Математическите паралелки от 5 клас в 125 СУ и 107 ОУ, София

  • 49 372
  • 488
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 7 053
Ирина, да! Това е новост. За школата се изисква рейтинг, поне от 5 клас, нагоре. За прием в паралелката, с Еврика.
Малина, на школа са още 4 ч/седм.

# 226
  • София
  • Мнения: 7 673
Ирина, да! Това е новост. За школата се изисква рейтинг, поне от 5 клас, нагоре. За прием в паралелката, с Еврика.
Малина, на школа са още 4 ч/седм.
Всъщност това с Евриката и паралелката е ново, нали. Това с рейтинга за школата май винаги си е било така.

# 227
  • София
  • Мнения: 7 053
Мисля, че е новост това, да.

# 228
  • София
  • Мнения: 8 280
Ако обявят 20 свободни места. Ще приемат 20 външни деца, но може не всички да са в математическата паралелка.
Примерно може 16 "нови" + 10 "стари" деца да сформират новата математическа паралелка, а останалите 4 деца, ще допълнят свободните бройки в останалите класове.
Отделно всички с над 65 % рейтинг имат право, но не е задължително, да ходят в Мат.школа.
Дете може да е прието с 72 %/точки, но ако 10 са от адрес, няма право да участва в школата.

Миналата година Мат.паракелка не бе само от нови деца.

# 229
  • София
  • Мнения: 1 535
550 лв
Тази година излизат 3 паралелки 4ти клас, а 5ти ще са 4, така че със сигурност ще приемат 30ина деца, може и повече (зависи и колко ще напуснат).

# 230
  • Мнения: 4 247
Много ви благодаря!

# 231
  • София
  • Мнения: 3 484
За математическата паралелка пак ли адресът носи точки? И правилно ли разбирам, че Еврика носи 100 точки, а матурите 400?

# 232
  • София
  • Мнения: 7 053
100 точки/проценти се формира от всички посочени състезания.
Всяко НВО носи по 100 точки, което се обръща в проценти. Мисля, че се взема средно аритметичната успеваемост на 4те НВО-та. Тоест, максимума пак би трябвало да е 100 т, но не съм сигурна, по времето, когато детето кандидатстваше, НВО не влизаше. Десем или Звездица да кажат, как е било мин.година.

# 233
  • София
  • Мнения: 7 673
100 точки/проценти се формира от всички посочени състезания.
Всяко НВО носи по 100 точки, което се обръща в проценти. Мисля, че се взема средно аритметичната успеваемост на 4те НВО-та. Тоест, максимума пак би трябвало да е 100 т, но не съм сигурна, по времето, когато детето кандидатстваше, НВО не влизаше. Десем или Звездица да кажат, как е било мин.година.
Така, както са го написали, си е точно, както казва Валя.  Rolling Eyes
От друга страна, това май се отнася само за приема извън математическите групи/паралелки/школи, така че може би е логично, донякъде.

# 234
  • София
  • Мнения: 7 053
Пише: Сбор на точките (превърнати в процент) от НВО по...., което аз разбирам, че ако сборът от точките е 240 общо от всички НВО, то детето участва с 60 % рейтинг от НВО.
За състезанията пише, че % от рейтингите на състезанията, вкл и Еврика, се записва като брой точки! Точно наобратно!

# 235
  • София
  • Мнения: 7 673
Пише: Сбор на точките (превърнати в процент) от НВО по...., което аз разбирам, че ако сборът от точките е 240 общо от всички НВО, то детето участва с 60 % рейтинг от НВО.
За състезанията пише, че % от рейтингите на състезанията, вкл и Еврика, се записва като брой точки! Точно наобратно!
Да, но в съседната колона пише - Еврика 1х100, НВО - 4 х100=400
Точките от всяко НВО са 20, т.е. ще се умножават по 5. Поне аз така го "чета".

# 236
  • София
  • Мнения: 7 053
Не я виждам съседната колона, гледам файла Критерии за прием 2-7 клас.
Възможно е да е така, в такъв случай.
Не знаех, че НВО носи по 20 т всяко. Тоест, 20 т е 100%, от там 400 % сбор...
Няма да ви объркам повече, колкото можах, направих го! Joy

# 237
  • София
  • Мнения: 7 053
Но и аз го разбирам, че тези критерии не важат за мат.паралелка. Посочените са за случаите на обявени свободни места в другите паралелки.

# 238
  • София
  • Мнения: 8 280
Това с НВО4 е новост
Според мен ще важи за всички нови деца. Общо е класирането после.

т.е. МАХ = 550 = 100 (Рейтинг, в т.ч. Еврика) + 400 (НВО4) + 20 (адрес) + 30 (брат/сестра).

... Много голяма тежест на това НВО, Sad
минус 1 от някое е минус 5 т. във формулата... А рейтинга и е къде къде по-сложен да го постигнеш.
Губенето на точки в НВОто в някои случаи е по-скоро от невнимание. Познато дете го приеха в СМГ с 17 т. от НВО-Мат, а не да не може да решава задачи
В удостоверението мисля, че се записаха не 20т., а 100.
Не знам каква е тенденцията в точките на НВО4...още едно неизвестно при прогнозите.

Скрит текст:
Ако не бъркам миналата година приеха 21 деца, от тях 3 не са математическата паралелка, но класирането бе общо, т.е. нямаше отделно за нематетическите паралелки. Но в някой от другите класове (или групи от няколко класа), мисля, че имат същуя брой часове по математика.

Няма свръх прием, колкото в казано - толкова.

# 239
  • София
  • Мнения: 2 768
Да, миналата година не влизаха резултати от НВО в 4 клас, но подозирам, че допълнителните критерии са “спуснати” от МОН или РУО.

Общи условия

Активация на акаунт