Виузид и глизиген при генитален херпес

  • 14 000
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
По каква схема го пиеш? След 3 месеца прием, след това колко почиваш и кога трябва да го подновиш?

# 16
  • Мнения: 39 308
Ами не знам точно колко трябва да се почива. Но докато не тръгне да излиза наново не смятам да бутам имунната система.

# 17
  • Мнения: 5 820
След котешкият нокът, който взимах 3 месеца и сега от 4 почивам, сборно от това от лятото НЯМАМ херпес.

   Някакви странични ефекти да наблюдавате при приемането на котешки нокът? Чух, че котешкият нокът на Саменто е добър. В една тема се говореше тука, че вече на Саменто има само на капки, а не на капсули и цената е била доста висока. А от коя фирма пиете котешки нокът?

# 18
  • Мнения: 39 308
https://apteka.framar.bg/30046933/%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%88 … D1%83%D0%B5%D0%B9

Няма диуретичен ефект. Но дори и да имаше, пак бих го пила. В сравнение с херпеса, нищо не ми се струва по гадно.

# 19
  • Мнения: 5 820
https://apteka.framar.bg/30046933/%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%88 … D1%83%D0%B5%D0%B9

Няма диуретичен ефект. Но дори и да имаше, пак бих го пила. В сравнение с херпеса, нищо не ми се струва по гадно.

   Благодаря за информацията. Аз съм доволна от тази марка Nature's way. Мултивитамини пия от тази марка. И Вие ли имате генитален херпес? Явно и вас някой мъж Ви е заразил като мене?

# 20
  • Мнения: 39 308
Спокойно де. Имам го от сигурно 15 години. Даже и дете родих с него. Не е толкова страшен.

# 21
  • Мнения: 5 820
Спокойно де. Имам го от сигурно 15 години. Даже и дете родих с него. Не е толкова страшен.

   Чувала съм и съм чела, че е опасно да се роди дете по нормален начин и е задължително да се ражда със секцио при жени, които имат генитален херпес. Гениталният херпес е много опасен за бебето.

# 22
  • Мнения: 39 308
Опасен е , да, но ако е активен по време на раждане

# 23
  • София
  • Мнения: 335
Здравейте, аз пробвях доста неща. По темата -виузид и глизиген не ми действат  добре сякаш, но казват преди раждане, за да не избие да се пие виузид всеки ден. Ако се стигне до там, ще пия ацикловир, понеже имам едно нормално раждане, а не искам второто да е секцио. Но последния път херпеса ми мина за два дни, чудо. Тогава обаче пиех имуномикс на Аboca с котешки нокът и ехинацея, отделно витамин С, инфлуцид и се мажех с ацикловир. Май това е комбинацията при мен. Иначе вуйчото на приятеля ми, който е страхотен лекар, директор на болница, но и хомеопат каза, че на двама човека вече е излекувал херпеса, но трябва постоянство. Ваксинотоксинум 15CH да се пие всяка седмица еднократно десет зрънца, при поява пак. Почнах и това да пия, пък ще видим. Цаката е силна имунна система, просто не знам къде е границата, да не стане хиперстимулиране...

# 24
  • Мнения: 5 820
Здравейте, аз пробвях доста неща. По темата -виузид и глизиген не ми действат  добре сякаш, но казват преди раждане, за да не избие да се пие виузид всеки ден. Ако се стигне до там, ще пия ацикловир, понеже имам едно нормално раждане, а не искам второто да е секцио. Но последния път херпеса ми мина за два дни, чудо. Тогава обаче пиех имуномикс на Аboca с котешки нокът и ехинацея, отделно витамин С, инфлуцид и се мажех с ацикловир. Май това е комбинацията при мен. Иначе вуйчото на приятеля ми, който е страхотен лекар, директор на болница, но и хомеопат каза, че на двама човека вече е излекувал херпеса, но трябва постоянство. Ваксинотоксинум 15CH да се пие всяка седмица еднократно десет зрънца, при поява пак. Почнах и това да пия, пък ще видим. Цаката е силна имунна система, просто не знам къде е границата, да не стане хиперстимулиране...

   Благодаря. Ще опитам с това хомеопатично лекарство Ваксинотоксинум 15CH. Ако съм разбрала правилно, че само един път в седмица, в ден, който си изберем, се пие еднократно 10 гранули. А при поява - пак един път в седмицата да се пие при поява на херпес по 10 гранули. Не трябва ли при поява на херпес да се пие по-често през деня и в по-голямо количество и после честотата на приемането и количеството да се намалее?  Ацикловир може ли да се пие при бременност? Не е ли опасно? Дерматологът ми предписа преди 3 години Валтрекс 2 пъти на ден по 1 таблетка, докато свърши опаковката, мисля че беше. Но така не го и приемах, тъй като прочетох, че чести странични ефекти има често уриниране, а аз имам без този проблем. Ацикловир причинява ли ви често уриниране или други странични ефекти?

     Имуномикс плюс на Аboca по 2 таблетки дневно ли го приемахте за 20 дни ли? Всъщност сега се сетих, че един гинеколог ми препоръча и предписа Имуномикс преди 2-3 години, но не взех под внимание този имуностимулант и така не опитах с него.

   Инфлуцид ми го препоръчаха в една тема за "Шуслеровите соли", но не помня как беше ми препоръчано да бъде прието, но ще видя и пак ще пиша как беше ми препоръчано да се приема. Вие как го приемахте? Инфлуцидът е бил добър за херпесите.
  
   Личният лекар ми препоръча Изопринозин. Но помня, че Вие бяхте писали, ако беше така, че не Ви е помогнал да намалеят рецидите на херпес.

   За съжаление, постоянно трябва да ни е силна имунната система, за да не се появяват гадните херпеси. Когато имам херпес, просто ме е страх да не пренеса заразата някъде по тялото ми и да заразя член от семейството си. Почти постоянно си мия ръцете - при всяко ходене на по малка нужда си мия ръцете, когато херпесът ми е в активна форма и затова ръцете ми се напукват. Затова откакто съм носител на такъв херпес, избягвам да трия с кърпата си интимните си части, а се трия с тоалетна хартия и затова отива доста тоалетна хартия. Въпрос към всички, които имат херпес: вие как се изтривате интимните си части - с кърпа ли, с която изтривате цялото си тяло, или просто не се изтривате с нищо?! Става дума, след като се измиете с вода интимните си части.

   Извинявам се за въпросите си, но наистина ме писна вече от този генитален херпес.

Последна редакция: нд, 18 фев 2018, 12:08 от Jennifer_w

# 25
  • София
  • Мнения: 335
Здравейте, не съм пила никога изопринозин и ацикловир, много силни ми се струват. Иначе сега си пия по едно хапче витамини през ден и едно хапче имуномикс през другия ден. Инфлуцид смуча ако излезе целия първи ден през два часа и се мажа с ацикловир. Пия от време на време и лизин, по два пъти на седмица. За кърпата, бърша се с нея не много обаче, мия много ръцете, а кърпата на детето седи отделно. За ваксинотоксимума ако излезе се пие само веднъж пак. Ацикловир при бременни е забранено в БГ, но в САЩ всички го пият с цел нормално раждане, като се счита, че ползите от нормално раждане са по-големи от рисковете от пиенето на ацикловир (няма доказани никакви странични ефекти).

# 26
  • София
  • Мнения: 335
Здравейте, исках да ви попитам ако някоя от вас има херпеса от по-отдавна- наистина ли с времето се разреждат рецидивите? Понеже така пише в разни статии. Аз го имам от точно една година, но все си избива на два месеца...

# 27
  • Мнения: 5 820
Здравейте, исках да ви попитам ако някоя от вас има херпеса от по-отдавна- наистина ли с времето се разреждат рецидивите? Понеже така пише в разни статии. Аз го имам от точно една година, но все си избива на два месеца...

   Аз го имам вече от 4 години. Първоначално, когато бях заразена, много често ми избиваше херпес. Помня, че на месец имах по няколко пъти херпес на различни места по тялото - до пъпа ми, крака и гениталите. Бях се депресирала много. Първоначално се появи херпес на ануса ми, но изобщо не разбрах, че беше херпес, тъй като до този момент нямах понятие какво беше това херпес. После се появи до пъпа и явно после съм го разнесла на крака ми, поради грешна диагноза от страна на дерматолога. Според неговата диагноза, че имах алергия към токата, която носих, защото се допираше точно до това място, на което ми се появи втория херпес. Също допусна диагноза, че нещо ме е ухапало и аз съм развила алергична реакция. Ходих при дерматолог 3 пъти. Беше направено изследване за херпес тип I и II.

   Не мога да кажа, че рецидивите са се разредили. Понякога на месец ми се появява по 3-4 пъти херпес. Преди и след цикъл винаги очаквам да ми се появи херпес. Два пъти се появи херпес във влагалището ми и е ужасно - парене, течение, сърбеж и парене и болка при уриниране. Няма начин да се намажа с мехлем за херпес, за да облекча симптомите на херпеса. Затова в тази тема търся облекчение за херпеса ми и да намаля по всевъзможен начин рецидивите му.

   Съжалявам, че сте заразена с този коварен вирус!

# 28
  • София
  • Мнения: 335
Олеле, много неприятно е при вас Jennifer! Според мен само силна имунна система би ви спасила. Аз наистина от както пия ехинацея и котеки нокът плюс мултивитамини ми минава за 3 дни (мажа и с ацикловир). Преди се точеше по седмица. Въпросът е, че пак ми излезе след 2 месеца, но може и да е от стрес наистина...

# 29
  • Мнения: 5 820
Олеле, много неприятно е при вас Jennifer! Според мен само силна имунна система би ви спасила. Аз наистина от както пия ехинацея и котеки нокът плюс мултивитамини ми минава за 3 дни (мажа и с ацикловир). Преди се точеше по седмица. Въпросът е, че пак ми излезе след 2 месеца, но може и да е от стрес наистина...

    Ще се възползвам от вашите съвети, които ми дадохте и давате. Много съм ви благодарна. Ценя много това, което правите за мене и за другите, които страдат от такъв вид херпес Дано ми помогнат тези лекарства, които ми препоръчахте. Все пак не мога постоянно да поддържам силна имунна система. Това означава, че постоянно трябва да приемам имуностимуланти, но ми е известно, че не могат да се приемат постоянно имуностимуланти. Дори и при тяхното приемане, един по-силен стрес в живота ми, и ето, пак се появява херпес.

   Един въпрос: чела съм, че има имуностимулант 2 в 1 с ехинацея и котешки нокът. Такъв ли пиете? Мисля, че беше  ImmunoMix Plus КАПСУЛИ
С ЕХИНАЦЕЯ, ЧЕРЕН БЪЗ И КОТЕШКИ НОКЪТ ЗА ПОДПОМАГАНЕ НА ЕСТЕСТВЕНАТА ЗАЩИТА НА ОРГАНИЗМА: https://www.aboca.com/bg/nashite-produkti/immunomix-plus-kapsuli. Вие споменахте, че приемахте ImmunoMix. Още ли продължавате да го приемате? От коя фирма пиете мултивитамини? Аз съм доволна от мултивитамините на  Alive за жени желираните.

   Да отбележа, че и при мене се точи херпеса от 7 дни до 10-15 дни. Дори и да го хвана навреме и да се мажа с Ацик, той пак се появява с излизане на мехурчета и пак се точи по много време.

Последна редакция: пт, 09 мар 2018, 16:43 от Jennifer_w

Общи условия

Активация на акаунт