За или против плодовото пюре, ако предизвиква колики.

  • 1 162
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 047
  Според мен грешката е в пюрето от праскови. Избрала си едно от най-дразнещите стомаха пюренца. Това че го яде с удоволствие не бива да те ръководи - прасковата идва мноого по-късно при захранването. На този етап вместо сок от ябълка може да му даваш пюре от ябълка и круша или тиква, които се водят по-щадящи. А соковете ги водят по-вредни от пюретата...


  А за неискането на мляко - имаше и при нас нещо подобно - след период със запек дойде време, когато сутрин от игри и зяпане не можеше да се съсредоточи и да суче. Затова пък на обяд наваксваше двойно с кърмата, също и вечер. Явно имат някакви периоди.

 

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 336

Аз също захраних рано, но при дадените обстоятелства е най- разумно да спреш захранването.

# 17
Уни, аз също си мислех да започна захранването с пюре от тиква- хем е разхлабваща, хем щадяща бебешкото стомахче. Открих обаче комбинация тиква-ябълка и реших да пробвам. Освен това му го предложих непосредствено след като се е нахранил. Дали заради това, че беше като десерт или заради това, че беше комбинация от 2 плода или че не му хареса, незнам, но ми повърна на фонтан. За това ме посъветваха да прбвам с кайсия или праскова, защото ще събудят дремещата му перисталтика, а и били по- вкусни. Препоръчаха ми също сливи, череши и круша. Аз пробвах с прасковата. Ябълка не давам, че да не се запече още. Но сега ще спра може би с пюретата. Може и да се реша да пробвам след седмица пак, с дуг плод и ако е пак същото спирам с пюретата. Ако ти си намерила пюре от чиста тиква моля те кажи ми на кой производител.

# 18
  • Мнения: 1 427
Рано ви е за захранване-то детето си показва!Не го тормози с пюрета-има нужда само и единствено от мляко!

# 19
  • Мнения: 361
Привет няма да взимам отношение по темата просто да кажа,че на Хип има пюре само от тиква Peace

Общи условия

Активация на акаунт