За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 66 993
  • 765
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 412
Идеално! Благодаря!  Heart Eyes

# 166
  • Мнения: 1 319
Nia_1921, дано не съм закъсняла с моето предложение за  Пай:

http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.bg/2012/11/blog-post.html

Обичам да го приготвям лятото, заради разнообразието от плодове- всеки път е с   различен вкус  Heart Eyes.
Може да се гарнира  с топка сладолед.
И зимата, когато има изостанало сладко винаги може да се прави , защото продуктите са непретенциозни.

# 167
  • Мнения: 5 151
Момичета, благодаря ви  bouquet
Много вкусни предложения за корите ми давате  Hug

Тостер баничките са страхотни, ако имаш тостер сандвич

Имам, чудесно  bouquet Heart Eyes

# 168
  • Мнения: X
Купена сега царевица (с мекички зърна) колко време трябва да варя и на каква степен в обикновена тенджера?

# 169
  • Мнения: 2 779
Аз я варя до 30мин.

# 170
  • Мнения: X
Благодаря, polly bouquet

# 171
  • Sofia
  • Мнения: 26 519
Имам пакет брашно за козунаци,но няма да правя такива...за какво мога да го ползвам?

# 172
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Доли, всичко можеш да правиш. Само прочети да няма добавен набухвател или захар примерно и си действай с каквито печива си знаеш.

# 173
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Купена сега царевица (с мекички зърна) колко време трябва да варя и на каква степен в обикновена тенджера?
На млечната и трбват 5-10 минути варене.

# 174
  • Мнения: 275
Имам пакет брашно за козунаци,но няма да правя такива...за какво мога да го ползвам?
Аз кекс съм правила става вкусен

# 175
  • София
  • Мнения: 1 152
Налага се да сваря още в четвъртък салатен боб, като бобената салата ще се консумира чак в събота вечер. Как да съхраня сварения боб - в тенджерата заедно с водата, в която е врял, или да го отцедя и да го съхранявам без течността - притеснява ме да не стане твърде сух, ако е без вода, и твърде лигав и разпадащ се, ако го държа във водата.

# 176
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Да го затвориш в буркани освен... newsm78

# 177
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Лорена свари го, измий, подсуши и в камерата.

# 178
  • Мнения: 9 129
Налага се да сваря още в четвъртък салатен боб, като бобената салата ще се консумира чак в събота вечер. Как да съхраня сварения боб - в тенджерата заедно с водата, в която е врял, или да го отцедя и да го съхранявам без течността - притеснява ме да не стане твърде сух, ако е без вода, и твърде лигав и разпадащ се, ако го държа във водата.

свари, отцеди и прибери в кутия в хладилника. Вечерта преди да го направиш на салата сложи в подсолена вода, кипни за 5 мин, тогава отцеди и разбъркай с подправките.

# 179
  • Мнения: 2 819
Здравейте!

Благодаря на дамата, която се включи на питането ми, но отново да попитам за рецепта за бисквитки, подходящи за бисквитената торта на пепчо:

http://pep-4o.blogspot.bg/2015/10/blog-post_16.html

или за тази рецепта:

http://angellovescooking.blogspot.bg/2015/06/layered-honey-cake- … ith-biscuits.html

Общи условия

Активация на акаунт