Приключено приятелство

  • 10 237
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 681
Аз съм приятелката ти.
"Казах й, че ми предстои важно събитие, а тя само ми метна отдалеч и се прибра. Изобщо не ме попита как е минало. Сигурно ми се сърди за нещо или не я интересува какво се случва с мен. Много съм разочарована. О, ето я в компания... да я поздравя ли... да, ще я поздравя. Хм, отвърна ми на поздрава, но не дойде при мен. Да, сърдита ми е. Ха, ето я, върви насреща, ще й метна. Метнах й, но тя отново не иска да говорим. Да, вече съм сигурна - сърдита ми е и сме скарани. "

ПП: Не мисля, че те е видяла, когато не се е обърнала към теб, иначе нямаше да ти мята вчера. Отиди и говори с нея, ако искаш да запазиш отношенията. Държала си се зле, а обвиняваш нея.

# 31
  • Мнения: 136
Аз съм приятелката ти.
"Казах й, че ми предстои важно събитие, а тя само ми метна отдалеч и се прибра. Изобщо не ме попита как е минало. Сигурно ми се сърди за нещо или не я интересува какво се случва с мен. Много съм разочарована. О, ето я в компания... да я поздравя ли... да, ще я поздравя. Хм, отвърна ми на поздрава, но не дойде при мен. Да, сърдита ми е. Ха, ето я, върви насреща, ще й метна. Метнах й, но тя отново не иска да говорим. Да, вече съм сигурна - сърдита ми е и сме скарани. "

ПП: Не мисля, че те е видяла, когато не се е обърнала към теб, иначе нямаше да ти мята вчера. Отиди и говори с нея, ако искаш да запазиш отношенията. Държала си се зле, а обвиняваш нея.

Никого не обвинявам.Притеснява ме това нещо.



да!

Предполагам, че ако си завъртиш лентата назад в годините, ще откриеш, че е имало поне няколко сходни случаи, в които е минавало от теб, но не си го правила на въпрос, защото си приемала че това е приятелството.

В първия ти пост ми направиха впечатление фактите, които подкрепят мнението ми
- спряла е да те търси доста време преди случката
- разбрали сте се, че ще ти пише като има резултат, но не ти е писала.


# 32
  • Мнения: 5 681
От цялата работа виждам, че си търсиш причина да прекратиш приятелството ви и започваш да търсиш какви ли не доводи. Ако е така, защо пускаш тема и питаш дали си сгрешила в нещо? Според мен си сгрешила, да.

# 33
  • Мнения: 25 912
Моля, обяснете ми какво толкова си мятат авторката с приятелката си, че явно само аз не мога да разбера къде е драмата – камъни ли, пръчки ли, цветя ли...  Blush

# 34
  • Мнения: 136
От цялата работа виждам, че си търсиш причина да прекратиш приятелството ви и започваш да търсиш какви ли не доводи. Ако е така, защо пускаш тема и питаш дали си сгрешила в нещо? Според мен си сгрешила, да.
Ох, не, не искам да го прекратявам. Просто получавам две различни гледни точки. И ако тя се е променила и вече по някакъв начин иска да се отдръпне от мен, но й е неудобно да го каже директно , няма да е много приятно да нахлуя пак в личното й пространство. Преди бяхме почти неразделни. Всеки ден или през ден се чувахме, като и тя доста често ме търсеше, не само аз нея. Но хората и ситуациите се променят.

# 35
  • Мнения: 32 569
Оф, ама и ти си една  ooooh!
Живее ти отсреща. Иди и на гости и се разберете като жени. Може и като мъже, зависи как сте свикнали  Joy

# 36
  • Мнения: 2 323
Цитат
Преди имахме нещо като традиция да ходя при нея и да си говорим пред тях. Обаче този ден точно ми се беше случила една неприятна случка , бях се паникьосала даже тогава и изобщо не ми се говореше с никого. Реших, че ще ме разбере. Не й се обадих и не отидох до тях и през следващите няколко дни.

Ти първа си нарушила нормалността, ако толкова държиш да намериш вина у някого. Оптималното решение щеше да й кажеш "извинявай, случи се нещо днес, дай ми няколко дни". А не без дума да се изпариш.
Така че не знам какви са тези въпроси дали тя искала да прекрати контакт. Тя най-вероятно се пита същото.
Едит: Ха, ето:

Цитат
Как реши, че сте скарани? Тя се държи така, както и ти. Тя може да пусне абсолютно същата тема със същите аргументи. Пак казвам, според това, което разказваш, ти си стартирала с игнорирането, редно е ти да отидеш и да се изясниш.

 
Цитат
"Аз съм приятелката ти. Казах й, че ми предстои важно събитие, а тя само ми метна отдалеч и се прибра. Изобщо не ме попита как е минало. Сигурно ми се сърди за нещо или не я интересува какво се случва с мен. Много съм разочарована. О, ето я в компания... да я поздравя ли... да, ще я поздравя. Хм, отвърна ми на поздрава, но не дойде при мен. Да, сърдита ми е. Ха, ето я, върви насреща, ще й метна. Метнах й, но тя отново не иска да говорим. Да, вече съм сигурна - сърдита ми е и сме скарани. "
Точно.

"Ако се извиня, не значи ли, че си признавам вина", "да я гоня да я моля"... вместо да си правиш тънки сметки и да си играеш на его, като и двете нямат място в едно приятелство, иди и се разберете с две думи. Елементарно разминаване се е получило.

# 37
  • Мнения: X
Ох, няма смисъл, явно си решила да приключиш с тези отношения.

С този си начин на комуникация и неспособност да разрешаваш конфликт ще има доста да страдаш. Сега си още малка и приятелите растат по дърветата, но с годините непрекъснато намалят и връзките, и възможностите да правиш нови приятелства. Гледай след няколко години да не стигнеш до другата тема - "защо нямам приятелки, нямам с кого и едно кафе да изпия".  Peace Заради глупаво недоразумение не си струва да губиш хора, но ти си знаеш - дори темата си озаглавила "приключено приятелство", за теб явно е приключено. Peace

# 38
  • Мнения: 136
Ходих току що до тях, но я нямаше. Излязла е някъде.

# 39
  • Мнения: 136
Не пожела да говори с мен. Много ми е сърдита. Има си други приятели , които са се доказали като по-добри...

# 40
  • Мнения: 32 569
Нали знаеш приказката. Ако обичаш нещо пусни го на свобода, ако те обича ще се върне.
Остави я. Може и да и мине. Понякога губиш нещо, пък се оказва, че печелиш друго.

# 41
  • София
  • Мнения: 24 839
Никой ли не забеляза в първия пост написаното, че още преди случката, приятелката е спряла да я търси и все е била заета нещо? newsm78
Разбрали са се да ѝ пише как са се развили нещата, но не ѝ е писала
Не са се договаряли специално да се виждат, а когато се е случило, авторката ѝ е махнала за поздрав, но онази се е фръцнала.
В приятелството можеш и трябва да правиш компромиси, но за тангото са нужни двама.

# 42
  • Мнения: 4 945
Какво значи вече не ми е приятелка, има си други приятели? Явно просто никога не сте били толкова добри приятелки, и сега при трудните моменти за вас го разбирате. Истинският приятел не би се разсърдил, защото не си му се обадил веднъж, или защото не си му махнал през тераста. Истинските приятели се подкрепят във важните моменти и се разбират в трудните.

# 43
  • Мнения: 9 075
Честно казано малко ми звучиш като "лепка" - очевидно момичето се е дистанцирало преди време, но ти си имаш склонност към драматизации, анализи, размисли...
Нищо, де, хората се променят и е нормално да променят и част от приятелския кръг. Преживей го

# 44
  • Мнения: 136
После ми се обади и ми обясни, че е много изнервена , понеже важното нещо , което й предстоеше, не е минало добре. Аз се извиних, че онзи път не съм отишла при нея, обясних, че съм била разстроена. Спомена и рождения си ден, че ако го празнува, ще ми се обади. Утре пак й предстои това важно нещо. Смятам да й се обадя вечерта да я питам този път как е минало. Ако го направя, лепка ли съм?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт