За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 66 924
  • 765
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 9 109
Ева, ползвам Петит бьор на Житен дар  - те не са дабели като обикновените дебели, а са  тънички.

# 181
  • Мнения: 2 817
Ева, ползвам Петит бьор на Житен дар  - те не са дабели като обикновените дебели, а са  тънички.

Пепчо, благодаря за отговора, но искам да са домашно направени  newsm78

# 182
  • Мнения: 4 859
Ето рецепти за домашни бисквитки,но не знам дали ще се получи с тях Rolling EyesОсвен да ги разточиш тънички.
http://m.kulinar.bg/%D0%94%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%BF … _l.a_i.71449.html
https://receptite.com/%d1%80%d0%b5%d1%86%d0%b5%d0%bf%d1%82%d0%b0 … d0%b8%d1%82%d0%b8
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=137443
Аз съм правила по втората рецепта за дъщеря ми,но нещо не се харесаха(това си от мен-не ме бива със сладките) и станаха по-дебели от това,което ти трябва.

# 183
  • София
  • Мнения: 1 133
life_is_love, SilverDream, пеп-4o - много ви благодаря за идеите за боба - нито една не ми беше хрумнала, вече имам концепция как ще действам!
bouquet bouquet bouquet

# 184
  • Мнения: 9 109
Ева, ползвам Петит бьор на Житен дар  - те не са дабели като обикновените дебели, а са  тънички.

Пепчо, благодаря за отговора, но искам да са домашно направени  newsm78


Тип котешко езиче искаш ли ?

# 185
  • Мнения: 2 817
пеп-4o, нямам представа какви. Да са подходящи за торта.

# 186
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ева Николова, само да ти кажа, че си много гадна да показваш така тези рецепти за бисквитени торти по никое време.  Mr. Green

И въпрос, който може и да съм задавала миналата година, но те нещата се променят.
Очаквам др седмица гости за рд, засега сме общо 6 човека, допускам, че ще набъбнем до 8. При толкова гости (и повече) как процедирате попринцип с менюто? Хапки и алкохол? Салата, предястие, основно и десерт? Комбинация?

Обикновено правя хапки в големи количества  Laughing за като дойдат гостите, като към тях слагам и салати за който иска. След това правя основно с гарнитура, за десерт има торта. Често пека и питка / хляб допълнително, а хапките ми винаги са само с домашно приготвени неща, дори крекерите, да кажем, което, честно да си призная, са си бая неща за приготвяне за ден-ден и нещо. Затова искам да си сверя часовника как процедирате вие.

Тук е мястото да кажа, че от всичко сготвено, остава на дъното на някоя купа салатка, малко от месото, да кажем, 1 порция и от хапките - 1 до макс 2 чинийки, в смисъл, дори за закуска не стигат. Та, ящнички са ми гостите явно.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 22 юни 2017, 09:14 от chrissy

# 187
  • Мнения: 2 817
Ева Николова, само да ти кажа, че си много гадна да показваш така тези рецепти за бисквитени торти по никое време.  Mr. Green

 Laughing Хихи, Пепчо е виновата  Hug  От 1 месец се облизвам на фотото на нейната торта  Joy

# 188
  • Мнения: 4 859
chrissy,аз за гости правя хапки и салати Rolling Eyes
Преди 2 дена имах РД(6 човека) и бяхме в градината,направих памук погача,руло от пилешко(нарязано на колелца после в плато),свински хапки пане,рулца от чушки бюрек (на колелца пак нарязани),двойно количество от чудвите кашкавалени кюфтенца на Пепчо,кюфтенца от сирене,пак двойна доза,мини картофени кюфтенца на фурна,сосове и 2 вида салати-шопска и снежанка като слънчоглед (с чипс Прингълс).Стигна ни напълно.
Винаги така процедирам-плата и салати+питка,като имаме гости.От една страна,за да не сервирам и отсервирам постоянно и от друга-постоянно имаме недостиг на чинии и прибори,откакто детето проходи Joy
Твоят вариант с няколко степенно меню мното ми харесва,изискано е,бих ти дошла на гости с удоволствие Blush

# 189
  • Мнения: X
ЕваНиколова, ами направия най-накрая, де  Laughing Аз около десетина пъти вече я правих, експериментирам с леки промени. Засега най-доброто сладко е "горски боровинки" на BulVita от Билата - малко по-скъпо, но си заслужава на 100%, другите, които съм взимала, само ми развалят тортата. За бисвитите ти писах - тези за торта, не ги накисвам в мляко предварително, сравнително бързо попиват. С обикновени не е по мой вкус, какаови не се връзват с боровинките, с бишкоти също не ми харесва. Чисто вкусово ще се съчетае с блатовете за Медовик или Френска селска торта - те са тип "бисквита", като аромат не бих добавяла нищо освен ванилия.

chrissy, аз не готвя ястия за такива поводи. Няколко салати, плата със сухи мезета и сирена, маслини, ядки - бързо, лесно, вкусно, има подходящо за всякакви напитки. Само салатите си правя сама, защото не ми харесват готовите. За този сезон бих предложила сух таратор(снежанка), мешана, зеле с моркови. Ако има дечурлига, отделям от салатите без чесън и зелении. Ако ще имаш питка като lady_gothic, може да предложиш някаква разядка тип кьопоолу - има вече хубави патладжани.

# 190
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Лейди Готик, честит рожден ден на патерици! Бъди жива и здрава, много щастлива и изпълнена с мечти!  Heart Eyes Hug Hug
Крадвам идеята за картофени кюфтенца, тук печените чушки са подкиселени и не стават за бюрек  Cry (макар че аз и с тях си правя). Кашкавалените кюфтенца на Пепчо изглеждат страхотно, но ме е страх, че ще имам кашкавалени... петна, да кажем... Опитах възможно най-твърдото сирене - ементал, седя в хладилника и пак се разтече, поне 5 опита съм правила за кашкавал пане - все неуспешни...

за да не сервирам и отсервирам постоянно
Това ми е голям проблем - цяла вечер хвърча да давам нещо на някого и реално нищо не си разбирам от празника.  Confused

Датура Инермис
(какво значи името ти  Embarassed), добра идея за ядките и снежанката. А ядките заедно с всичко друго ли слагаш или накрая за уискито / твърдите питиета? Аз обикновено с тортата предлагам коняк и тогава слагам и ядките, защото след това някой все ще мине на уиски, водка... Но съм отворена за идеи.  Wink

# 191
  • Мнения: 4 859
chrissy,много благодаря bouquet
За кюфтенцата едната ми доза кашкавалени беше точно от ементал и малко пармезан.Станаха идеални,сместа я държах само час в хладилника,после в много гореща маслена 'баня' се пържиха за минутки. Иначе на мен кашкавала пане винаги ми се разтича и вече го правя паниран в кори за баница по рецепта на Пепчо,ням фолове така.
Може да погледнеш и тези панирани топчета от сирене,носят на повече подправки,на края на линка са
http://ottefteritenamargi.blogspot.bg/2012/04/blog-post_23.html?m=1
Ядките бих сервирала накрая .
Други идейки за нещо,което се хапва с пръсти и много са се харесвали от гостите ни-панирани в паста патафри лучени кръгчета,суши от палачинки с различна плънка,пълнени гъбки,мъфини от кайма с различна плънка,мъфини от картофи пак с различни добавки,рулца от шунка/бекон пълнени с някаква салата-руска или млечна,рулца от гриловани тиквички/патладжан,пълни с мус от сирена,шишчета от бекон/прошуто със сирена на грил тиган...

# 192
  • Мнения: X
Масата ми не е много голяма. Салатите слагам пред всеки в малка чиния (от всяка по малко), аранжирам няколко по-големи чинии с мезета, сирена и маслини - горе-долу на 3-4 гости по една, за да се стигат лесно; ако има деца или гледам да са по-близо до тях, или на по-малките отделно слагам в индивидуални чинийки от предпочитаните по-лесни за дъвчене неща (кашкавал, моцарела, чедър, маслини без костилка, по-чисто филе и шпек). Ядките в купички също слагам още в началото. Алкохол питам какъв искат, някои си имат предпочитан и от начало до край са на един, не смесват - бяло и червено вино гледам да имам като избор, лятото - бира, мента и мастика, зимата - уиски, коняк или греяна ракия. Асортиментът ми зависи и от гостите и кога ги събирам (дневно или вечерно, има ли шофьори).Не знам къде си, тук вече е над 30 градуса и не бих загряла никого с коняк  Mr. Green

По-лесно ми е всичко да е сложено и само да ставам да допълвам от време на време. Отсервирам когато или е свършило нещо, или за да направя място за торта, с нея предлагам кафенце. Но аз съм си от по-мързеливите домакини, старая се да си улесня живота максимално  Laughing Датура е татул  Simple Smile

# 193
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Подквасих овче мляко преди няколко дни и го прибрах в хладилника. Беше около 4л. Сега отварям бурканчето, и гледам, че млякото е стегнало до някаква степен, но не напълно. Като гребнеш с лъживата и стои едно такова лигаво и полу течно. Ако го загрея до 40 градуса във фурната после завия за няколко часа дали ще стегне както трябва?

# 194
  • Мнения: 1 316
chrissy, аз също се готвя да посрещна наши приятели от Канада, но ще сме вкъщи и ще заложа на тази рецепта:
https://receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0 … D0%BE%D0%B2%D0%B5

За хлебното тесто оттук:
https://receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0 … D0%BD%D1%86%D0%B8

Няма да сме много хора,  в обикновена приятелска обстановка,  на раздумка.. Simple Smile
Е, ще си"открадна " от вашите идейки  Wink....

Общи условия

Активация на акаунт