За какво ме разприятелиха във Фейсбук

  • 62 160
  • 618
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 38 530
Мен досега не са ме разприятелявали.
Аз имам 3-4 човека, на които съм "спряла следването" дискретно. Всички те бълват статии предимно от непроверени сайтове и коментират въодушевено, което ми идва малко много.

# 31
  • Мнения: 31 749
Тези, които блокират хора, защото са изразили мнение, ако знаеха още колко от приятелите им мислят неща, които са различни от тяхното мнение, без приятели щяха да седят.
И впрочем имам една позната, която накрая наистина остана с много малко приятели. От 200 на 20-на. Ама тия останалите са и роднини, та не смее.  Joy
Сега е тръгнала да добавя хора, че да има аудитория за стената си  Laughing

И това е смешно? Аз до преди две години имах точно около 20 приятели. Наброиха се повече, покрай хора от форума, с които имам някаква връзка. Имам дори доста близки връзки с някои от момичетата. Профилът ми е затворен за приятели и ми е лесно почистването, ако някой не ми допада.

Не държа и да е активна стената ми, аз така или иначе не поствм много.

Е, ти си друг случай. Ще дам пример, защо поведението и е смешно и жалко.
Тази моя позната веднъж блокира човек, защото си е взел бяло коте, а не черно. А човека просто си пише на стената, че обожава бели котки. А тя го нарече расист  Mr. Green
Блокира човек, който на собствената си стена критикува филм, който тя харесва.
Блокира всеки, който се хвали, че е отслабнал. А тя не може, просто защото много яде. Аз бях една от тези. Пуснах на стената си забавно клипче с жена, която не може да влезе в дънките си. Написах отдолу, че и аз така бях преди време, но сега влизам в старите си дънки. Избълва един злобен коментар и ме блокира. Изтрих и го естествено.
Блокира от злоба уж много добра приятелка, която  е в чужбина, защото е родила. А тя още не.
Блокираше хора, които на стената си изразяват пристрастие към партия или политик, който тя не харесва.
Блокира всичките си познати от университета, които си намериха работа по специалността.
Интересното е, че роднините и пишат по стените си неща, които знам, че тя не одобрява, но още не ги е блокирала.


# 32
  • Мнения: 5 820
   Тези, които правят реклами някъде в социалната мрежа, доста ме дразнят. И аз бих ги отстранила от моя "познат кръг".

# 33
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Откога да споделиш, че те дразнят многобагреничетата по профилни снимки (като овце, един си сложил, двеста го последвали), е равно на хомофобия? Да им имам стандартите и логиката на някои хора... Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 38 530
Елора, стига бе!  Shocked
Слава Богу, не познавам такива хора.

Тъй като съм работила админ във ФБ рекламен сайт, не се сърдя на хората, които го правят. Рекламите също могат да се спират и пускат.

# 35
  • Мнения: 9 571
Елора, ти си се отървала направо Laughing

# 36
  • Мнения: 31 749
Естествено, че съм се отървала  Laughing
Понякога фейса може да разкрие истинската същност на човек.

# 37
  • Мнения: 10 993
Една приятелка беше нарекла мъжа си путьо,  пък след време ме честитеше рождения ден, защото бил катастрофирал  и тя оценила как може да го изгуби. Аз май леко я иронизират и тя ми прати съобщение, че ще ме махне от листата с приятели. Аз въобще не страдам от този факт, не ценя приятелствата и не са ми важни. Сега като се сещам ми е смешно.

# 38
  • Мнения: 25 641
А чувствате ли се длъжни да коментирате всяко нещо, което пускат вашите познати? Мен пък това много ме дразни – напъните да се коментира всичко и навсякъде. И съответно сръдните на някои, ако им подминеш скъпоценните копи/пейст мисли и картинки, недай си боже тавичката върху мушамичката.
Ако някой е написал нещо, с което не си съгласен, толкова ли е трудно да подминеш, вместо да налиташ като бесен петел да се дракаш с хората? Или да хейтваш де що видиш и да засипваш непознати хора с негативните си, а често и съвсем неадекватни коментари?
Например на нечия фирмена или медийна страница се пуска някаква забавна картинка, а отдолу се изреждат поне десетина човека, само за да отбележат, че това е тъпо, вече е пускано, не им харесва, идиотско е и др. подобни.
Сериозно се чудя понякога дали това се дължи на факта, че във всички лудници са прекарали интернет за пациентите си, или народът съвсем изтрещя. Като ходите по улиците, така ли информирате всеки срещнат, че е грозен, тъп, прост, мръсен комунист, крадлив гербаджия, долен фашист, жалък педераст и т.н.? Съмнявам се...
А в социалните мрежи защо?

# 39
  • Мнения: 9 571
Сийке, нито държа някой да ми коментира публикациите, нито аз се чувствам длъжна да го правя на чуждите. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 463
Някои хора са събрали толкова много злоба у себе си, че социалните мрежи са им отдушник!

# 41
  • Мнения: 31 749
Не, не се чувствам длъжна да коментирам. Правя го ако има какво да кажа и то пак в крайни случаи. Нямам време да гледам всеки ден кой какво си е писал по стената, камо ли да коментирам всеки пост.
Много пъти съм подминавала постове на приятели с които не съм съгласна. Всеки има право да си пише каквото иска. Ама понякога като ми се спори за нещо ги почвам  Twisted Evil  Ама не с всеки, с тези с които има смисъл да се спори.

# 42
  • Мнения: 5 820
   Защо не изтриете профила си във фейсбук? Щом толкова ви дразнят хората там, по-добре го изтрийте.

   Не мога да разбера хората около мене - казват, че ги дразни фейсбука, а не си трият техния профил.

# 43
  • Мнения: 25 641
Някои хора са събрали толкова много злоба у себе си, че социалните мрежи са им отдушник!

И аз с това се утешавам. По-добре по форуми и във Фейсбук да си изкарват бесовете, отколкото вкъщи, сред близките.  Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 11 475
Benisima,
Напълно съм съгласен, с изразени от теб позиции, които цитираш. Не мисля, че е имало защо да те блокират, но явно на хората не им се спори с теб, в смисъл – шубе ги.
Аз никога не следя списъка си с приятели. Понякога разбирам, че някой ме е изтрил, като видя че фейса ми го „предлага“ за приятел – но причини не търся, тъй като е минало много време.
От време на време и аз махам някакви хора, да.

Общи условия

Активация на акаунт