С Августинче за ръчички заболя ни кръста всички

  • 70 072
  • 745
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 156
Привет.
Моето момиче вече 10 дена не сучи.  Като цяло добре стана,  даже не съм се цедила.
Но от вчера е с температура. Пие нурофен, витамин ц б и калции. Правя и също чао от липа. Личната каза, че са зъби...кътници. дано...че мн се притеснявам.миналата нощ цяла нощ не сме спали.вчера бях мн зле и аз. И от днес и аз съм със сополи. Ужас...
Най-тъпото е , че събота сме на сватба на сестрата на мъжа ми.и то в друг град. Дано се оправи. Че не мога да я оставя на нашите,  мама и тя е болна , а принципно и те са канени...ама ще видим Cry

# 316
  • Мнения: 144
Здравейте мили дами 😊 Позагубих се и тъкмо влизам да прочета, изненада - не съм само аз липсваща 😊. Явно и при вас е като у дома - бебоците искат все повече внимание. Моят бандит проходи ама направо изведнъж - реши че се пуска и край, няма спиране от тогава. По цял ден обикаля със смешни ситни крачици, пада по 3050 пъти и така до полуда  Laughing

Минахме рожден ден и кръщене, малкия мъж се държа достойно, за разлика от бабите си. Слава богу, заминаха си, та да отдъхнем с баща му. Няма да ви обяснявам как са ни изнервили и двете, то ви е ясно. Само ще се похваля, че напук на всичко отидохме с ММ на море за 4 дни БЕЗ ДЕЦАТА ( чудно а ).
Нямам сега повече време да пиша, но призовавам - мамчета, събудете се и пишете!  bouquet

# 317
  • Мнения: 2 173
Даа, такъв е сезонът, отпусксрски. Ние бяхме нагости в друг град една седмица, после една седмица на море, утре се прибираме най-после. Морето не се оказа такава почивка Stuck Out Tongue Winking Eye Дамян гледаше с недоверие и погнуса пясъка, едва се престраши да седне на него. ВодаТа му беше студена, абе мъка. Joy Днес, за съжаление е с разстройство, не знам от какво, настинка, зъби или всички боклуци, които дядо му го е черпил... ще се разбере. До сега не беше боледувал, щеше ми се да удържим повече. Предстои му ваксината с трите шарки, но... май ще я отложа малко. Много ядове с яденето. Хич не върви. Като се приберем наново ще градим режими.

А, да се похваля, днес правихме прощъпулник. Малко късно, защото той ходи вече много добре, но чакахме да е сряда, да е пълнолуние и бла, бла. Е, хвана се за химикалката. Да е жив и здрав.

# 318
  • София
  • Мнения: 669
Янче, ще го взимаме в бранша, да е жив и здрав! Blue Heart

Ние май вървим най-фините в групата: госпожицата на почти 13 месеца е 8.400, 74 см. Всичко яде това дете, пък не трупа килограми. Но не изглежда слаба, съвсем нормално е сложена за ръста си, жизнена е, весела, не се спира на едно място. Днес слагах лепенки за заключване на едни чекмеджета, които се научи сама да отваря и да вади цялото им съдържание. Същото се повтаря, когато се добере до всичко, което може да се пипне, да се събори и т.н. - много е любопитна и нищо не пропуска.

Иначе  и ние попътувахме малко, но умишлено пропуснахме морето - хвана ни страх с бебе. Бяхме около месец на планина, после седмица в друг град, но най-хубаво си ни е вкъщи Simple Smile.

Вече готвя по две яденета - супа и основно, за два дни стигат идеално. Експериментирам с манджички, експериментирам с десерти, но стриктно се придържам към златното правило, че каквото готвя, е за всички - нямам време за цял ден на печката.

Иначе започнах да работя повече, макар че така и не спрях, въпреки че по едно време бях паузирала, да кажем. Сега обаче госпожицата се заиграва повече с играчките и с баща ѝ имаме възможност да си работим една идея по-спокойно.

Това покрай нас, в най-общи линии. Растем, любопитстваме, "говорим", "пеем", имитираме. Аз продължавам да пълня детето с образователни играчки, нали съм лудата майка козирог, таблет и телефон продължаваме да не ѝ даваме, така че няма да е от бебе хакерче, но понеже таткото е геймър, по-нататък са планирани игрите на Playstation, които трябва да изиграе Smile. Всичко с времето си, обаче.

# 319
  • Мнения: 1 844
😄 Не сте съвсем най-финните, малкия на 13м. без няколко дни тежи 8800 и е 74 см Simple Smile И на мен ми харесва така, не мисля, че е дребен или слаб Simple Smile Продължава да е с 2 зъба и с 6 пробиващи накуп, които доста го изнервят на моменти.. Още не е проходил, но умело върви вече хванат само за 1 ръка.
На нас пък понеже ни писна от морето бяхме няколко дни на планина 😄 С басейн разбира се, от който не искаше да излезе. Това ни беше първата почивка с детето, представи се много добре Simple Smile

# 320
  • Мнения: X
Зависи и колко са родени, Дея си се роди голяма. Няколко месеца качваше по 200 гр, но последните два качи общо килограм. Има 8 зъба и 4 полупробили кътника.
Гледам да готвя храна, която е подходяща за нея. Има ли други бебета отказващи сладките храни? Правих два сладкиша и сложих захар и моята принцеса не искаше да ги яде..

# 321
  • Мнения: 1 844
Той и нашия уж се роди голям, ама до там 😄 Иначе като храна нищо не отказва. Ако можеше и мен ще изяде. За пръв път пт месеци насам е буден по това време, вече час.. 😕 Спи му се, а не може.. Явно от пълнолунието ..

# 322
  • Мнения: X
И Дея е лунатичка 😂 Събуди се в 1 през нощта и заспа чак в 3:30. Мослех, че поне сутринта ще спи до по-късно, но в 8:30 се събуди..

# 323
  • Мнения: 144
Наде , 8.30 сутринта било рано, а? 😊 моя дивак ако спи до тогава съм супер щастлива. Обикновено става в 7.30 а тази сутрин в 7.00 ми заскача на главата. Някак си го накарах да се гушне след половин час беснеене отгоре ми и заспа ама аз не.
Моя тежи 10.700 и е 76 см на 12.5 м. Повече ме притеснява номера на обувките, които трябва да купим за прохождане за навън. Излиза , че е за 22-ри номер някъде, а такива са вече за проходили и стабилни деца...ще е обикаляне по магазини и мерене до откат.

Shaw7y сподели какви са тези лепенки за чекмеджета, че имаме голяма нужда а ние 😊, някакви специални ли са?

# 324
  • София
  • Мнения: 669
Shaw7y сподели какви са тези лепенки за чекмеджета, че имаме голяма нужда а ние 😊, някакви специални ли са?

Нещо такова са нашите, ама не точно: По-скоро са като онези джаджи за заключване на шкафове, но меки, за да може да се сложат под ъгъл. Не го обяснявам много добре, ама толкова ми е техническата мисъл Smile. Нашите ги взехме от Джъмбо, преди това бях поръчала от някакъв случаен сайт, който не помня, но в Джъмбо са доста по-евтини.

# 325
  • Мнения: X
Наде , 8.30 сутринта било рано, а? 😊 моя дивак ако спи до тогава съм супер щастлива. Обикновено става в 7.30 а тази сутрин в 7.00 ми заскача на главата. Някак си го накарах да се гушне след половин час беснеене отгоре ми и заспа ама аз не.
Моя тежи 10.700 и е 76 см на 12.5 м. Повече ме притеснява номера на обувките, които трябва да купим за прохождане за навън. Излиза , че е за 22-ри номер някъде, а такива са вече за проходили и стабилни деца...ще е обикаляне по магазини и мерене до откат.

Shaw7y сподели какви са тези лепенки за чекмеджета, че имаме голяма нужда а ние 😊, някакви специални ли са?

Напоследък се будеше към 9-9:30 и за това ми с струва рано 😂
Дея носи 20 номер, защото й е широк крака иначе е за 19ти, но й убиват.

# 326
  • Мнения: 144
Shaw7y долу горе разбрах какви са, макар че за пръв път виждам. Ще търся такива. По-важното е че има все пак, нашите чекмеджета са наравно с другите шкафове, граничат с вратички и няма ъгъл, та ще видим как ще го измисля. Мерси 😊

Наде, аз с носталгия си спомням зимата, когато си спяхме до 9.30....дано пък като дойде пак да де успи, знам ли...

# 327
  • Мнения: 2 173
Като говорите за спане... снощи Дамян се събуди с адски рев, 1 час не можем да го успокоим, то и не можем да го събудим. Давах панадол, мазах венци... не и не и не. И накрая го омотахме в една пелена и беж към пирогов. Човекът заспа малко преди да стигнем колата. Това е вторият път, в който тръгваме за болницата по пижами и човекът заспива пред вратата на колата.  Shocked Sick Нашето разстройство ще е от зъби. толкова време чакаме тия пусти кътници, че докато ги чакаме почти се показаха и кучешките. венците му са на бабунки и прозират бели връхчета навсякъде. ГОРКОТО! Горкото аз... искам спя.

От както направихме прощъпулника Дамян хвърчи с бясна скорост и пада по-често, опитва се и да тича.

Shaw7y, взимайте го при вас, нега пише, нека се учи, че все по-малко народ е грамотен на днешно време.  Mr. Green Дядо му като го видя, че взима химикалката и се развика "Браво, деде! Ще ставаш спортист!"  Mr. Green ... той като бил бебе също хванал химикалката, но станал спортист и така се тълкува изобора на Дамян.

ПП: Седнах на компютър и гледайте какви постове тръгнаха.

# 328
  • Мнения: X
На Дея кътниците излизат с по-малко мъка, но вече месец и повече я тормозят.
Направила си е много странен режим. Сутрин става към 9, закусва, играе си и към 10 заспива за 3 часа. Следобяд към 5 еевентуално заспова за час, но понякога пропуска. Вечер и се спи много и е много кисела, но като започна да я приспивам се закача с мен и заспива към 22-22:30.

# 329
  • Мнения: 144
Момичета, разяснете ми нещо. Не съм наясно каква сума е майчинството през втората година и от кога започва. За този месец са ми превели 420 лв.

Общи условия

Активация на акаунт