Математическите паралелки от 5 клас в 125 СУ и 107 ОУ, София

  • 49 451
  • 488
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 8 283
Регламентът е публикуван на страницата на училището. Каквото пише там, това е.

# 286
  • Мнения: 4 263
Да, за съжаление нищо не пише за това как се  оценяват задачите ( с по колко точки).Предполагам,че на листчето със задачите най-отгоре ще пише тази информация, но не разбирам защо не го споделите сега?

# 287
  • София
  • Мнения: 8 283
Как да го споделим като го няма?!
Ако прочетете малко назад ще видите.
Не се изнасят задачите от състезанието, дори да видиш работата на детето си, пак не можеш да ги вземеш - не се разрешава да преписваш или снимаш.
Има дребни промени между годините затова надочух към регламента, ако там нещо пише.

# 288
  • Мнения: 4 263
Ще задам въпроса по друг начин: "Никой ли няма в групата, който да е видял регламента миналата година при проверка на работата на детето си?" Не моля за задачи от предишни години.

# 289
  • Мнения: 353
malinkap, мисля, че някъде бях попадала на това правило, но нямам конкретен спомен. Може би на сайта на у-щето след състезанието и при обявяването на резултатите да беше публикувана системата за оценяване, но изобщо не съм сигурна.

# 290
  • София
  • Мнения: 982
Има го в един коментар от форума от преди много години. https://www.bg-mamma.com/?topic=570079.390
За тази година това е като инфо: За ученици, кандидатстващи за V, VI и VII клас, състезането “Еврика” е с продължителност 90 мин. и включва 11 тестови задачи с избираем отговор, 4 задачи с кратък свободен отговор и 2 задачи с подробно записано решение.

# 291
  • София
  • Мнения: 8 283
5-7 клас едва ли е много интересно как е. Предполагам интересът е към 4 клас, но няма как се каже нещо със сигурност без да е известно.
Някой не иска да разбере, че тази година все пак има повече информация от миналата (като къде може да се видят задачи давани от минали години)
Какъв е регламента е видно на сайта на училището, какво е било миналата няма особено значение. Миналата година също нямаше информация коя задача колко точки носи и как се оценява.

# 292
  • София
  • Мнения: 982
За ученици кандидатстващи за 5 клас.... т.е. те сега са 4. Надали много деца точно след 3-ти клас сменят училището.

# 293
  • София
  • Мнения: 7 072
malinakp, защо не напишете мейл или не се обадите в училището и попитате? Не мисля, че регламента е толкова голяма тайна, все пак не е като да са изнесени задачи. Администрацията на училището е любезна, вероятно биха ви отговорили.

# 294
  • Мнения: 4 263
Много благодаря на всички включили се! Ще пиша на училището да питам.Моите деца ще ходят на изпита за 3 клас и няма да се местим ако изкарат висок резултат, но ме озадачи регламент от преди години ,където се дават точки ако не е избран никакъв отговор (нещо като при ЧХ).

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 14:55 от malinkap

# 295
  • София
  • Мнения: 7 072
Да, преди време беше така, но към днешна дата не е ясно. Може да е пропуск във файла за състезанието, с може и да е сметнато, че щом няма изнесени задачи, регламента сам по себе си е ненужен.
Като изключим тайната около задачите, приемът в 107 ОУ е доста по-прозрачен и ненадпланов Joy

# 296
  • София
  • Мнения: 7 072
Айде, честито! Все някой пита за задачите  Sunglasses

Ще бъде в продажба след 3 юни.

# 297
  • Мнения: 4 263
Казаха, че ще го продава Сиела и при домакинката в 107-мо. Така ли е или греша?

# 298
  • Мнения: 353
Malinkap, и аз така разбрах.

# 299
  • София
  • Мнения: 1 538
Айде, честито! Все някой пита за задачите  Sunglasses

Ще бъде в продажба след 3 юни.
Хайде да допълня - от днес в канцеларията на 107мо срещу 7 лв. е наличен.

Общи условия

Активация на акаунт