ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" /Vatanim sensin/

  • 82 996
  • 727
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 23 377



Според Ram Soraya, директор на  компанията, внасяща турски сериали в Индонезия, най-популярните сериали в страната са "Великолепният век", "1001 нощ" и "Парампарча", а най-обичаните актьори Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Erkan Petekkaya и  Bergüzar Korel.


http://www.ranini.tv/ozel/25739/1/endonezyada-turk-dizileri-muht … ca-ve-binbir-gece


# 601
  • Мнения: 23 377
От интервю на актрисата Ипек Тузджуолу


Кои са сериалите, които следите, актьорите, които харесвате?


Харесвам и ценя високо сериала "Дирилиш". Пред този сезон следях "Ти си моята родина" и "Ичерде". Актьорската игра на Бергюзар Корел като техника и пресъздаване на емоциите е безукорна, гледам я с възхищение. Онур Сайлак също е великолепен в образа, който пресъздава. Добър актьорски състав, добра режисура, добър проект. Ако гледаш един сериал и си кажеш, че не можеш да си представиш други актьори в ролите на съответните герои, ето тогава значи е направен идеалният подбор. Например, изпълненията на Ahmet Mümtaz Taylan в "Песента на живота" и Tamer Levent  в "Дръзки и красиви" трябва да се изучават в училищата по актьорско майсторство.




# 602
  • Мнения: 11 116
Съгласна съм с мнението на тази актриса. Актьорът, за който говори, Ахмет Мюмтаз го гледах за първи път в Сон бахар, сериал с Еркан Петеккая, много приятен проект, точно по моя вкус, вълнува те, увлича те, но не е някакво супер натоварване, красива игра, хубави актьори, хубава музика. Там Еркан е много млад, той е талантлив. Наблюдавах го и във Времето лети, също много ми хареса като игра, други негови проекти не съм следила. Та за въпросния Ахмет. Първоначално някак си не го забелязваш. Той е и пълничък, дори не гледаш сериозно на образа му, струва ти се, че е по-скоро комичен герой, но постепенно играта му е толкова сполучлива, така му идва отвътре да играе, че го забелязваш и ти става приятно да го наблюдаваш. Онур Сайлак обича да се надиграва със себе си, това първо, определено е прав, когато сподели в интервюто си, че за него актьорството е голямо удоволствие. Убедителен Тефик направи. Вмести се във всякаква ситуация. Отива му и комичното, и трагичното. За Берг отдавна си имам мнение. Тя определено става все по-добра. Ролите и не са били лесни досега, напротив. Винаги е успявала да ме заинтригува с играта си. Обичам много да я гледам на екран. Дано попада винаги в хубави проекти. С хубави партньори. Дано имам късмета да я гледам с Енгин Д. в една съвременна история. Това съм си поръчала .YumYum

Варна, благодаря за инфото! Purple HeartPurple Heart

# 603
  • Мнения: 23 377



Точно Ахмет Мюмтаз споменах в поста си преди няколко дни за непривлекателните като физика, но изключително талантливи актьори, които остават съвсем незаслужено в сянката на т.нар. звезди.

Аз не следя турски сериали, с изключение на тези, в които участват Берг и Халит, но пък за сметка на това следя коментарите, които излизат в турските медии. Толкова възторжени коментари имаше за играта на Ахмед Мюмтаз. Ето, че и тази актриса го е забелязала и откроява неговото име. Същото беше и с Гонджа Вуслатери, която играеше в "Майка". Критиците пишеха, че прави много по-ярка роля от главната актриса Джансу Дере.

Няма как, това е реалността. Познавачите ценят таланта, но фенските групи се прехласват и по лъскавата външност.

# 604
  • Мнения: 5 705
Момичета,  Hug  bouquet
Варна, Hug  bouquet

Mydream, благодаря за споделеното мнение за ,,Истанбулска невеста,,.
Гледа ми се нещо красиво и добре направено. Ще опитам с него. Аз видях, че има превод на игралния филм на  Йозджан Дениз и Нургюл Йешилчай и го изгледах, но останах разочарована. Актьорската игра както винаги на ниво, но слаб сценарий, много предвидим и на моменти елементарен.
Конкуренцията, пренасищането със сериали галиба  Grinning не помага да има по добри сценарии и проекти.
Затова напоследък се ориентират да правят римейк на чужди продукции, което не е лошо.

Ергенчови случиха на папараци това лято  Joy особено Али.
Все някога обаче ще ги видим и заедно. Grinning

Като ги няма Халит и Бергюш слагм Джевдет и Азизе.

# 605
  • Мнения: 11 116
Филмът на Йозджан Дениз с Нургюл не съм го гледала. Не съм проявила интерес, не знам, нещо като не ме грабне от първия път....
А за Истанбулска невеста, ако ти се гледа сериал, в пълния смисъл на думата, който касае човешките, семейните отношения, любов - първа, нова и тази, която съдбата ти сгромолясва на главата - мисля, че ще ти хареса. Особено така преведен целия първи сезон, но са само 16 серии. В смисъл сериалът късно е започнал, пак е на нашата продуцентска компания. Те правят втори проект с този актьор. Между другото е по действителен случай, или поне така е изписано в началото на всеки епизод. 

# 606
  • Мнения: 7 091
              Момичета,  Hug благодаря за чудесните постове! Heart  Flowers Rose

              Наш Боран се радва на голямо внимание в С. Петербург! newsm10 


             

             


# 607
  • Мнения: 23 377

Точно това щях да пиша. Открили са го Боранчо чак в Русия. Нападнали са хотела в Петербург, където е настанен екипът на филма на Кенан, в който играе и Боран.

Коментарите на турските фенове, обобщени в едно изречение: "Аз в Турция не мога да го срещна, те чак в Русия го намериха". JoyJoy

Автограф от Боран

На руските фенове на Хилеон

С любов

Боран





# 608
  • Мнения: 11 116
Явно рускините са най-напористите фенове на турските сериали. Влизала съм веднъж-два пъти покрай превода с руски сб на ВС, но като цяло са активни и в коментари, и в търсене на инфо, и в преследване на любимците си по всевъзможни начини.
Ами Боран на мен също ми харесва, като игра най-вече, в смисъл не го следя последователно всеки ден какво излиза с него. Но според мен направи един идеален образ на Леон. Харесвам актьори, които излъчват интелигентност. За мен чисто физическата красота никога не е била основната причина да харесвам даден актьор. Разбира се, че е важна, но не основна, в никакъв случай не бих била привлечена от някой бонбон, само, защото е красавец. Напротив. Играта и историята са ми по-важни. Харизмата също. Ценя природната красота, но тя е даденост. Ако има и талант, ако има излъчване, което да ме докосне, това е най-важното. Играта със сърце, талант и ум.

Младите фенове са страхотни! Днес отново срещнах всевъзможни колажи с Мирай и Боран/Леон и Хилял.  Grinning Heart Eyes
Добре, че са те!

Ако говорим за любов във ВС, мисля, че наблегнаха преди всичко на любовта на тази двойка. Късно се сетиха да заговорят за голямата любов между Азизе и Джевдет и според мен сериалът само изгуби от това. Вярно е, че не събитията не можаха да я загасят, но можеха и по друг начин да бъдат нещата. Да не връщаме лентата назад....За Азизе и Джевдет оставиха любовта към родината, преди всичко. Joy Joy Joy Joy

# 609
  • Мнения: 23 377
Добро утро и успешна нова седмица на всички. Flowers Hibiscus

На информационния фронт всичко е спокойно.




Продуцентите от Most Prodüksiyon подготвят нов проект. Поредната адаптация на корейски сериал. В информациите за каста се споменават  имената на Burçin Terzioğlu, Ahmet Mümtaz Taylan и Devrim Yakut, която последно е играла в „Дръзки и красиви”. Бурчин се върнала в Истанбул за работни срещи, докато гаджето й Илкер Калели продължавал ваканцията си в Каш. Очаква се сериалът да се излъчва по Канал Д.

От друга страна сценаристът на „Пойраз Карайел” работел върху нов сериал с името „Отвъд нощта” Ще се разказва за една квартална банда от четирима младежи, които вземат от богатите и дават на бедните. Робин Худ умножен по четири. Първо Ekin Koç е получил предложение за главната роля. Но сега се търси друг актьор.




................................................


Как се публикува в социалните медии една и съща снимка,  съответно от мъжа и жената в една семейна двойка.  В случая става дума за футболиста Джанер Еркин и актрисата Шукран Овалъ.

Джанер се е постарал да скрие гърдите на съпругата си




А Шюкран е решила, че няма какво да крие. Grinning




.....................................


Както знаем, турските мъже не се славят като особено либерални. Едно интервю, което може да мине за манифест на консервативния мъж, разлюля социалните медии тези дни,  стана повод за оживени дискусии, иронични коментари и критики. Интервюто е на известния певец,  шоумен и горещ привърженик на Ердоган Алишан. Той се славеше като заклет ерген, но преди няколко седмици се сгоди за Еда Ерол.  От разговора му с журналист на вестник „Поста” научаваме как си е избрал жена и как си представя брачния им живот.

Запознахме се с Еда както едно време, чрез посредник. И моите родители така са се събрали. Сестра й  ни запозна. Изпитахме приятни чувства един към друг. /Сестрата сте я виждали, ако си спомняте, появи се една хубава снимка на Берг и Халит от Хилсайд с мъж и жена, за жената ви писах, че е известна тв водеща, тя е сестрата/. Отдавна исках да се оженя, но така и не срещах подходящата жена. Всичките ми приятели вече са женени. Аз също исках да създам  семейство. Всеки път, когато се срещнехме с президента Ердоган, той ми казваше, че трябва да се оженя. Вече станах на 41 години. На последния прием, на който се видяхме, ми каза „Хайде, синко, ожени се вече”. Аз отговорих „Добре, уважаеми господин президент, обещавам до 6 месеца ще се оженя”. На 29 април изтичаше срока. 15 дни по-рано се запознахме с Еда и така си изпълних обещанието.

Какви са критериите ти за външния вид на жената, за която ще се ожениш?

Еда отговаря на всичките ми критерии. Не искам жената до мен да е висока. Винаги съм си казвал „Като я хвана за ръка, трябва да ми стига най-много до гърдите”.  Не исках да се женя за много красива, прекалено привлекателна и секси жена, след която всички мъже ще извръщат глави. Жената до мен трябва да е по-обикновена. И така стана, слава Богу. Сердар Ортач, например, казва „ Всички се обръщат да гледат жена ми, това ме изпълва с гордост”.  Уважавам разбиранията му, но мен това би ме докарало до лудост.

Ще изпълниш ли повелята на президента- във всяко семейство по три деца?

Ако може, дори четири-пет ще направя. В нашето семейство се цени мъжката рожба. Ще опитвам, докато ми се роди син. Трябва да има кой да продължи рода и да носи фамилията ми.

Как й предложи брак на Еда?

Не съм й предлагал. Даже онзи ден ми каза „Знаеш ли, че ти всъщност не си ми направил предложение за брак?” Казах й „Няма нужда. Нали те поискахме от вашите”. Поискахме ръката на момичето, после направихме годеж, сложихме пръстените. То си беше ясно с каква цел ни запознават. Няма ли да бъде смешно след всичко това да питам „Искаш ли да се омъжиш за мен?”

С какво се занимава Еда?

Еда е завършила класическа западна музика. Не се занимава като мен с ориенталски мелодии. /смее се/. Свири много добре на пиано и цигулка. Дава уроци. Известно време се е изявявала като актриса, но след като се оженим няма да се снима вече. Сегашните филми и сериали не са като старите. Актьорите се целуват все едно са семейни двойки. Изключено е жена ми да се целува с друг мъж. Има прекалено смели сцени във филмите. Това не бих могъл да понеса. Не бих приел също да ходи някъде с друг мъж, да излезе на разходка или на вечеря с него.

Кога ще се ожените?

Сватбата ни ще бъде през ноември. Ще съобразим датата с графика на президента Ердоган. Дано не излезе нещо непредвидено, че да може да ни бъде свидетел.



Сватосването му е хоби явно на Ердоган. Grinning Спомням си, че беше участвал и в искането на ръката на жената на Мурат Йълдъръм.


Алишан и бъдещата му съпруга Еда Ерол.

Има още малко време да се спаси момичето, ама да видим дали ще се усети. Grinning





.........................................


Серенай Саръкая била засечена в Куручешме. Не само от репортерите, но и от пътните полицаи. Служителите на реда спрели колата, в която се движела за рутинна проверка. Щом видели, че тя е вътре обаче, пуснали колата. Това предизвикало всеобщо учудване. "Връзкарка", казват медиите. JoyJoy





..................................


Вчера за 29-ти път беше проведено традиционното преплуване на Босфора. В него се включиха 2 338 плувци от 49 страни. Четири часа Босфора беше затворен за кораби. Участниците трябваше да преплуват 6.5 км между азиатския и европейския бряг. Руснаци взеха първото място и при мъжете, и при жените.

Сетих се за финалната сцена в „Червеният Истанбул”.  Grinning




......................................


17 юли бил световният ден на емотиконите. Вчера разбрах. По този повод от онлайн платформата Somera са проучили кои емотикони турците използват най-много в социалните мрежи.

Ето как се подреждат по популярност в туитър

Heart Eyes     Heart    Joy



В интаграм първите три места са за

Heart  Thinking    Grinning


Във фейсбук


Joy    Heart Eyes    Heart

Анкетираните потребители са били запитани и какви емотикони биха искали да съществуват. Отговорите показват, че на турците най-много им липсва синьото око против уроки, втора в класацията на желанията е емотиконката с лицето на Ататюрк. Искат още и типичната турска чашка за чай. Очакват и картинка, с която да могат за казват „да бе, да, повярвах ти”.

За разлика от турците, потребителите на социалните медии по света си мечтаят за черно сърце, жираф, метла, сол, знак за повръщане, присмиване,  въртене на очи.

Засмяното личице е използвано като знак за първи път на 19 септември 1982 година. Тогава се е правело с комбинация от клавиши на компютъра.  Създаването на емотиконите, които се използват в мобилните устройства, се свързва с името на японския инженер Шигетак Курита. Той е разработил 172 знака през 1999 година. На турски се използва японската дума за емотикон – еможи, „е” означава рисунка, а „можи” символ.  

А на мен пък ужасно ми липсват еможитата от старата версия на форума. Frowning1Frowning1

Бяха далеч по-експресивни.


Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 09:04 от varna_2

# 610
  • Мнения: 5 705
Добро утро!  Hug

Варна,  Hug  bouquet Сабах, сабах ме развесели.  Grinning

Да се чуди човек да се смее ли, да плаче ли?  newsm78
Ердоганю иска да ги върне векове назад. Дали ще успее  обаче да завърти колетото обратно. newsm78
Жалко, че има и сигурно са много още мъже като този Алишан . ooooh! ooooh!

Цитат
„Хайде, синко, ожени се вече”. Аз отговорих „Добре, уважаеми господин президент, обещавам до 6 месеца ще се оженя”
rotfImbo rotfImbo rotfImbo

Цитат
Еда е завършила класическа западна музика. Не се занимава като мен с ориенталски мелодии. /смее се/. Свири много добре на пиано и цигулка. Дава уроци. Известно време се е изявявала като актриса, но след като се оженим няма да се снима вече.
Жалко за тази жена, нищо хубаво не я чака. Peace

Пожелавам ви хубав ден и нови снимки! Grinning


Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 09:55 от ВГ

# 611
  • Мнения: 11 116
Привет!

Варна, благодаря за информацията!  Hug Hug Hug
Мнооого заблудени хора има, които живеят още в 18 век! Но съм сигурна, че всички инакомислещи за него са неморални. Представям си как гледа на двойката Халит - Бергюзар. Какво говориш?! Берг се целува с други мъже в сериали, ходи на заведения с приятели-мъже, направо няма срам...Да се смееш ли, да плачеш ли - хубаво го е написала ВГ!!!
Най-важното е графикът на Ердо да съвпадне със сватбата и живот и здраве, обещанията да се изпълнят в срок, това женитбата, това децата - всичко трябва да е по план.  ooooh! ooooh! ooooh!
И най-малко 5 деца, най-малко.

Но пък сигурно те са доволни, имам предвид бъдещите младоженци. Работата уредена, само да съчетаят сватбата с уважаемия г-н президент!

От мен, една жена, която има късмета да се омъжи по любов! Да и предложат брак на красиво място, по незабравим начин, която има свободата да работи това, за което е учила и обича да прави, да се среща с приятели и приятелки и т.н.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Хубава, усмихната и ведра нова седмица на всички! Hug Hug Hug


# 612
  • Мнения: 23 377
Привет!



От мен, една жена, която има късмета да се омъжи по любов! Да и предложат брак на красиво място, по незабравим начин, която има свободата да работи това, за което е учила и обича да прави, да се среща с приятели и приятелки и т.н.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes



И да ходи с колкото високи токчета иска, даже и да стърчи една глава над Халит.  JoyJoyJoy

# 613
  • Мнения: 11 116
Хахахахха!
А, така като гледам златната рибка не е изпълнила едното му желание, тази жена не е до гърдите му, ако обуе 12 см ток, щото Берг и на такива се качва  Joy Joy Joy, току виж го стигнала.....
Да се поправи, докато е време, в противен случай ще ходи по цвички цял живот....
Този искам да го видя по вестниците след една година с някой севгили на плажа, да го видя колко е порядъчен....

# 614
  • Мнения: 23 377

Мерито и Кенан на снимки в Петербург

Много добре изглеждат.  Sunglasses


Общи условия

Активация на акаунт