Начални училища в Пловдив - тема 2

  • 91 125
  • 734
  •   1
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
Няма смисъл от многословие точно по тази тема. Всеки ще си изхожда от личната си позиция, ако ще и сто пъти да се пренапише, но докато квестори са учители от същото училище, за мен това НВО е нереално. Да си го считат за изходно ниво по съответния предмет и да се спре с манипулативни статистики. И без друго им идва в повече на децата.

# 391
  • Пловдив
  • Мнения: 3 573
Мисля си, че резултатите между 1во и 15то място (20 дори) надали са с толкова големи разлики.

# 392
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
Ако на някого му е в района съответното училище 👍🏻.
(нямам нищо общо нито с училището, нито с преподавателите - да не се счете за реклама)

# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Ако на някого му е в района съответното училище 👍🏻.
(нямам нищо общо нито с училището, нито с преподавателите - да не се счете за реклама)

Страхотно, браво! Паисий Хилендарски ми беше в граничен район, но за съжаление е много голямо училище и за това не го писах, иначе с удоволствие тази млада учителка бих искала да е на дъщеря ми. Дано има повече такива примери сред учителите, а и децата да станат по-любознателни и четящи.

# 394
  • Пловдив
  • Мнения: 9 742
Ако на някого му е в района съответното училище 👍🏻.
(нямам нищо общо нито с училището, нито с преподавателите - да не се счете за реклама)

Тържествата на дъщеря ми винаги са били там. Както и концертите им. И в библиотеката ги записаха още в първи клас. Нищо необичайно.

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 14 114
Прекрасно е, че е отразено. Защото за съжаление все се търси сензацията и се пише само за отрицателни неща.
Иначе има много подобни инициативи от всички училища.
И обикновено местата за празнуване се избират от  родителите Simple Smile

# 396
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
dundi73, публикувах го, не защото въпросната госпожа е открила топлата вода, а за да помогне евентуално на някой чудещ се в съответния район, а и да се насърчат останалите. Знам, че все още има много, ама наистина много учители, които ходят на работа, за да “си почиват” и интригантстват.

# 397
  • Мнения: 29

Т,нар. "малки матури" са абсолютна шега, оценявайки се от учителите в същото училище, както беше вече казано.
Забавното идва при резултатите от 7-ми, 12-ти клас.
Къде са тези училища там? Simple Smile
Например Класик, Драган Манчов или така челнозаелото СУ „Черноризец Храбър” ?
Класик е между училищата в Лом и Търговище, ЧХ е доста след него - между Неделино и Тутракан и цели 20 места след Хаджидимово и Стрелча Sweat Smile


 

# 398
  • Мнения: 156
НУ ,,Христо Ботев,, не е ли училището до Понеделник пазара?И ако е така то съм изумена от класирането му на 2-ро и 4-то място ,съответно по БЕЛ и Математика,имайки предвид ,че там учат предимно ромчета,с чиито реални познания по български език всички сме наясно.Подобни класации ме изумяват и ме правят крайно недоверчива.

# 399
  • Пловдив
  • Мнения: 872
НУ ,,Христо Ботев,, не е ли училището до Понеделник пазара?И ако е така то съм изумена от класирането му на 2-ро и 4-то място ,съответно по БЕЛ и Математика,имайки предвид ,че там учат предимно ромчета,с чиито реални познания по български език всички сме наясно.Подобни класации ме изумяват и ме правят крайно недоверчива.
До Понеделник пазара е ОУ "Гео Милев" и там наистина учат ромчета, а НУ "Христо Ботев е в Кършияка".

# 400
  • Майничка
  • Мнения: 12 651
Според мен, след 3 години коментираните училища ще се отразят на по-предни позиции и на НВО в 7 клас. Бях писала и в предната тема - печелившето конче е подготвителната група. За тези, които сега завършиха 4 клас, такава имаше и в "Христо Ботев", и в "П.Р.Славейков", и в "Драган Манчов", и в НУМТИ. Сега берат плодовете.
В подготвителна група обикновено записват деца, които се занимават активно и с други дейности - езици, математика, спорт, т.е., при които има по-развита степен на организация на деня и освен това, на разположение е възрастен, който да канализира тази организация. Тези деца не стартират 1 клас от А и Б (както се случва понякога след ПГ в детските градини, които дори не бяха задължителни за този випуск), училищата им проявяват амбиция и организират участие в голяма част от провежданите състезания (за разлика от някои от "елитните", където информацията и записването за състезания е грижа единствено на родителите), т.е., логично е децата от тези випуски да дръпнат като резултати. Нататък вече до името на училището има червена точка, то влиза в полезрението на амбициозните родители и ако ръководството и преподавателите са си на мястото, няма никаква причина успехите да не продължат.

От гледна точка на гимназиалното образование, осмите класове вече са много по-различни като състав отпреди 4-5 години. Тогава имаше групи от по 10-на деца от едно училище в клас, сега е доста по-шарено, с повече представени училища.

# 401
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Здравейте!

Набързо се записвам в темата и на по-късен етап ще се върна да прочета назад тази и предишната  тема. Септември ще имам първокласник, когото приеха в Княз Александър 1ви и треска ме тресе Grinning

# 402
  • Мнения: 29
Здравейте!

Набързо се записвам в темата и на по-късен етап ще се върна да прочета назад тази и предишната  тема. Септември ще имам първокласник, когото приеха в Княз Александър 1ви и треска ме тресе Grinning

Честито и да си купите навреме униформата, че в магазина в Гранда се изчерпва бързо Simple Smile
Успех и се надявам да се запознаем в класовете.

# 403
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Здравейте!

Набързо се записвам в темата и на по-късен етап ще се върна да прочета назад тази и предишната  тема. Септември ще имам първокласник, когото приеха в Княз Александър 1ви и треска ме тресе Grinning

Честито и да си купите навреме униформата, че в магазина в Гранда се изчерпва бързо Simple Smile
Успех и се надявам да се запознаем в класовете.

Вече си я купихме. Simple Smile

# 404
  • Пловдив
  • Мнения: 58
Някой записан в СУ "Св. Константин-Кирил Философ", учител избрахте ли ?!?

Общи условия

Активация на акаунт