Математическите паралелки от 5 клас в 125 СУ и 107 ОУ, София

  • 49 375
  • 488
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 7 053
В първи клас са 4 паралелки, в седми също. След 4 клас, много деца отиват в СМГ, и разсформироват клас, като числеността на паралелка става 26 деца, така, че пак ще има цял нов клас.

# 91
  • София
  • Мнения: 1 397
Е честно, отказват ли достъп до школата на дете, което иска да я посещава, но не е покрило рейтинга? Разбирам, че така стимулират децата, но пък всичко се случва, някои са старателни, пък нямат резултатност на състезания.

# 92
  • Мнения: 2 687
Това не е ново. И не е и лошо - ако си добър,тогава ходиш на школа.

# 93
  • Мнения: 4 248
Това не е ново. И не е и лошо - ако си добър,тогава ходиш на школа.
Да ги стимулират. Това, което се търси, е качеството на школата да е на ниво курс от СМГ и отгоре.

# 94
  • София
  • Мнения: 1 397
Значи, ако не покриеш рейтинга те отстраняват? В нашия клас имаме и обратни случаи- не ходят на школата по тяхно желание, пък се представят по- добре от някои, които ходят. Както и да е, просто не мога да си представя нашата класна по математика да върне някое дете, ако иска да учи. Simple Smile Правила.

# 95
  • София
  • Мнения: 7 053
Ако не покриеш рейтинга и искаш да участваш в школата, се явяваш на Еврика. Ако детето е мотивирано, има достатъчно възможности, да покрие рейтинга. Да, използват го за мотивация на децата, действа. Ако не си заинтересован, не ти се решават задачи и т.н., няма смисъл да ходиш и само да пречиш. Освен това, заниманията ма школата не започват и не свършват с четирите часа в училище, а вървят с домашни.
В седми клас, в нашата мат.паралелка, имаше деца, които разчитахаа само на школата за подготовка на НВО. Школата се водеше от Сталев, преподавател в НПМГ. Децата се представиха много добре.
И още нещо! Ако очаквате 107-мо да е СМГ, не е! Училището е различно, атмосферата е различна. Не говоря за качеството на обучението, а за отношението учители-деца-родители.
Дали детето ви ще успее да се възползва максимално от възможностите на преподавателския екип и изключителната среда, това зваиси от вас.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 768
Ако не покриеш рейтинга и искаш да участваш в школата, се явяваш на Еврика. Ако детето е мотивирано, има достатъчно възможности, да покрие рейтинга. Да, използват го за мотивация на децата, действа. Ако не си заинтересован, не ти се решават задачи и т.н., няма смисъл да ходиш и само да пречиш. Освен това, заниманията ма школата не започват и не свършват с четирите часа в училище, а вървят с домашни.
В седми клас, в нашата мат.паралелка, имаше деца, които разчитахаа само на школата за подготовка на НВО. Школата се водеше от Сталев, преподавател в НПМГ. Децата се представиха много добре.
И още нещо! Ако очаквате 107-мо да е СМГ, не е! Училището е различно, атмосферата е различна. Не говоря за качеството на обучението, а за отношението учители-деца-родители.
Дали детето ви ще успее да се възползва максимално от възможностите на преподавателския екип и изключителната среда, това зваиси от вас.
Облачна, моля те да поясниш в какъв смисъл 107 не е СМГ?

# 97
  • София
  • Мнения: 7 053
Ами в смисъл, че не е. Основно училище е. Разликата е в "пресата" и натоварването, като смея да твърдя, че качеството на образованието е сходно.

Казвам го, защото знам какви са нагласите и очакванията на много родители, чиито деца отиват в 107-мо, защото не са приети в СМГ. Твърдя го от личен опит, защото съм минала и аз по този път.
Сега, от дистанцията на времето, знам "какво е спечелило детето, когато е загубило".

# 98
  • София
  • Мнения: 7 673
Имам следния въпрос към родители на четвъртокласници от 107-мо. Ако децата искат да кандидатстват в СМГ и ходят на школа в училище, ходят ли и на школа в Смг. Или - обратното - ако ходят на школа в СМГ /или друга подобна/, посещават ли и училищната такава?

# 99
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70
Имам следния въпрос към родители на четвъртокласници от 107-мо. Ако децата искат да кандидатстват в СМГ и ходят на школа в училище, ходят ли и на школа в Смг. Или - обратното - ако ходят на школа в СМГ /или друга подобна/, посещават ли и училищната такава?

Повечето деца ходят и на курс в СМГ. Обикновенно точно от 4 клас. Причината е, че в школата децата се подготвят за състезателна математика за различните състезания през годината. Не се тренира формата на ОМТ.
Преподава се по Читанките обикновенно и се решават подбрани задачи за конкретните състезания през годината.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 768
Ами в смисъл, че не е. Основно училище е. Разликата е в "пресата" и натоварването, като смея да твърдя, че качеството на образованието е сходно.

Казвам го, защото знам какви са нагласите и очакванията на много родители, чиито деца отиват в 107-мо, защото не са приети в СМГ. Твърдя го от личен опит, защото съм минала и аз по този път.
Сега, от дистанцията на времето, знам "какво е спечелило детето, когато е загубило".
Много благодаря oblachna!
Мисля, че това е нашето училище, остава и да ни приемат...

# 101
  • София
  • Мнения: 1 535
107мо са качили на сайта си инфо за свободните места във всеки клас. Между другото - приятна изненада за първи път в последните 5 години предоставят такава информация преди директно да обявят поканените деца за записване.

# 102
  • София
  • Мнения: 2 768
107мо са качили на сайта си инфо за свободните места във всеки клас. Между другото - приятна изненада за първи път в последните 5 години предоставят такава информация преди директно да обявят поканените деца за записване.
Дали може да споделите ако помните предни години колко са канели директно за записване? Предполагам подобна бройка?

# 103
  • Мнения: 50
Миналата година поканиха 23 деца.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 535
Скрит текст:
107мо са качили на сайта си инфо за свободните места във всеки клас. Между другото - приятна изненада за първи път в последните 5 години предоставят такава информация преди директно да обявят поканените деца за записване.
Дали може да споделите ако помните предни години колко са канели директно за записване? Предполагам подобна бройка?
Да, бройките са подобни.
Единствената разлика за приема след 4 клас се случва веднъж на всеки 4 години, когато завършват 3 паралелки вместо 4 и тогава приемат деца като за цял един клас от 26 бр. плюс още, за да попълнят преместилите се от останалите 3 паралелки. Това ще се случи следващото лято, тъй като бъдещите 4 класове за 2018/2019 са 3 паралелки. Предполагам, че и заради това са обявили само 2 св.места за бъдещите 4класници.

Ирина, за посещаването на школа и курс навън за 4класниците зависи, разбира се, много от детето. Школата в 107мо е 2 д/седмично след часовете, така че чисто логистично съботно-неделните курсове си остават възможност.
При нас детето започна с посещение и на двете (като школата си вървеше още от 2ри клас, а курсът го започна в 4ти) и впоследствие към средата на първия срок решихме да оставим само курса.

Общи условия

Активация на акаунт