Математическите паралелки от 5 клас в 125 СУ и 107 ОУ, София

  • 49 384
  • 488
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 2 768
Може би да се вземе предвид дали детето изявява конкретни желания за смяна на училище и има ли предпочитания, а също и какво е нивото 5-7 клас в настоящото училище.Успех, каквото и да решите!

П.с. Допълвам се, аз и синът ми сме много доволни от направения избор , средата е подбрана, класа е много силен и същевременно отношенията в класа са добри, класната е чудесна, всички учители са много добре подбрани, професионалисти, които обичат прпофесията си, директора е деен и инициативен, и не на последно място-само първа смяна са.

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 14:06 от звездица

# 211
  • София
  • Мнения: 1 285
От моя гледна точка смяната в пети клас е много положителна. Това освен засилена математика, прекрасни учители и чудесен клас, успя да "изведе" дъщеря ми от квартала.

Това на практика означава, че тя бързо се научи да се справя и ориентира без родители. Сработи се с връстниците си и градът се "отвори" за тях. Тази самостоятелност е много ценна, според мен, но вие като родители си преценете дали детето ще се справи.

# 212
  • София
  • Мнения: 7 056
+ 1 към мнението на Yana.
Yana, а осъзнаваш ли какъв ефект възпроизвежда в родителите фразата "градът се отвори за тях"? Joy
Спокойно момичета, децата в 6 ти клас вече, са по на ТИ със София, от нас!
А, още нещо, щом заплес като моето се оправи, малък е шансът някое дете да не се справи!
Успех!

# 213
  • Мнения: 646
Безценни сте Hands Thumbsup

От 1-4 клас съм изключително доволна, но знам и как могат да се сгромолясат нещата в прогимназията.

Ще изчета темата назад и ще обсъдим семейно.

# 214
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Само да вметна, че в 119-о математически паралелки като на 125-о и 107-о няма. Просто има по още 1 или 2 допълнителни часа математика под формата на ИУЧ, в които обаче не се учи състезателна математика.

# 215
  • София
  • Мнения: 8 280
Състезателната математика е 107 е основно в школата.
В училището се води ЗИП/СИП - 2 учебни часа допълнително. Между другото 2 паралелки са с този брой часове по математика, като само едната е основно от външни деца, приети според правилата на училището/ Еврика/рейтинг от математически състезания.

Математическитите паралелки в 119 не знам до колко отговарят на това наименование - 3 бр., като паралелките са сформирани на база НВО.
Общият брой деца от 5 клас, явили се на НОМ тази година са 14, имат 7 паралелки.
7 паралелки... Според информация на сайта трябва да са 6 (вчера бе налична), същото и според директора. На запитването ми "кога ще бъдат обявени условията за прием за външни ученици" , много любезно ми бе обяснено (в това определение не влагам нищо, наистина бе много любезен) как "тази година няма да има външен прием, защото ще се редуцират паралелките с една и ще станат 6 бр." Е, явно не са ги намалили, че и са полълнени (различен е нормативът до 4 клас, а едва ли са само по 26 деца в клас)

# 216
  • София
  • Мнения: 2 768
107 публикува регламента за прием за 2019-2020 година.
http://m.107ou.com

# 217
  • София
  • Мнения: 7 673
107 публикува регламента за прием за 2019-2020 година.
http://m.107ou.com
Аз лично не разбирам особено процедурата за прием в пети клас - математическа паралелка, математическа група, школа...
Някой наясно ли е?
Синът ми учи там, четвърти клас, и пак нищо не ми е ясно.

# 218
  • Мнения: 4 250
Според мен паралелката е с повече часове по Математика и е безплатна, а за школата се плаща допълнително.Може би група и школа означават едно и също нещо.

# 219
  • София
  • Мнения: 7 056
Математическата паралелка е досегашната новосформираща се паралелка 5г-7г клас.
Математическата група, е групата от деца, от всички други паралелки, които добиват правото да посещават мат.школа.
Математическата школа се посещава от децата, които са постигнали определен рейтинг. Посещава се от децата от мат.паралелка и мат.група.
За мен, новост в новият правилник е частта, в която за мат.паралелка могат да кандидатстват деца, които вече са ученици в 107 ОУ.

# 220
  • София
  • Мнения: 7 673
Математическата паралелка е досегашната новосформираща се паралелка 5г-7г клас.
Математическата група, е групата от деца, от всички други паралелки, които добиват правото да посещават мат.школа.
Математическата школа се посещава от децата, които са постигнали определен рейтинг. Посещава се от децата от мат.паралелка и мат.група.
За мен, новост в новият правилник е частта, в която за мат.паралелка могат да кандидатстват деца, които вече са ученици в 107 ОУ.
А часовете математика в "групата" и "паралелката" еднакви ли са?

# 221
  • София
  • Мнения: 8 280
Мисля, че да.
Погледнете учебните планове, за 5клас (там май бе посочено)

# 222
  • София
  • Мнения: 7 056
Часовете по ООП, да!
Обаче мат.паралелка има ФУЧ или ИУЧ, не съм сигурна вече как е, с което часовете МАТ, извън школата, стават 7 ч/седмично.
Децата в групата са от останалите 3 класа, които са с различна насоченост, въпросните фуч и иуч са по различни предмети.

# 223
  • София
  • Мнения: 7 673
И друго се чудя.
"4. Паралелката с разширена подготовка по математика може да се формира от:
4.1. Ученици, завършили IV клас в 107. ОУ, подали заявление, участвали в
математическо състезание „Еврика“ и класирани.
4.2. Ученици, завършили IV клас в друго училище, подали заявление,
участвали в математическо състезание „Еврика“ и класирани."
Това означава, че дете, което учи там и има рейтинг, може да участва в школата с рейтинг само, а за паралелката трябва да се яви и на Еврика. Така ли?

# 224
  • Мнения: 4 250
7 часа по Математика и още колко в школата? Доста Математика учат.

Общи условия

Активация на акаунт