Хитринки за всякакъв случай - тема 15

  • 91 014
  • 742
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 420
Аз да споделя една хитринка Simple Smile
Започнах да пресипвам верото в такъв дозатор за течен сапун, който седи на мивката и е адски удобно http://www.ikea.bg/bathroom/Bath-Shower-and-Toilet-Accessories/W … n-58486/90306789/
Аз ползвам ПУР и се оказа, че хабя много по-малко количество с дозатора, защото иначе отвора на бутилката на верото е много голям и излиза ненужно голямо количество.

И аз. Същия икейски, само че антрацитен на цвят. Купих първоначално заради банята, реших да тествам и в кухнята и резултатът беше идеален. Затова купих втори. Обаче купих и две сапунерки от серията, които никак не ме кефят. Седят из шкафовете.

# 316
  • Мнения: 14 966
Скрит текст:
Момичета, дайте идея за почистване на индукционни котлони. Почиствам с обезмаслител и гъба, след това с кухненска хартия. Котлонът, който най-често ползвам се е позахабил. Не се почиства, както трябва.
Използвай нож за стъклокерамичен плот.
Има ли значение каква марка е ? Може ли да препоръчаш някаква ?
Страх ме  е да не го надера с някоя фалшетка.
Принципно има значение дали е качествен, за да не се надере плота. Моят е от лидл, но там ги пускат рядко на тематична промоция. Доволна съм, има си и резервни ножчета в комплекта, но за сега съм на първото, нищо му няма. Имам го от поне 2г. За други марки - не знам кои са хубави, някой който има да се включи с препоръка.
Мерси Hug. Аз следя темата за лидл , много ми е забавна . Ще изчакам , техните, щом е изпробвано.

Това за дозатора е много ценно , не съм се сещала .

# 317
  • софия
  • Мнения: 25 627
Скрит текст:
Момичета, дайте идея за почистване на индукционни котлони. Почиствам с обезмаслител и гъба, след това с кухненска хартия. Котлонът, който най-често ползвам се е позахабил. Не се почиства, както трябва.
Използвай нож за стъклокерамичен плот.
Има ли значение каква марка е ? Може ли да препоръчаш някаква ?
Страх ме  е да не го надера с някоя фалшетка.
Принципно има значение дали е качествен, за да не се надере плота. Моят е от лидл, но там ги пускат рядко на тематична промоция. Доволна съм, има си и резервни ножчета в комплекта, но за сега съм на първото, нищо му няма. Имам го от поне 2г. За други марки - не знам кои са хубави, някой който има да се включи с препоръка.
Мерси Hug. Аз следя темата за лидл , много ми е забавна . Ще изчакам , техните, щом е изпробвано.
В немските магазини е пълно с такива ножчета, както и във всяко техно-нещо-си. Аз съм купувала от къде ли не и не съм попадала на "фалшетка". Те са елементални и няма какво толкова да не им е наред. Важното е как го ползваш, дали правилно държиш.

# 318
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Само да подскажа, че има такива в Джъмбо за под 2 лв и аз съм страшно доволна. Майка ми също ползва и тя е доволна от тях. Освен това по всяка бензиностанция има същите ножчета. Продават ги за отлепване на стикери от стъклата на автомобилите. Там обаче са около 4 - 5лв.

# 319
  • Мнения: 14 966
Благодаря ви .
О, ние такъв за стикери имаме. Не съм се сетила.
Ще се пробва още днес !

# 320
  • Мнения: X
Да попитам дали има хитринка да не се наслоява праха по мебелите след като се почисти? Всеки ден минавам и  вече ми писНа! Така е 3 години вече и наистина ми омръзна.

# 321
  • софия
  • Мнения: 564
аз ползвам влажни кърпи за мебели и съм доволна. купувала съм ги от кауфланд преди месеци и са поизсъхнали, но още вършат работа. миналата седмица там не намерих такива. вероятно и в други магазини има подобни. все пак гледам веднъж на седмица-две да мина с микрофибърна кърпа и препарат за мебели.

# 322
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Да попитам дали има хитринка да не се наслоява праха по мебелите след като се почисти? Всеки ден минавам и  вече ми писНа! Така е 3 години вече и наистина ми омръзна.

Когато чистиш мебелите не използвай полиращи препарати, защото те обикновено имат мазен или лепкащ финиш, който задържа всяка прашинка. Вместо това може да си направиш разтвор от чаша вода + няколко капки веро + с.л. оцет, да го прелееш в спрей бутилка и да използваш него + микрофибърна кърпа. Или пък да използваш само микрофибърна кърпа за да обираш праха с нея на сухо.

# 323
  • Мнения: 10 075
Преди време някой беше споменал за леко навлажнена кърпа с вода и малко омекотител, но аз не съм пробвала.

# 324
  • софия
  • Мнения: 25 627
Да попитам дали има хитринка да не се наслоява праха по мебелите след като се почисти? Всеки ден минавам и  вече ми писНа! Така е 3 години вече и наистина ми омръзна.

Когато чистиш мебелите не използвай полиращи препарати, защото те обикновено имат мазен или лепкащ финиш, който задържа всяка прашинка. Вместо това може да си направиш разтвор от чаша вода + няколко капки веро + с.л. оцет, да го прелееш в спрей бутилка и да използваш него + микрофибърна кърпа. Или пък да използваш само микрофибърна кърпа за да обираш праха с нея на сухо.
А аз се съсипвам да купувам специален препарат за бърсане на прах. Ще се опитам да запомня и пробвам. Хубава хитринка.

# 325
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 828
Прах бърша само с влажна микрофибърна кърпа. Отдавна не купувам препарати. Ефектът е задоволителен, една седмица изтрайва, като се има предвид, че мебелите са ми тъмни. Но не и като да няма прашинка. Хитринката е да няма от къде да идва прахът, а не как да го премахнеш. Има ли в стаята прах, все някъде ще попадне - по пода, по мебелите и т.н. Зимата, когато се ползват по-дебели завивки и килими, прахът вкъщи е повече. Сега, лятото, като мия пода често, може и на две седмици да бърша прах.

# 326
  • Мнения: 54 635
Благодаря ви .
О, ние такъв за стикери имаме. Не съм се сетила.
Ще се пробва още днес !

Аз ползвам за стикери, от магазин за 1 лв. Simple Smile
Струваше под 2 лв., с 2 резервни ножчета. Simple Smile

# 327
  • Мнения: X
Моите мебели са все тъмни, и много си личи. Прахът през лятото идва през постоянното проветряване.
Пробвала съм с лимон и зехтин - ако някой ви го каже - не се  хващайте-пълна глупост.  Голямо мазало става.
Само с вода е поносимо и има сравнително добър резултат, с едно на ум за следите.
В последните месеци минавам с полиращ препарат за дърво, но въобще не съм доволна.
Пробвала с препарат за стъкло върху дърво - не се получи.
Днес направих  сместта на Sulvar Dream - за сега съм доволна, много бързо изсъхнаха повърхностите. Надявам се до вдруги ден  поне да е чисто. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 328
  • Мнения: 7 710
мисля че все на някой ще му е от полза Simple Smile https://www.facebook.com/brightside/videos/1468888163239922/

# 329
  • Мнения: 2 822
Много е полезно, наистина! Само този препарат последния WD40 не знам какъв е.

Общи условия

Активация на акаунт