Естетични корекции по тяло, лице и т.н. - 17 тема

  • 114 408
  • 731
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 315
Благодаря  еликсир, защото четейки оставам с впечатлението, че лятото като сезон е ограничено откъм терапии и процедури. Искам да боря стрии и целулит, а след процедурите, които съм набелязала по-добре да не се излагаш на слънце. За обезкосмяване също се двоумя, видях, че  има диоден лазер, с който можело и лятото да се епилираш, ама дали е така?

# 421
  • Мнения: X
За лазерната епилация не трябва да си се излагал на слънце седмица преди процедурата,мисля,че и седмица след нея не е препоръчително.Аз от години  вече съм само на попдържащи,които правя веднъж годишно,обикновено лятото.Горна устна правих пролетта,3 или 4 процедури,но не отбелязах нужния ефект и ги зарязах.

# 422
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Като чуя диоден лазер и направо ми се изправя косата  ... Веднъж го пробвах този ужас - няма такава болка, изобщо не изтърпях повече то 2-3 светвания  Stop Stop

Това лято правих друг лазер - александритен - той става и  за светли косми, а самата машина може да обработва и по-тъмни кожи, вкл. с тен. В самия лазер има включено охлаждане - студена струя въздух е насочена към мястото, което се обработва и не само, че не болеше, ами усещането е супер, доволна съм. При мен процедурата я прави лекар.

За ботокса и филърите лятото, на мен ми препоръчаха - ботокс преди лятото, а филъри след.

# 423
  • Мнения: 442
Ами както се казва - на есен с песен или по-скоро на есен с филър!  Grinning  Най-добре си е човек да се допитва до специалистите, за да е сигурен за индивидуалния случай кога е най-подходящото време и начин за справяне с определена бръчка или друг проблем.  Момичета, не се колебайте да задавате на докторите въпроси, те могат най-добре да ни насочат какво трябва и какво не.  Peace

# 424
  • Мнения: 433
Права си Стефани, аз особено винаги имам много въпроси за всяко нещо, по-добре да си ги запиша на един лист като ходя на консултация, че да не забравя нещо важно и после да се вайкам, както често ми се случва.  Mr. Green   

# 425
  • Мнения: 315
a.l.e.n.a, александритния като чета също е диоден, той даже се води за най-силния. Охлаждащата система я има и при другия, та странно, че те е боляло по-малко.


# 426
  • Мнения: X
Като чуя диоден лазер и направо ми се изправя косата  ... Веднъж го пробвах този ужас - няма такава болка, изобщо не изтърпях повече то 2-3 светвания  Stop Stop

Зависи от настройките.Последният път като ходих това лято и като ме започнаха взех да подскачам,такова чудо не е било,разврещях се аз,та разцъка настройките и стана поносимо както обикновено.Уж все дерматоложки се водят ако ги питаш,макар че бая млади ми се виждат,ама......
С александритния е същото усещането.Става за светли косми,но на теория,докарахме я до светъл мъх,който пак трябва да махна с нещо,така че мерси......

# 427
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
С предния, с който пробвах нямаше охлаждане. Предполагам, че с охлаждане може да се използва по-интензивна/силна енергия и затова е по-ефективно Simple Smile

# 428
  • Мнения: 2 590
Здравейте, извинявам се, че така нахлувам, но от известно време си мисля за една интервенция. Така наречената абдоминопластика. Интересува ме всичко около нея, дали някоя от вас се е подлагала?А махат ли излишна кожа? И може би белега се прави там, където е секциото,. ако има вече такова дали може да е на същото място, просто да поиздърпат. Проблемът ми не е чак катастрофален, но от бременността, многото качени килограми и сухата кожа, която много се нацепи, не мога да го прибера. Правя упражнения и всичко, но в ниската част си има излишна кожа и това ме дразни, само с хранителен режим и спорт не се оправя.

# 429
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 229
С предния, с който пробвах нямаше охлаждане. Предполагам, че с охлаждане може да се използва по-интензивна/силна енергия и затова е по-ефективно Simple Smile
Аз пък толкова исках да се махнат, че изтърпях всички болки. Правих фотоепилация, която е безболезнена, но и ефект кой знае какъв не видях. От две процедури с лазер краката ми са почти изцяло чисти. Болезнено е, аз станах и на синини, но си струва.

# 430
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Ти си голям герой Simple Smile

При мен от IPL имаше голям ефект. Затова си взех и домашен фотоепилатор. От любопитство бях пробвала лазера, нали беше прехвален ...

Сега този с охлаждането ми хареса, обаче Simple Smile

# 431
  • Мнения: 2 805
Значи при някои е по-ефективна лазерната, а при други фото- епилацията. Колко процедури средно са нужни и на колко време е поддръжката след това?

# 432
  • Мнения: X
За първи път чувам лазер без охлаждане,не съм случвала на такъв.
Аз започнах с фотоепилация 2007 г.,направих две процедури и поради ниската им ефективност се пренасочих към лазерната.Не знам точно колко лазерни са ми били нужни,сигурно поне 7-8 за идеален ефект.От там насетне,значи вече почти 10 години правя само по една поддържаща годишно и съм повече от доволна (като изключим горна устна,явно светлите косъмчета не се повлияват дори и с александритен,поне не колкото очаквах) .Казват,че с александритния се постигал два пъти по-бърз резултат,може би и затова е по-скъп,а и с него наистина е една идея по-комфортно,все пак нови технологии или поне този,който пробвах беше нова машина.

# 433
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Аз съм податлива на такава епилация. Започнах през 2007г. Беше някаква допотопна машина, в сравнение с актуалните, безумно болезнено. С първата процедура опада 90% от окосмяването. След това направих още 2-3 и спрях. Нямаше какво да доопада, болезнено беше. Минаха 2 години и лека полека - положението отново стана за обработка. Тъкмо си запзих час ... и се оказа, че съм бременна. Изчаках да минaт бременност, късмене, хормоните да се нормализират, няколко цикъла и отидох на IPL - нова машина, не толкова инквизиращо. Боли първия път - като има косми, защото те се нагряват в кожата. Същата история - с първата процедура опадаха 90%, направих още няколко и продължих да ходя през 6 месеца - без да има окосмяване, само за поддръжка.

Не се осмелявах да си купя домашен фотоепилатор, защото не бях сигурна в ефекта. Пробвах диоден лазер - неописуемо нетърпимо беше. Сега с домашния съм ОК, но през няколко месеца - 3-4  - правя една поддръжка.

Реших да пробвам и този александритния - с охлаждането. За сега съм доволна. Казаха ми 4-6 процедури за тяло, а за лицето 6-8. За александритния ми казаха, че става за фини и тънки косми - моите са такива и е най-безболезнен, а диодният е за по-дебели и тъмни косъмчета и боли повече, определено. ND YAG боли повече от александритния, не е за фини косъмчета, но пък e подходящ за тъмна кожа. Хубаво е, когато на едно място ги има и може да се подбере подходящото - според конкретния случай, не просто да се хвали какво има, за да се вземат парите Simple Smile

# 434
  • Мнения: 144
Здравейте, извинявам се, че така нахлувам, но от известно време си мисля за една интервенция. Така наречената абдоминопластика. Интересува ме всичко около нея, дали някоя от вас се е подлагала?А махат ли излишна кожа? И може би белега се прави там, където е секциото,. ако има вече такова дали може да е на същото място, просто да поиздърпат. Проблемът ми не е чак катастрофален, но от бременността, многото качени килограми и сухата кожа, която много се нацепи, не мога да го прибера. Правя упражнения и всичко, но в ниската част си има излишна кожа и това ме дразни, само с хранителен режим и спорт не се оправя.

Здравей, моя близка си направи абдоминопластика след раждането на дъщеричката й. Махат излишната кожа и прибират напълно корема. Моята приятелка ми сподели, че също дълго време е опитвала да оправи положението с много спорт, стриктен режим и козметика, но без резултат. Отпуснатата кожа е някакъв ад, с който няма справяне. Много е доволна тя от резултата. Иначе знам, че и певицата Емануела се е подлагала на такава интервервенция, гледах я в едно интервю разказваше, а като съм я виждала по бански във Вип Брадър има перфектен корем сега.

Общи условия

Активация на акаунт