Бебешката количка - цяла наука за второ висше №37

  • 133 302
  • 1 296
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 225
Може, да, аз лично тази опция не съм я ползвала.

# 676
  • София
  • Мнения: 6 290
Според мен лежащият кош си е задължителен за зимно бебе, но има мами директно в основната седалка. Аз съм ползвала във всички сезони, вкл. и топлите.

# 677
  • Мнения: 35 147
Аз доста се чудих има ли нужда от всички 3 коша, но му взехме и за кола и зимен кош и летен. По-добре да ги имаме, отколкото да ме е яд после.

# 678
  • Мнения: 6 991
И аз така смятам-ще купуваме и 3те коша. Иначе за повдигането и аз сега разбирам.

# 679
  • София
  • Мнения: 6 290
Иначе за повдигането и аз сега разбирам.
Определени модели само имат - сещам се за Peg Perego, Bebe confort - Windoo коша. Някои майки слагат към 3-4-5 месец възглавничка или одеало под самото матраче, защото обикновено на бебоците им доскучава на тази възраст само да лежат, а ако е студено е по-удобно да си е още в лежащия кош.

# 680
  • София
  • Мнения: 2 130
С Occaro  съм и взех само с летен кош и коша за кола. За мен при тази количка си е абсолютно излишен зимния кош. При най силните колики сме с коша за кола, иначе не искаше грам да седи , там му е най добре. А сега като застудя сложих зимния чувал и му е екстра. Много са им хубави чувалите и дребното даже предпочита да спи в количката денем пред леглото Simple Smile. А иначе седалката има лека чупка да, но тя е доста на доло, пада се под краката. В частта в която то спи е абсолютно право. Аз слагам и възглавничката за новородено, която е към количката , обичам детето ми да е леко наддигнато (патила съм си с баткото с рефлукс) за по сигурно при повръщане.
Подложка може да се сложи да, хубави са , аз лично ще взема за пролетта, но за сега съм с чувала и за това не взех подложка.
Зимните кошове са хубаво нещо, но аз лично не ги искам. Излишни пари за супер кратко време за ползване и после заемат място , което нямам. За това търсех и взех точно количка с летен кош от 0 месеца и я намирам за супер удобна и идеална.

# 681
  • Мнения: 8 961
Говоря за матрака на леглото вкъщи.
На зимния кош идея си нямам, никога не съм ползвала.

# 682
  • Мнения: 35 147
Доста хора ме питат дали ще надигам матрака в кошарата ,а аз не знаех че трябва Sad

# 683
  • Мнения: 8 961
Не трябва.
Само ако детето има много силен рефлукс и връща кърмата.

# 684
  • Мнения: 25 810
Днес ходих до Хиполенд, само мутситата ми харесват, всички колички ми изглеждат едни дървени, или колелата са им малки, или шасито смешно...
И аз мисля, че симния кош няма да се ползва много дори и за "зимно бебе", то ако се роди февруари, докато стане за разходки ще е март, 2 месеца най много да се ползва зимния кош...в този ред на мисли, не е ли по добре трансформираща се количка... newsm78 не знам, ще се побъркам. Tired

# 685
  • София
  • Мнения: 820
Днес ходих до Хиполенд, само мутситата ми харесват, всички колички ми изглеждат едни дървени, или колелата са им малки, или шасито смешно...
И аз мисля, че симния кош няма да се ползва много дори и за "зимно бебе", то ако се роди февруари, докато стане за разходки ще е март, 2 месеца най много да се ползва зимния кош...в този ред на мисли, не е ли по добре трансформираща се количка... newsm78 не знам, ще се побъркам. Tired
И аз си бих главата дали да взимам зимен кош за моето февруарче. В крайна сметка прецених, че няма да купя коша, който струва 470лв а ще се ползва както казахте доста малко време. Аз се спрях на peg perego book plus. Количката е жестока. Четох само позитивни неща за нея, суоер удобна и маневрена е, бута се с една ръка, дори напълнена и тежка. Има супер голям сенник на летния кош...чного хубави неща мога да кажа като впечатления. Най-вече сгъването буквално с една ръка и компактността на количката. Може да се сгъва както с кошовете на нея, така и без тях. За този ценови диапазон ми харесва в повече от муци. Не знам как вървят цените на различните цветове, денимът е около 1400лв за 3в1, моята я взех втора ръка идеално запазена. Дори гумите не са затъркани. Столчето за кола също е много хубаво и е с мемори подложка за новородено.
Та, отново, за мен е напълно излишен зимния кош за февруарски бебета. Чувалчетата са напълно достатъчни, количките изглеждат комфортни. Не мисля че тази чупка ще пречи, в крайна сметка миже да подложите едно одеалце или да сложите подложка за количка която да изравни нещата докрай. А за повдигнатото положение на бебетата...то е дори препоръчително. Вижте например анатомичните гнезда за бебета. Използват се за сън, а бебето в тях е под наклон. Но пак, тази чупка поне на количките които съм виждала е доста незначителна и няма да пречи.

# 686
  • Варна
  • Мнения: 1 753
Кошът за новородено се ползва до 6-я месец. Направо ми звучат невероятно разни обяви в продавалник, дето пишат, че били ползвали кошът 4-5 пъти само. Може би са носили бебето в слинг, знам ли. На разходка се излиза и зимата, детето ми е родено края на декември и си излизахме още преди 20-я ден, е, в хубаво време. Може и трансформираща количка със зимен чувал, защо не.
Позната има мутси и се оплаква, че й е доста тежка, но още я ползва с дете на 2,5 г. и май ще си остане с нея. Тежестта е важна не само за вдигане на количката до багажника примерно, но и за ежедневното бутане, тежи и на нагорнища, тежи да я удържаш и по надолнище. Аз бих се огледала за нещо до 8 кг. А пък гумите не е задължително да са огромни, всички над 18-19 см стават за нашите условия.

# 687
  • София
  • Мнения: 820
Аз бях много против да се купува на старо. Попаднах на количка в София, жената имаше втора, подарена от сестра и, която нямаше как да откаже. Поне така каза, но факт, количката е в безупречно състояние. Също факт че повечето обяви показват колички в доста лошо състояние. Просто си беше джакпот.

# 688
  • Мнения: 25 810
В продавалника количките са в лошо състояние, може би "новите" се купуват веднага. Също и количките от горния клас също изчезват доста бързо, и то на цени от 1300-1400 лева втора ръка.

Kati_an , благодаря за съвета. Peace Ние ще сме 20/01-02/02 някъде, и в началото няма да излизаме с количка, тук е много ветровито зимата, така че зимния кош не знам дали ми трябва действително.
Относно тежестта, и аз предпочитам лека количка, а за гумите искам големи, много е разбито около нас, не мога да причиня на детето това друсане.

# 689
  • Мнения: 2 452
Здравейте с Мутци Ево съм и бебе на 9 мес и половина иска ми се по-лека количка че доста ми натежава вече и да има голям сенник да пази от вятър че Муцито е много открито. Уж се спрях на Макларън техно хт ама в Амазон има отзиви че модела 2016 г не бил хубав нещо в наклона на седалката и някой се оплака от сенника. Някой има ли наблюдение последния модел да е нещо кофти. И някой бута ли такъв тип лятна количка зимата.Ако не каква друга ще препоръчате в този ценови клас.

Общи условия

Активация на акаунт