за хляба.

  • 1 313
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 816
Мен ако питате- от хляб до хляб има разлика! Thinking

Абсолютно...аз моите хлябове ги приготвям с масло......слагам слънчоглед, ленено семе, сусам, чубрица, от смеските на фамилия Никола.....и винаги са от пълнозърнесто пшеничено + типово...........

Освен това съм слагала елдено и просено брашно...........

Разкошни хлябове стават- много вкусни, хранителни и полезни.....Мога да си ям само хляб без нищо......
Ако може някоя рецепта за тези вкусни хлебчета. Praynig

# 16
  • Мнения: 3 810
Ние вкъщи ядем каварненски на "Гергана- Деница"- деликатесен.
Съдържание: пълнозърнесто пшенично брашно, семена от сусам, слунчоглед и соя; овесени ядки; ръж; малц; соя и мая.
Едва ли е хубав като на secretgarden, но пак е хубав!

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами разтварям мая във вода, разтварям вътре и малко сол и сипвам разтопеното краве масло или слънчогледово, зехтин или каквото си реша......
Върху това цялото, изсипано в дълбок съд си пресявам брашно (1: 1 пълнозърнесто/ типово )
и бъркам и меся докато стане меко тесто...оставям да втаса 1 час...после прибавям от другите неща.....каквото си реша.....белен слънчоглед, сусам, ленено семе и от смеските с овес, пшеница.......и замесвам....пак оставям да превтаса още към половин час........Накрая слагам  в студена фурна, докато се нагрява фурната и тестото си довтасва на 210 градуса........Пека към 1 час......

Опитайте........Аз ползвам пълнозърнесто пшеничено брашно на Техра и типово на Софи мел, защото са ми най- по вкуса....има обаче и други марки по здравословните магазини........

# 18
  • София
  • Мнения: 39 761
МОя мъж сам си купува хляба, бял рядко купува.
И баба ми казваше така "От хляб не се дебелее, дебелее се от това, което се яде покрай него. Дай аз да ям само хляб, пък ти само пържоли и кюфтета и ще видим после".

# 19
  • Мнения: 5 103
Аз хляб не ям Naughty

# 20
  • Варна
  • Мнения: 870
аз си копувам брашно-грахам и също си правя сама хляба.Слагам мая вода сол и чубрица и като втаса го пека.става супер Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 816
Ами разтварям мая във вода, разтварям вътре и малко сол и сипвам разтопеното краве масло или слънчогледово, зехтин или каквото си реша......
Върху това цялото, изсипано в дълбок съд си пресявам брашно (1: 1 пълнозърнесто/ типово )
и бъркам и меся докато стане меко тесто...оставям да втаса 1 час...после прибавям от другите неща.....каквото си реша.....белен слънчоглед, сусам, ленено семе и от смеските с овес, пшеница.......и замесвам....пак оставям да превтаса още към половин час........Накрая слагам  в студена фурна, докато се нагрява фурната и тестото си довтасва на 210 градуса........Пека към 1 час......

Опитайте........Аз ползвам пълнозърнесто пшеничено брашно на Техра и типово на Софи мел, защото са ми най- по вкуса....има обаче и други марки по здравословните магазини........
                                                                                                                                   Много благодаря!!! Simple Smile

# 22
И аз правех по- често хляб, преди да се върнем в БГ, но и тук ми се е случвало. Но с малкия покрай мен много не ми се занимава...
Аз уж не ям и като ме прихване "месещата" мания... Laughing

# 23
  • Мнения: 498
ние вкъщи не ядем тестени изделия вече- вместо това хапваме спагети, ориз, картофи и подобни и се чувстваме много добре Grinning

# 24
  • Мнения: 419
Аз хляб ядях по-малко преди ,но сега покрай бремеността си похапвам.Знам че е полезен,ама и се качва от него.

Общи условия

Активация на акаунт