. Сега е по всяко време. Свалят ги по всяко време и  пускат нови по всяко време. Даже този сезон имаше такива, които тръгнаха през май.

Никой няма гаранция, че проектът, който започва ще бъде успешен. Всичко се случва. Но изобщо не вярвам  в престорените приказки, че рейтингите не са им важни на актьорите и не ги интересуват.

Преди няколко седмици Хазал Кая участва в някаква дискусия. Бяха цитирани думите й "Когато сериалът ви има лош рейтинг, когато е неуспешен, проблемът не са парите, които ще загубите, просто сърцето ви боли, то е разбито."


Цитат
Ето например, наесен ако запазят деня на излъчване, ще сложат друг сериал срещу ВС.
И какво? Ако нещата са по същия начин, пак ли ще го спрат?
Или пък, ако е за наша сметка, ще спрат ВС?

Естествено. Ако нашият сериал през новия сезон няма необходимия рейтинг, него ще спрат. Ако конкурентите ни в четвъртък са по- зле, тях ще спрат.

# 74
  • Мнения: 11 116
т.е. генерал Джевдет ще бъде разжалван? Joy Joy Joy Joy
Е, поне набързо трябва да го върнат на Азизе...Мен това ме устройва,
а после ще си изкарат една хубава уютна зима след Коледа у дома! Heart Eyes Joy Joy Joy
Вариант Б - рейтингът е добре, пак е хубаво, ще ги гледаме още! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт