Хитринки за всякакъв случай - тема 15

  • 90 919
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 831
Здравейте и благодаря за новата тема Peace
Вчера пак я изпарх тениската ,ама без успех .Ще напръскам пак с обезмаслител и ще накисна с Вениш да видим какво ще стане.

Да не е някакъв цветен прашец?Преди месец петносах светъл панталон с боров прашец и нямаше изпиране.
не ,от тези течности за сапунени балони.Нищо й нямаше на тениската като я пуснах за пране.Изпрах я и ... цялата отпред беше на петна./в предната тема пуснах снимка/.

# 16
  • Мнения: 910
Аз съм объркала цитатите.Исках да цитирам *Padme* и нейните жълти точици,ама... Laughing

# 17
  • Мнения: X
Здравейте,

Със съпруга ми се върнахме скоро от чужбина и открихме, че в кухненската мивка, която е облицована по стара мода  с плочки, има мухал.  И докато се чудих как да спася положението, леля ми даде съвет
равни части лимонов сок и сода бикарбонат се смесват и докато трае реакцията се поливат плочките с мухал, търкайки се след това с четка за зъби.
Стана перфектно!

# 18
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Здравейте,

Със съпруга ми се върнахме скоро от чужбина и открихме, че в кухненската мивка, която е облицована по стара мода  с плочки, има мухал.  И докато се чудих как да спася положението, леля ми даде съвет
равни части лимонов сок и сода бикарбонат се смесват и докато трае реакцията се поливат плочките с мухал, търкайки се след това с четка за зъби.
Стана перфектно!
Аз практикувам същото, но със сода и оцет по следния начин. Изтърквам хубаво мивката със сода и после поливам оцет от бутилката направо. Оставям малко, докато спре реакцията и отново леко изтърквам. Плакна и всичко свети.
Това го правя за седмичното почистване на мивката в кухнята, за да не ползвам силни препарати там, където си мием посудата.

# 19
  • Мнения: X
 Хей, приятели,
 Сигурно сте описали някъде как да се почистят стари петна от плодове като вишни например, но не го намирам..... Пробвах Вениш не става, белина не искам защото не е бяла, и по принцип не искам силни препарати, защото съм бременна и малко ме е страх.....

# 20
  • Мнения: 110
Здрасти! Чистила съм петна от череши с кисело мляко.Намазваш петното и оставяш да изсъхне.Изчистваш после образувалата се коричка и переш.Дано и върху стари петна да ти свърши работа!

# 21
  • Мнения: 2 495
Здравейте,и аз имам въпрос,свързан с петната.Малкия си накапа чисто новата блуза с шоколадов сладолед,намазах със Спот,ама без резултат...идеи?

# 22
  • Мнения: 2 820
Петно от шоколадов сладолед успях да изчистя само с пране с прах Формил за цветно. Бях забравила за петното и съответно не бях третирал с нищо. След изпирането нямаше следа. По-скоро пробвай да наложиш върху петното кашичка от прах за пране и след това да изпереш.

# 23
  • София
  • Мнения: 620
По тапетите около дограмата има мухъл.Знам, че е от конденза.
Съвет с какво да го изчистя? Купувала съм преди Саво,но дали няма нещо по-евтино или най-добре хитринка. Grinning

# 24
  • Мнения: 2 721
Аз пък търся ефикасен начин да почистя душ кабината, че ми писнА от разни препарати дето нищо не правят.
Пробвах със сода и оцет, освен, че мирише ужасно, беше и хамалогия.
Някой да препоръча ефективен метод Grinning Grinning

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Момичета, понеже правихме ремонт и 2 месеца ни нямаше, и някой докато е ремонтирал  е решил да натопи стирката за под в кофа с вода за през цялото това време.
Сега цялата гъба е една ръждива и мръсна и не мога да я изчистя. Трябва ли да купя нова гъба? Може ли да се изчисти това, винаги купувам скъпи, и тази я сменях скоро.

# 26
  • Мнения: 54 401
Натопи я във вода+хипохлорид/белина, леко разреден р-р.

# 27
  • Мнения: 12
Здравейте и благодаря за новата тема Peace
Вчера пак я изпарх тениската ,ама без успех .Ще напръскам пак с обезмаслител и ще накисна с Вениш да видим какво ще стане.

Да не е някакъв цветен прашец?Преди месец петносах светъл панталон с боров прашец и нямаше изпиране.
не ,от тези течности за сапунени балони.Нищо й нямаше на тениската като я пуснах за пране.Изпрах я и ... цялата отпред беше на петна./в предната тема пуснах снимка/.
     
 Аз имах памучна рокля, бяла, която като я извадих през пролетта, установих че е с такива петна. Не се изчисти до последно и се наложи да я хвърлям.....  Confused леля ми обясни, че става от остаряване на плата, въпреки, че беше на две години   ooooh!    .....
Здравейте, момичета. Ако е за едни много малки ярко жълти точици - получават се от една бубулечка на простора. Чистят се само със специализирани препарати за кръв и биологични петна. Има такива по магазините.
И аз изхвърлих доста дрехи преди да видя с очите си как една малка буболечица се изцвъка.

# 28
  • Мнения: 9 991
Аз пък търся ефикасен начин да почистя душ кабината, че ми писнА от разни препарати дето нищо не правят.
Пробвах със сода и оцет, освен, че мирише ужасно, беше и хамалогия.
Някой да препоръча ефективен метод Grinning Grinning
Полирапид, медикс разор за баня.

# 29
  • Мнения: 24 327
По тапетите около дограмата има мухъл.Знам, че е от конденза.
Съвет с какво да го изчистя? Купувала съм преди Саво,но дали няма нещо по-евтино или най-добре хитринка. Grinning

Не те съветвам да пробваш друго, щом си доволна от Саво Peace

Общи условия

Активация на акаунт