Математическите паралелки от 5 клас в 125 СУ и 107 ОУ, София

  • 49 331
  • 488
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 3 480
Моето дете ходи на два пробни в 125-то и на самото състезание. Според него организацията на изпита и пробните е една и съща. Трудността на задачите е еднаква. Но самите задачи са много различни. Но не са по-лесни или трудни.
На първия пробен излезе и ми каза, че по втората задача за описване не е писал, защото била ребус, и само лид човек може да решава ребус на пробен. На втория пробен нямаше ребус и си беше решавал всичко. На истинския изпит на две задачи не беше разбрал условията  и за една подточка не му беше стигнало времето. Резултатът му е десет точки надолу от пробните от 80.

За сравнение в СМГ нито курсовете нито пробните имаха нещо общо с ОМТ. Там също резултатът му е десет точки надолу, но от 45 това можеше да е фатално.

# 331
  • Мнения: 4 393
Моето дете ходи на два пробни в 125-то и на самото състезание. Според него организацията на изпита и пробните е една и съща. Трудността на задачите е еднаква. Но самите задачи са много различни. Но не са по-лесни или трудни.
На първия пробен излезе и ми каза, че по втората задача за описване не е писал, защото била ребус, и само лид човек може да решава ребус на пробен. На втория пробен нямаше ребус и си беше решавал всичко. На истинския изпит на две задачи не беше разбрал условията  и за една подточка не му беше стигнало времето. Резултатът му е десет точки надолу от пробните от 80.

За сравнение в СМГ нито курсовете нито пробните имаха нещо общо с ОМТ. Там също резултатът му е десет точки надолу, но от 45 това можеше да е фатално.
Прието ли е детето? Ще се записва ли?

# 332
  • София
  • Мнения: 3 480
Прието е в първата паралелка и за сега по всичко изглежда, че няма да се запише. Някъде четох, че още едно дете се отказва от първата паралелка, но нека имената на ЛС.

# 333
  • София
  • Мнения: 135
Дъщеря ми също е приета в първата паралелка (само Математика), но няма да я запишем...

# 334
  • Мнения: 2 687
Разликата в 125то мин год беше сериозна - от гледна точка брой задачи! и точкуване! В СМГ никога не е било така, пробните са точно като изпита - разбира се, самите задачи не са сходни.

# 335
  • София
  • Мнения: 135
Някой  ходи ли  днес в 125то?  Колко са обявените свободни места след 1во  класиране?

# 336
  • Мнения: 4 393
Аз ходих, че дъщеря ми беше резерва. Приети са всички деца с 42 и 41 т. Общо 9.

# 337
  • София
  • Мнения: 3 480
Разликата в 125то мин год беше сериозна - от гледна точка брой задачи! и точкуване! В СМГ никога не е било така, пробните са точно като изпита - разбира се, самите задачи не са сходни.
Тази година в СМГ не беше така. Точките не бяха разпределени по същия начин във втори модул. А това има огромно значение за крайния резултат. На пробните бяха 3-4-3, на ОМТ 2-3-5. Задачите на пробните бяха с по 4 отговора тип число. На ОМТ бяха интервали. На пробните задачите бяха от материала, изучаван на курсовете. На ОМТ умишлено беше избягван този материал. Може би това е начинът при толкова много кандидати - не критикувам, само констатирам.

В 125-то тази година на втория и на третия пробен задачите са били същия брой и даже със същата трудност както на "Руси Русев". Моето дете не е ходило на курсове в 125-то и не зная какъв материал са взимали на курсовете.

И моята информация е от тази година и от моето наблюдение и мнението на моето дете. Детето е прието и на двете места, така че не правя ставнение в стил "Гроздето ми е кисело". Не критикувам СМГ (много далече съм от мисълта, че аз имам право да правя това). Но 125-то тази година и според мен са постъпили коректно. Какво е било минали години или ще бъде догодина, няма как да зная.

# 338
  • София
  • Мнения: 982
[На пробните задачите бяха от материала, изучаван на курсовете. На ОМТ умишлено беше избягван този материал.
Единствено с това не съм съгласна. Нямаше нещо от теста, което да не е учено на курса в СМГ. Може би единствено 16 задача от първи модул беше малко по-завъртяна. Иначе за точкуването и разликата в подточките от предварителните и реалния изпит съм съгласна. Даже на последния тренировъчен задачите от блица бяха с много по-дълги и трудни условия.

# 339
  • София
  • Мнения: 982
РЕЗУЛТАТИ ОТ МАТЕМАТИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ "ЕВРИКА"  http://www.107ou.com/

# 340
  • Мнения: 9
Здравейте,

След като излязоха резултатите от "Еврика" стана ясно, че детето ми ще е в топ 10 по общ рейтинг, което му дава големи шансове да влезе в математическата паралелка на 107 ОУ. Драмата е, че беше приет на първо класиране в 125 СОУ и ние го записахме (миналата седмица). При записването обаче, свидетелството за завършен 4 клас беше взето от администрацията в 125 СОУ. За да подадем документи за класиране в 107 ОУ ни трябва оригинал (и копие) и се съмнявам от 125-то просто да ни го върнат временно за да си направим копие, да го представим пред 107 ОУ и участваме в класирането им. Това означава, че трябва да отпишем детето от 125 СОУ.

Дилемата ни сега е кое е по-доброто училище? Аз си мислех, че 107 е с по-добрата школа по математика, но доста мои познати твърдят, че математическите паралелки на 125 се представят малко по-добре по състезания от математическата паралелка на 107 (поне последните няколко години).

Иначе за мен 107-мо има доста предимства:
- едносменен режим на обучение
- близо е до офиса ми (5-6 мин пеша)
- сравнително близо е до школата по английски (Аво) и спорта (нац. стадион)
- няма униформи

Предимствата на 125-то са:
- (може би) по-добрата подготовка по математика
- близост до метрото - не е нужно да се ползва втори транспорт
- вече е приет там

Самото дете също като родителите си е малко объркано, но май клони към 107. Въпроса е  - по-добро ли е 107-мо и струва ли си риска (колкото и да е малък) да се откажем от мястото в 125-то и да кандидатстваме в 107-мо?

Благодаря за всяко мнение!

# 341
  • София
  • Мнения: 2 768
Мога да препоръчам 107 без да имам пряко наблюдение за 125. Simple Smile Най-вероятно всеки ще си препоръча училището😂

# 342
  • София
  • Мнения: 1 284
Лятото на 2015 аз направих точно това. Отписах дъщеря си от 125. СУ и без колебание предпочетох 107. ОУ. При това родителите ми живеят на 3 минути от 125 и това е "родният ми Младост".

За математическата школа е много възможно да сте права. Предимствата на 107. са други и Вие сте ги описала. Добавете още: добри учители, спокойна среда, малко училище.
Едносменната организация е безценна.

Късмет в избора!

# 343
  • София
  • Мнения: 982
Ако школата и обучението на децата се поеме от г-жа Анка Пенева в 107 ОУ, ще сте истински късметлии. Самият факт  че тя изведе 4 деца със 100 точки на НВО по математика е показателен. Мисля, че няма да съжалявате. Директора е страхотен, работи с две програми по Еразъм и дава възможност на децата да пътуват и опознават Европа. Правят се постоянно ремонти в училище, вече има нова библиотека, шкафчета. 

# 344
  • София
  • Мнения: 7 673
107 е страхотно училище. Но и аз съм пристрастна.

Общи условия

Активация на акаунт