С Августинче за ръчички заболя ни кръста всички

  • 68 430
  • 745
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 894
Момичета, разяснете ми нещо. Не съм наясно каква сума е майчинството през втората година и от кога започва. За този месец са ми превели 420 лв.
340 лв.е, от датата на термина мисля че почваше.

# 331
  • Мнения: 2 173
Изобщо не мога разбера какво, кога и колко с тия майчински. Аз имах превод от 390лв. началото на месеца и сега имам ведомост за още 60лв. 340лв. е това, което трябва да се получава от термин натам за втората година. Но с изравнявнето хич не знам как стоят нещата.

Ние имаме избил кътник и почти избил кучешки. Зорът продължава.

# 332
  • Мнения: 894
И при нас изби един кътник, кучешки няма още. Все нямам време да седна да пиша, но се радвам, че има раздвижване в темата, а за четене време намирам. Simple Smile Я да видим дали ще се сетя за какво исках да си сверя часовника с вас... кога ще давате, ако ще давате прясно мляко за пиене? Мажете ли още след баня децата с мляко или олио, аз като се сетя понамазвам в движение. Записах го на кухня и гледам, че в петък ще има свинско с нещо си, явно е съобразено с възрастта, но аз досега не съм давала, а вие? Учите ли ги на гърне да сядат, аз не съм почнала още.
Още не се е пуснал да ходи сам, приказва си доста на негов език, но има десетина думички които казва, някои както трябва, а други  са модифицирани Simple Smile
Все искам да ви препоръчам една книга, казва се "От пелените до влюбването", допадна ми много и смятам, че е полезна. Ето в този линк освен анотация има и извадка от няколко странички. https://www.book.store.bg/p43599/ot-pelenite-do-vliubvaneto-nesia-laniado.html

# 333
  • Мнения: 2 173
Здрасти,

- давам прясно мляко от бая време, но не да пие, а в попара например.
- Веднъж, най-много два пъти седмично предимно крачетата и свивките мажа с мялко. Зимата може и с олио.
- Свинско яде от 9-10 месец. Прояде с кухнята.
- Опитвала съм няколко пъти, но само един път се изпишка. Купих ново гърне, но го забравихме в друг град като бяхме на гости и сега ще трябва да търся пак.
- Ходи като торпедо, опитва се да тича.
- приказва само негови неща, не казва нито една дума целенасочено, примерно "мама" и тов да се отнася за мен. Обикновено като иска нещо казва "Ъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъ!!!!"

Simple Smile

# 334
  • Мнения: 1 839
Тези дни дадох крем супичка с прясно мляко вътре. А свинско е ял като съм правила нещо в къщи с кайма, която обаче е почти винаги 50:50 свинска-телешка. 
Още чакаме 6-те зъба да избият,още си е само с 2... голям зор.. давам таблетки Дентокинд от седмица, дано да има ефект. Много си търка и дърпа ушите, лл каза, че е от зъбите.
Гърне продължаваме да ползваме все още само сутрин, но почти нямаме пропуск. Най-накрая започна да заспива сам в кошарата, но в повечето случаи иска да съм с него в стаята Simple Smile
Днес за пръв път се престраши и сам направи първите си 2 плахи съзнателни крачки Simple Smile Очаквам да има продължение тези дни.
Някой дава ли кисело мляко вечер. Нир след отбиването минахме на АМ, вечер без шише не заспива.. Чудя се кой е по-добрия вариант- АМ или кисело. И ако давам кисело колко да е като количество?

# 335
  • Мнения: X
Мони, аз пробвах да й давам кисело мляко вечер. Слагах 180 мл КМ и 70мл вода. Обаче Дея не иска да го пие, та си й давам АМ.

# 336
  • Мнения: 894
И при нас дори да си е вечерял добре, час по късно си изпива 240-270 мл. АМ и така заспива. Не мисля засега да го махам. А за заспиването имаме голям прогрес - след почивката го изместихме в неговата стая без драма и започна да заспива сам, което е супер, защото до преди това заспиваше само на ръце.

# 337
  • Мнения: 1 156
Привет !
Аз да ви питам какво става с менструацията ви?
Аз кърмих до 28.08 тази година активно. От тогава отбих лесно без драми. Имах до тогава 3-4 абсолютно нормални цикъла,  трябваше да ви дойде около 5-6 септември. Но някъде след отбиването започна едно зацапване, един ден има един ден няма , кафеникаво.... онзи ден ме заболя все едно ми идва и имаше прясно червено кръв...вчера нищо...днес пак. Не мога да разбера това цикъл ли е какво е , Сигур Но има общо с това , че спрях кърменето. Правих тест...отрицателен е. То е ясно , че ще ида на лекар, ама до тогава ?

# 338
  • Мнения: 2 173
Само първият ми цикъл беше по-кратък и по-оскъден, със всеки следващ се нормализираше си стана както преди да забременея с тази разлика, че не ме боли нищо, а преди имах по-тежък ПМС. Има вариант от спирането на кърменето да ти играят хормоните, въпреки, че ако си спряла плавно... не би трябвало, знам ли. Т.е имаш нещо като цикъл ама нещо, като нищо. А, кога плануваш да отидеш на лекар? Може да си направиш още един тест утре с ранно пиш. Ако пак е отрицателен е хубаво да те види лекар, ей така за успокоение. Може и нищо да е.


Кисело мляко давам сутрин и вечер като първо и последно ядене. Половин кофичка кисело мляко с две счукани бисквитки.

Днес сополи до колене, кашлица, 4 пъти акане, последното е достойно за кадри в "Екзорсиста 3", Т 37,5. Кисел, мрънкащ, без апетит... баси зъбите.

# 339
  • Мнения: X
Моя цикъл идваше през месец, ходих на доктор и каза, че е заради отслабването. Пих Оргаментил и се нормализира. Иначе нито имам ПМС, нито ме боли

# 340
  • Мнения: 378
Здравейте, мили момичета. Позагубих се 2-3 месеца, ноо вече съм на линия. Честит рожден ден на всички дечица! Да са ни здрави и щастливи Cake  Ех, как мина една година ?
При нас в резюме: ходихме юли на море, беше супер. Йордан направо откачи от кеф на плажа. Прибрахме се, празнувахме чрд и хайде пак на море. На третия ден повърна, сутринта вдигна температура и се започна едно дрискане ужасно. Една торба с хапове, прибрахме се в София и веднага в инфекциозна го приеха- рота вирус. Та и това ми мина през главата.
Опитва се да върви , но трябва някой да го държи за ръка. Иначе пълзи като хлебарка. Вече разпознава животни, предмети. За някои от тях, които знае как правят ( примерно патето- па па) си казва, но всичко останало е "Ъ" Simple Smile
С гърнето станах по- настоятелна, слагам го след всяко хранене. Има резултат.
Започна да се глези, да се гушка, да общува с хората. Единствено малките като него деца нещо не приема добре. Понякога плаче, ако някое детенце извика или го доближи.
На консултацията беше 13 месеца точно, 12 кг, 83 см. Има 12 зъба , от тях 4 преди седмица избиха накуп.
Прясно мляко не съм давала. То единствено не е въведено, както и плодовите сокове.
Става в 08.00, ляга от 14.00-15.30 и после в 21.00 лека нощ.
Май набързо е това. Просто започнах активно вече да работя и режимът ми стана мн натопорчен, та сега много ми се спи Simple Smile

# 341
  • Мнения: 2 173
katrinkoleva, какво стана с теб, нормализира ли се цикъла?

Ние изпускаме една консултация, Дамян е болен. Кашля, разстройството вече няколко дни не можем да го овладеем, на лечебна каша е и вода и на нищо друго. Сополи вадя, поне темпертура няма, че в началото по цял ден вдигаше. Избиха и другите два зъба, вече сме с 11... 12 не мога да видя добре. Дано това разстройство изчезне вече, че много се притеснявам. Аз също се разболях, онзи ден и вчера не бях човек, няма такава хрема, слава Богу днес е по-добре и вече мога да вървя в права линия. Еми, това е. Оплаках ви се.

# 342
  • Мнения: 1 156
Янна,  не знам
..на моменти имам зацапване , на моменти не. Правих си тест.Отрицатулен е. Но...ще се наложи дапотида на преглед. Аз имам подозрения, че е от разбърканите хормони

# 343
  • Мнения: 2 173
Напълно е възможно. Отиди на лекар, най-добре той ще каже. Към проходилите, Дамянски от както ходи си стъпва на цяло ходилце. От няколко дни го забелязвам, че от време на време се надига и прави по една две крачки на пръсти...ко му става?

# 344
  • Мнения: 144
Някои деца си прохождат на пръсти и си ходят така до късно, нормално е. Моя си стъпва на цяло стъпало засега, гледам, че му се оформя и свода отдолу вече. Взех маратонки 23ти номер да ви се похваля... 😁.
Мобилизирам се и аз с гърнето и почвам по редовно. Преди малко обядва и после го напълни 😊😊😊.
Има засега 8 зъба като двата са току що избили.
Яна, бързо оздравяване и на двама ви ☺.

Общи условия

Активация на акаунт