Математическите паралелки от 5 клас в 125 СУ и 107 ОУ, София

  • 49 332
  • 488
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 8 275
А не, късите клечки ги оставих в едно друго училище. Joy
Опитах там да помогна със съвет да си сменят паралелката деца от бившият ни нашия клас, но реакция нямаше. Не защото там повече ще учат, а защото този "профил" е обгрижван (математическа паралелка с 0,33 успеваемост за обл. кръг на Олимпиадата по математика, т.е. 1 дете веднъж за 3 години)

# 166
  • София
  • Мнения: 2 768
ТМ, опитал е. Доколкото знам, Китанова имаше възрастен болен роднина. За това беше пропуснала и екскурзията. Може би така си е преценила.
А съвсем сигурно ли е? Понеже надеждата умира последна...

# 167
  • София
  • Мнения: 7 049
Още на последния учебен ден й организираха изпращане и казаха, че се пенсионира. Не подхваща никой от 5- те класове, а като гледам и от учителския колектив е извадена, така че най-вероятно, да.
https://youtu.be/SYNJO9G9Oyw Heart

# 168
  • София
  • Мнения: 1 284
Имаше интервю с Калапиш и г-жа Китанова в новините на Нова. Там тя каза: Ще помогна, когато няма изход, но е редно да се намери постоянно решение. Интервюто е от онзи ден.

# 169
  • София
  • Мнения: 7 049
Ооо, отивам да търся, да гледам!

# 170
  • София
  • Мнения: 7 049
https://nova.bg/news/view/2018/08/20/224716/%D1%82%D1%8A%D1%80%D … D0%BE%D0%B7%D0%B8

Само чест и почитания за такива Учители!

# 171
  • София
  • Мнения: 2 768
Имаше интервю с Калапиш и г-жа Китанова в новините на Нова. Там тя каза: Ще помогна, когато няма изход, но е редно да се намери постоянно решение. Интервюто е от онзи ден.
[/quote

Това значи, че има надежда?🙏

# 172
# 173
  • София
  • Мнения: 8 275
Е, не това не е за гледане... Cry
На няма 30та секунда ме разплака...

# 174
  • София
  • Мнения: 7 049
Да, беше много вълнуващо. Децата с буквите(класът й), колегите й и родители започнаха тайно да подсмърчат. Много мил текст на песента беше написала!

Последна редакция: ср, 22 авг 2018, 21:38 от Слънчевата

# 175
  • София
  • Мнения: 8 275
Единственото, което ви пожелавам момичета, е това което се е случило на вашите деца да продължи да им се случва (хубавото естествено Hug). Пожелавам го и на другите деца. Всяко дете заслужава добри учители.... Ако ТМ беше по-хазартна личност, наборите щяха да са съученици... защото и аз не съм хазартна и не рискувах за химията Joy, та индиректно и моето щях да включа в пожеланията.
... ще пробвам да довърша видеото.

# 176
  • София
  • Мнения: 8 275
Изгледах, но не може да се гледа със сухи очи...

Ще бъда нескромна и ще си пожелая Калапиш да не намери заместник и г-жата да поеме и да завърши и нашите деца, те да й броят минутите Wink

# 177
  • София
  • Мнения: 584
... Ако ТМ беше по-хазартна личност, наборите щяха да са съученици... защото и аз не съм хазартна и не рискувах за химията Joy, та индиректно и моето щях да включа в пожеланията.
Десем, когато става дума за избор на училище за 5 години напред, играта на хазарт не е за мен. Участието на четвъртото, беше провокирано от резултатите, които видях на третото. Особено в НПМГ, те бяха много по-ниски /над 20 при едното и с над 70 точки при другото, надолу/. Добре, че на четвъртото искаха само ксерокопия. Ако трябваше да изтегля оригиналните документи, нямаше да го направя. Имаше един сериал „Истории с неочакван край”. Нашата история беше с happy end. Неочакван, но чудесен финал на кандидат-гимназиалната кампания. ☺🍀💟
П.П. Ревла. Ама е разбираемо. От личен опит го знам.

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 08:08 от ТМ

# 178
  • Мнения: 885
Едва намерих правилната тема.  На майките, които се вълнуват за преподавателя на 5 клас за школата, мога да ги информирам, че ще имат НЕВЕРОЯТЕН преподавател, който е вече бивш за 107мо - г-н Генчо Тодоров.  А иначе, аз също много се вълнувам дали пък няма да сме късметлии този випуск и г-жа Китанова да продължи да ни преподава и в 7 клас.  Силно се надявам да няма подходящ трети кандидат-учител по БЕЛ, който да заеме мястото на така любимата ни г-жа Китанова. 

Десем, относно класната ви Доганова, не знам защо толкова се радвате: според моето дете и неговите съученици това е една от злобните (цитирам) госпожи в училището, а децата никога не грешат!  Добрата новина е, че те са главно по музика, ИИ, ДБТ и т.н. Изобщо голямата неизвестна тази година за всички, освен за класовете, които досега са били при г-жа Чолакова (велик литератор!) ще бъде БЕЛ.  Дано имаме късмет!!!

# 179
  • София
  • Мнения: 7 049
Не знам според вас и детето ви, каква е госпожа Доганова, но ви уверявам, че последното, което може да се каже за нея е, че е злобна. Да, гони си административните задължения, като класен, но в същото време не е взела нито едно решение или действие, което да е в ущърб на някое дете или на колектива, като цяло.
Единственото, което изисква от децата, като неин клас, е да дават редовно бележници за подпис, както и при боледуване да има обаждане от родител и подпис върху мед.бележка. Не вярвам това да са големи проблеми, още повече, че в тази възраст трябва да сме внимателни!
Доганова е най-големият смечалга, сред преподавателите-класни  ръководители, която не пропуска да направи кефа на децата, я с екскурзия, я с нещо друго, та ако ще да спи в коридора на хотела с таблет в ръце, за да ги пази.
Моля ви, не се изказвайте така. Децата не грешат, но имат съвсем разлипна гледна точка от нашата!

Общи условия

Активация на акаунт