КРУИЗИ /Тема 10/

  • 101 401
  • 755
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 39
Аз да се върна отново на круиза на Costa Малдиви - Шри Ланка - Индия.? Simple Smile)))Разбрах за кораба, че не е много нов, но ми хареса маршрута ......

# 181
  • Мнения: 40
Здравейте, отпадна ми едно пътуване и сега в последния момент се сетих, че искам круиз.
Периода е от началото на септември до 15 макс (детето тръгва на училище, но да кажем че ден-два мога да му спестя).
Искаше ми се Гръцките острови, но цената тръгва от 800евро нагоре, според мен не си заслужава.
Средиземноморските са ок, но пък аз вече съм била във всички градове по стандратните маршрути.
Карибите и Куба конкретно са ми екстра, но самолетните билети са безумно скъпи вече...

 Моля препоръчайте нещо  Hug
Здравейте, хайде с нас от 08.08. Маршрута е приказка, а и цената ни беше 65о евро. Не мога да намеря тази цена в момента, ( bled може да знае) така, че пускам първия линк, който видях, колкото да се ориентирате за какво иде реч. http://www.costacruise.com/eu/cruise_details/201709-EUR_FA_12_WA … N-FA12170908.html

Последна редакция: вт, 22 авг 2017, 14:31 от baavale

# 182
  • Мнения: 40
Здравейте, отпадна ми едно пътуване и сега в последния момент се сетих, че искам круиз.
Периода е от началото на септември до 15 макс (детето тръгва на училище, но да кажем че ден-два мога да му спестя).
Искаше ми се Гръцките острови, но цената тръгва от 800евро нагоре, според мен не си заслужава.
Средиземноморските са ок, но пък аз вече съм била във всички градове по стандратните маршрути.
Карибите и Куба конкретно са ми екстра, но самолетните билети са безумно скъпи вече...

 Моля препоръчайте нещо  Hug
Здравейте, хайде с нас от 08.09
. Маршрута е приказка, а и цената ни беше 65о евро. Не мога да намеря тази цена в момента, ( bled може да знае) така, че пускам първия линк, който видях, колкото да се ориентирате за какво иде реч. http://www.costacruise.com/eu/cruise_details/201709-EUR_FA_12_WA … N-FA12170908.html Вместо да редактирам -пак съм го написала с истинската дата-08.09. Единствената  разлика е, че ние тръгваме от Варнемюнде , до Марсилия.

Последна редакция: вт, 22 авг 2017, 14:32 от baavale

# 183
  • Мнения: 40
1738 евро за двама с полет  круиз 8 дни  от Хавана от 23.09. https://www.logitravel.com/cruisesshowcase/PriceSummary/Index/?b … 08733&state=4
Не съм пазарувала от там. Дано е вярно...

# 184
  • София
  • Мнения: 183
Завърнахме се и ние от Норвежкия круиз. Невероятна страна! 😀 Както обещах, наминавам да споделя някои конкретни съвети, които четох в различни форуми и ни бяха много полезни:

Ние букнахме круиза (NCL) през декември. По-ниска цена повече не видях, а редовно го наглеждах. И местата свършват много бързо. Подариха ни пакет безплатни напитки (неограничено количество, като цената на напитката трябва да е до 15 $), което ни дойде много добре. Виното, което пия е 36$ бутилката, но ако поръчваш на чаша с пакета излиза безплатно, без значение колко чаши ще поръча човек  Wink
Корабът Norwegian Jade е два пъти по-малък от Epic, на който бяхме преди 5 г. Съответно са спестени някои неща. И предвид климата, храненето навън беше по-скоро изключение, поради което етажът с шведската маса беше претъпкан. На Epic не помня да се е случвало да няма свободни маси. Поне изкарахме късмет, че корабът го реновираха тази година пролетта, че е строен отдавна. И така, по градове:

Kristiansand - Градчето е много малко и може да се разгледа за няколко часа. Круизният порт е до самия център и няма нужда от транспорт. Паркът над града е като разходка в планината. В катедралата имаше концерт на орган, без вход.

Haugesund - Градчето може да се обиколи за половин ден. В началото заваля проливен дъжд, но силният вятър отнесе дъждовните облаци за един час. После и слънце пече, и пак валя за малко. Градчето има много приятни квартали с типични норвежки къщи. Много спокойно. Имаше безплатен шатъл до центъра, но според мен не е нужен, защото центъра е на пешеходно разстояние от порта. На излизане от кораба раздават карти на градовете.

Alesund - Центърът е на пешеходно разстояние от порта. Дават карти  и информация на излизане от кораба.  Отидете до Аксала вюпойнт възможно най-рано, защото после става като в мравуняк. Ние на качване срещахме единици хора, спирахме по междинните площадки и се снимахме на спокойствие. Има и автобуси, включително и влакче, но препоръчвам изкачването пеш заради красотите, които се разкриват. На върха бяха стоварили и всички от автобусите и беше малко лудница. До Аквариума се ходи с автобус 618. Като взимате карта на излизане от кораба попитайте къде е спирката. И внимавайте от коя страна на улицата ще се натоварите, взима се откъм канала/водата. Цена 3,5 евро. Плаща се на шофьора, може и с кредитна карта. Спирката на Аквариума е последната, няма да я объркате. Билет за възрастен за Аквариума 18 евро. Самият аквариум не е голям, 90% местни видове от Фиордите. Атракцията е, че някои видове могат да се пипат. Има часове за хранене на видри, пингвини и тюлени, но не ги дочакахме. За децата  би било забавно. 

Bergen - От кораба до входа на пристанището има безплатен шатъл. Съветвам първо да се отиде на фуникуляра (90 NOK в двете посоки, може да се плаща с карта). Ние се качихме веднага. Когато се връщахме, опашката долу се точеше даже извън станцията надолу по улицата. Паркът горе е чудесен за разходки. При хубаво време слизането също би било приятно изживяване.
Магазините навсякъде предлагат еднакви стоки. Достатъчно е да се влезе в един по-голям.

Flam - Много приятно селце. Препоръчвам да се купят онлайн билети за железницата сравнително рано, защото бързо се изчерпват. Ние ги купихме последния месец и бяха останали билети за най-ранния час, даже имахме притеснение дали ще успеем да слезем навреме. Всичко беше точно,  хванахме първия влак от 7.30ч. 7.15ч. успяхме да излезем от кораба. Гарата е на 200 м. Във влака няма определени места.
В селцето има възможност за каякинг, фиорди сафари с надуваеми лодки, корабче, хайкинг по хълмовете. Има голям сувенирен магазин.

Geiranger -  В порта бяхме два круизни кораба. Ние слязохме по понтонен мост, а другия кораб извозваха с лодки. Ползвахме hop on hop off автобуса (27 Е ако се плати с кредитна карта, 35Е в брой), за да се качим до най-високия вю пойнт по трасето му. Минават на 30 Мин. Разкрива се прекрасна гледка към фиорда. От следващата спирка се качихме до една ферма. Над селцето/градчето има много добре обозначени туристически пътеки за хайкване. Носете си удобни обувки! Ние слязохме пеша до фиорд центъра и от там по прекрасни мостчета край и над един от многото водопади стигнахме до кораба. Седнахме да опитаме местните waffles. Отказахме се от разходката с лодка/корабче. От кораба ни казаха, че ще видим същото, което видяхме от кораба при пристигането. Но от високо гледката беше впечатляваща.

Аз съм най-впечатлена от природата в Норвегия. Бих се върнала някой ден и по суша.

# 185
  • Мнения: 4 734
Да попитам ходилите в Котор, как може ако не се вземе корабна екскурзия да се отиде до остров "OUR LADY OF THE ROCKS"? Мислех да пропуснем тук корабните екскурзии, но ми се иска освен пешеходна разходка из Котор, да отидем с лодка до този остров.... Близо ли е, има ли лодки по всяко време? Времето ни в Котор е 14:00-20:00... Има ли такава възможност? Моля помагайте... Praynig

# 186
  • София
  • Мнения: 3 771
semy
Прекрасен разказ, ще го запазя за 1 стр.

Да попитам ходилите в Котор, как може ако не се вземе корабна екскурзия да се отиде до остров "OUR LADY OF THE ROCKS"? Мислех да пропуснем тук корабните екскурзии, но ми се иска освен пешеходна разходка из Котор, да отидем с лодка до този остров.... Близо ли е, има ли лодки по всяко време? Времето ни в Котор е 14:00-20:00... Има ли такава възможност? Моля помагайте... Praynig

Островчетата са две с църквите Island Sv. Georgi и Crkva Gospe od Skrpjela. Едно от най-красивите места въобще.
Отиването до тях става най-вече от Пераст. От брега до заведението има малък пристан откъдето тръгват лодките. Има възможност и от Котор.



Ето повече снимки:

Perast, Kotor

Crkva Sv.Dorda, Island Sv. Georgi

Crkva Gospe od Skrpjela

Kotor Bay

Kotor/city/

 От Котор има възможност за цялостна обиколка на залива, заслужава си. Примерно http://www.kotorbaytours.com/
http://www.montenegrosubmarine.me/index.php/en/pages/tour-kotor- … he-rock-submarine

Последна редакция: нд, 27 авг 2017, 20:03 от Bled

# 187
  • Мнения: 4 734
Bled, чудесна си... Благодаря... bouquet
Май се навих на тази обиколка с лодка от Котор, направих запитване, дано има за декември месец също... То къде са 15-20 евро/човек срещу 55 евро за корабната екскурзия... Laughing

# 188
  • Мнения: 943
Bled, чудесна си... Благодаря... bouquet
Май се навих на тази обиколка с лодка от Котор, направих запитване, дано има за декември месец също... То къде са 15-20 евро/човек срещу 55 евро за корабната екскурзия... Laughing
А кой е круиза до Котор ако може?

# 189
  • Мнения: 1 054
Коста Луминоза

# 190
  • Мнения: 4 734
Да, както е отговорил domino25, кораба е Costa Luminosa...

domino25, ти до къде стигна с подготовката на вашия круиз? Аз нямах време до сега да проучвам нещата, но мисля да погледна тия дни пристанищата и да нахвърля някакъв план за обиколки... За Атина май ще вземем корабна екскурзия, за другите още умувам...

# 191
  • Мнения: 1 054
Да, както е отговорил domino25, кораба е Costa Luminosa...

domino25, ти до къде стигна с подготовката на вашия круиз? Аз нямах време до сега да проучвам нещата, но мисля да погледна тия дни пристанищата и да нахвърля някакъв план за обиколки... За Атина май ще вземем корабна екскурзия, за другите още умувам...

до никъде, аз сега съм в очакване на пътуването с меравиля и луминоза ми остана на заден план иначе мисля, да видя Атина-партенон, акропол, и Арбелабело с корабните екскурзии 20 -30 евро разлика, при цена 400 евро за круиз няма да ме съборят, даже и пакет напитки за обядите и вечерите сигурно ще си взема.

# 192
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled, чудесна си... Благодаря... bouquet
Май се навих на тази обиколка с лодка от Котор, направих запитване, дано има за декември месец също... То къде са 15-20 евро/човек срещу 55 евро за корабната екскурзия... Laughing

Няма да сбъркаш. Пиши за отговора.

Да, както е отговорил domino25, кораба е Costa Luminosa...
-----------------------
 За Атина май ще вземем корабна екскурзия, за другите още умувам...

------------мисля, да видя Атина-партенон, акропол, --------корабна екскурзия-----------------------------

???
Няколко пъти съм писала как се разглежда Атина. Екскурзията от кораб е напълно излишна и винаги по-скъпа и оскъдна. Ако трябва пак ще ви кажа...

# 193
  • Мнения: 4 734
 Bled, за Атина освен корабна екскурзия която е 60 евро на човек, намерих друга възможност..От пристанището хващаме автобуса Hop on hop off и отиваме директно до центъра и там с него обикаляме забележителностите..Кажи обаче за кое има платен вход и трябва да се купуват билети? Искам предварително ако е възможно да ги купя онлайн и да не чакаме по опашки...
Същата дилема имам и за Катаколон. Има една корабна екскурзия за 15 евро, която само те води с автобус до Олимпия.. Там разглеждаш сам..Предполагам има билети, на място ли се купуват и ще има ли опашки? Искам да остане време и за кратка обиколка на самия Катаколон, там какво е хубаво да се види?

# 194
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled, за Атина освен корабна екскурзия която е 60 евро на човек, намерих друга възможност..От пристанището хващаме автобуса Hop on hop off и отиваме директно до центъра и там с него обикаляме забележителностите..Кажи обаче за кое има платен вход и трябва да се купуват билети? Искам предварително ако е възможно да ги купя онлайн и да не чакаме по опашки...
Същата дилема имам и за Катаколон. Има една корабна екскурзия за 15 евро, която само те води с автобус до Олимпия.. Там разглеждаш сам..Предполагам има билети, на място ли се купуват и ще има ли опашки? Искам да остане време и за кратка обиколка на самия Катаколон, там какво е хубаво да се види?

Еврика...точно. И тайната за която съм писала Пазарлък. Казваш, че цената за Hop on hop off ти е много и получаваш автобуса за 10 евро-24 часа.
Билетите ги виж в
https://archaeology-travel.com/travel-tips/buying-tickets-for-th … -sites-in-athens/
http://www.athensinfoguide.com/open.htm
https://www.turbopass.com/athens-city-pass
http://odysseus.culture.gr/h/3/eh355.jsp?obj_id=2384

За Катаколон съм писала много, първо прочети

Скрит текст:
Срещу порта
 
Katakolon Port
Маршрута е стандартен и приятен.
Катаколон е спирка, която се използва почти от всички круизи в този район.
Не помня вече колко пъти сме спирали там, а имаме и две посещения до Олимпия с кола, без кораби.
 
Хората живеещи в Катаколон разчитат изцяло на круизните кораби, клиентелата на магазини и заведения е само от туристи. Но все пак и там има какво да се види...
 
Katakolon Museum/ музей на старогръцките технологии/
храма Saint Nicholas Orthodox
главната Main street
и пристанището
Главната е магазин до магазин, заведение до заведение, пълни само с пасажери.
Много е приятно да седнеш срещу порта и лодките/има интернет в заведенията/ и да изкараш там, ако не ходиш до Олимпия/ако вече си бил, като нас/.
 
Можете да ползвате екскурзия от кораба, особено ако времето за престой е малко.
Ето разстоянието от порта…
КАРТА
Адреса на Олимпия го търсете Archea Olimpia, Ilia, Greece, в противен случай трудно ще го намерите.
 
Разстоянието е около 35 км. Ако го организирате от кораба, предполагам екскурзията ще е от порядъка на 60-75 евро, като има няколко вида, които комбинират различни неща, но все се въртят около Олимпия.
Екскурзиите са около 4 часа с пътуването.
Сигурно ще имате избор с ресторант или не, като ще имате обяд с местен фолклор.
Ако си имате компания имате и други варианти. На порта ще ви очакват местни, които ще ви предлагат както коли под наем, така и да ви бъдат гид с транспорт.
Направете сметка, кое е ще ви е по-изгодно, ако сте повече хора.
 
В Олимпия, освен градчето с приятни заведения, много магазини както и хотели, трябва да видите:
 
Древна Олимпия/всичко/
Olympic Games Museum
Archaeological Museum of Olympia
Парк Олимпия
Hostels of Olympia
Това е минимум 3-4 часа.
 
Ако сте били в Олимпия, няма да оставате на порта, познавам целият район отлично, както посока Pyrgos...Kyllini , така и посока Кипарисия. Веднага ще измисли подходящ маршрут.
 
Олимпия е главната цел и засенчва всичко останало, а има още какво да се види.
Например, наблизо до Kastro е Chlemoutsi. Средновековен замък от времето на кръстоносците. Намира се на по-малко от час издигнат на хълм.
Много добре запазен и подценяван от туристите.
 
Посока Захаро - Кипарисия е езерото Kaiafas, малко повече колкото до Олимпия.
Много красиво, включително с минерални извори. С остров Света Катерина носещ името на църквата там.
Това е район на Захаро, за който легендите сочат като курорт на олимпийските богове.
Ако ви е интересно ще ви разкажа още легенди свързани с тези места.
 
Минерални води има в Kyllini с Термите там/бяха ги занемарили, дано вече не са/.
И за там има много история и легенди. Доста неща са разрушени от немската окупация.
 
Малко по-далеч, над Tholo е Храма Epikourios Apollo. Също подценяван, но много важен за Гърция. Също сериозна история.
 
Тук вече сме близо до Кипарисия, много красив град с много хотели и голям плаж.
С много забележителности, например Castle Kyparissia.
 
 
14629295692_9b39e95850_k.jpg
От крепостта
 
Над града, между живописни селца е Peristeria. Също много малко посещавано, а всъщност е много интересно, един от центровете на микенската цивилизация.
Това са едни излезли от земята/изкопани/ постройки като кошери на пчели/огромни/. Тук са открити множество ценности от онази епоха.
 
Наблизо е курортното селце Kalo Nero, хотелите и плажа към него.
Всъщност пропуснах плажовете, ако пък друго не ви се прави, наоколо има в изобилие, но дали ще е топло, дано….
 
Ако имаше опцията, която сега въвеждат Royal Caribbean, Adventures/престой на кораба на дадено място повече от ден/. Можеше с една кола под наем, от Kyllini да обиколите Закинтос или Кефалония, колкото времето позволява с преспиване на сушата. Но това са предположения…
Май се увлякох, не съм в тема за Гърция, а има още…
Но с круиз не става, нищо да знаете поне това…
Има и още...
Снимките липсват в текста, знаеш защо...
Ето ги ТУК

Олимпия-град

Ancient Olympia

Общи условия

Активация на акаунт