КРУИЗИ /Тема 10/

  • 101 410
  • 755
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте! Може ли който знае да каже от Месина как ще е най лесно да се приберем ако евенуално слезем от круиз там? Гледах Палермо и Катания, че има летища, но до там с влак ли?  Много ще съм благодарна ако някой даде инфо.

Вчера купих от промоцията Cyber Monday билети до Катания за 1 евро. И не само дотам... Някой дали успя да се възползва ? Намалението беше повече от сериозно до нулеви цени.
Има много удобни връзки между Месина и Катания с влак/регионален/ и автобус/SAIS Autolinee и  Baltour/.
Но ако вземете кола под наем ще е най-добрия вариант. Тогава ще видите и много по пътя...

Здравейте!
Планираме екскурзия във Флорида пролетта и обмислях варианта за Бахамски круиз включващ Кий Уест (3/4 нощувки).

Чудех се дали има някой, който вече е бил на такъв и бих помолила за отзиви - за компании и т.н.
Все още съм в дилема дали да не е полет, а не круиз, но сякаш круизът е по-неангажиращ и евтин.

Благодая предварително!


smileyy
Тази тема съм я дискутирала много. Една от любимите ми. Посетено  е всичко за което питаш многократно.
Прочети първо тази ТЕМА
Ето и за Key West, Florida Фенка съм на това място...
За компании бих препоръчала Holland America - по тежко.
И Royal Caribbean - хубаво и за всеки.
Разбира се има още много, но това е моя избор за района на нормални цени...

# 556
  • Мнения: 7
Здравейте отново,
вече мога да се похваля с резервирани на черния петък круиз и полети Simple Smile



Ще пътуваме с MSC Divina на 25.01.2018 г. от Маями за 10 нощувки
Полетите ни са от Лондон с British airways
Ще се радвам да споделите мнение за кораба, пристанищата и т.н

# 557
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Аз за сега само с билети от промоцията на БА мога да се похваля, но през Мадрид Simple Smile

За круиза, реших да послушам Bled и ще изчакам да мине Нова година.
Хубавото е , че за датите, които ме устройват от портовете, които ме устройват има над 15 круиза, така че все нещо ще има Simple Smile

А ако няма, ще гледаме повече Григор Димитров  Laughing

# 558
  • Мнения: 68
Здравейте! Може ли който знае да каже от Месина как ще е най лесно да се приберем ако евенуално слезем от круиз там? Гледах Палермо и Катания, че има летища, но до там с влак ли?  Много ще съм благодарна ако някой даде инфо.

Вчера купих от промоцията Cyber Monday билети до Катания за 1 евро. И не само дотам... Някой дали успя да се възползва ? Намалението беше повече от сериозно до нулеви цени.
Има много удобни връзки между Месина и Катания с влак/регионален/ и автобус/SAIS Autolinee и  Baltour/.
Но ако вземете кола под наем ще е най-добрия вариант. Тогава ще видите и много по пътя...

Здравейте!
Планираме екскурзия във Флорида пролетта и обмислях варианта за Бахамски круиз включващ Кий Уест (3/4 нощувки).

Чудех се дали има някой, който вече е бил на такъв и бих помолила за отзиви - за компании и т.н.
Все още съм в дилема дали да не е полет, а не круиз, но сякаш круизът е по-неангажиращ и евтин.

Благодая предварително!


smileyy
Тази тема съм я дискутирала много. Една от любимите ми. Посетено  е всичко за което питаш многократно.
Прочети първо тази ТЕМА
Ето и за Key West, Florida Фенка съм на това място...
За компании бих препоръчала Holland America - по тежко.
И Royal Caribbean - хубаво и за всеки.
Разбира се има още много, но това е моя избор за района на нормални цени...

Bled, благодаря за насоките. Вече съм прочела тези теми Grin и всъщност от тях се насочих към съответните места, както и идеята да се съчетае круиз + Кий Уест.
Разгледах сайта на Royal Caribbean (около 800USD за двама), както и офертите на cruisedirect, но при 2-рите излиза по-скъпо с около 200USD.
Предполагам това са местата, на които обичайно се букват? Дали има определено време с оферти или колкото по-рано, толкова по-добре?

Благодаря!

# 559
  • София
  • Мнения: 267
Дами, много много "зеленички" сме относно круизите, а така ми се иска и ние да се впуснем именно към тях, но някак се притеснявам, че ще падне объркване - никога не сме ходили на круиз, малко ме притеснява предвижването от и до кораба и основното е, че грам ни няма с немския, а виждам, че използвате немски сайтове за изгодни круизи. Head Band
Как мислите, че е по-добре - като за пръв път да се насочим към нещо по-кратко и близко или натам, на където ме влече повече (Кариби, фиорди, Сингапур, Тайланд и т.н.). Rolling Eyes
Иска ми се първия път да отидем с някой, който е по-запознат и няма нищо против да удари едно рамо за цялата организация. Намерих такъв човек и то за страхотен маршрут с така невероятна цена, но, за наше съжаление, датите бях невъзможни за нас и ето, че сега се оглеждам за нещо през 2018г. Ако някой си търси компания за хубав круиз и няма нищо против да помага, при възможност ще се включим. Innocent

# 560
  • Мнения: 266
Дами, много много "зеленички" сме относно круизите, а така ми се иска и ние да се впуснем именно към тях, но някак се притеснявам, че ще падне объркване - никога не сме ходили на круиз, малко ме притеснява предвижването от и до кораба и основното е, че грам ни няма с немския, а виждам, че използвате немски сайтове за изгодни круизи. Head Band
Как мислите, че е по-добре - като за пръв път да се насочим към нещо по-кратко и близко или натам, на където ме влече повече (Кариби, фиорди, Сингапур, Тайланд и т.н.). Rolling Eyes
Иска ми се първия път да отидем с някой, който е по-запознат и няма нищо против да удари едно рамо за цялата организация. Намерих такъв човек и то за страхотен маршрут с така невероятна цена, но, за наше съжаление, датите бях невъзможни за нас и ето, че сега се оглеждам за нещо през 2018г. Ако някой си търси компания за хубав круиз и няма нищо против да помага, при възможност ще се включим. Innocent
Ние също сме "зеленички", затова първия круиз го взехме организиран, с водач. Беше супер! Толкова сме доволни, че днес мислиме да запишеме втори със същата агенция до Карибите. Но не сме се отказали и от самостоятелно организиране. Момичетата са много мили и невероятно компетентни. Отговарят на всички въпроси. Аз в началото се притеснявах да питам, защото смятах, че въпросите ми са незначителни или досадни, но...няма такова нещо. Питай за всичко - ще ти птговорят от сърце. Аиначе круизите са любов от пръв "поглед"... Веднъж качиш ли се... няма спирка. Ние само за това мечтаем - за следващия круиз!!!

# 561
  • Мнения: 266
Относно Карибския круиз, за кубинските визи ми стана ясно - ще ги вадиме от посолството тук. Но може ли някой да ми каже трябва ли виза за Ямайка, на място ли се издава и колко струва.

# 562
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Относно Карибския круиз, за кубинските визи ми стана ясно - ще ги вадиме от посолството тук. Но може ли някой да ми каже трябва ли виза за Ямайка, на място ли се издава и колко струва.

Отдолу има информация за визите:
http://www.mfa.bg/index.php?page=120&staticpage=findanembass … amp;posolstvo=177

# 563
  • София
  • Мнения: 3 771
Питайте, питайте, но дано има време за отговори...

Първо да ви кажа, че тази нощ купих билети от Германия до Доминикана на цена 135 евро за две посоки с Eurowings. С това подобрих ниския си рекорд от 99 евро в посока с tuifly...
С това отговарям и на въпрос от лични...

Относно Карибския круиз, за кубинските визи ми стана ясно - ще ги вадиме от посолството тук. Но може ли някой да ми каже трябва ли виза за Ямайка, на място ли се издава и колко струва.

За Ямайка когато пътувате с круиз не тръгвате и не оставате там Визи няма...

Здравейте отново,
вече мога да се похваля с резервирани на черния петък круиз и полети Simple Smile



Ще пътуваме с MSC Divina на 25.01.2018 г. от Маями за 10 нощувки
Полетите ни са от Лондон с British airways
Ще се радвам да споделите мнение за кораба, пристанищата и т.н

Добър избор, честито !!!

Всичко съм писала по въпроса защото съм била там многократно...Питай конкретно за спирките да не се повтарям. Ако вече не си наясно.
Писала съм и за кораба  http://bg-mam.ma/p/615625/25701143  като сравнение. Има и още постове...
Ето кораба от мен...
Един от малкото, които съм качила в албума си...

Скрит текст:
Здравейте! Може ли който знае да каже от Месина как ще е най лесно да се приберем ако евенуално слезем от круиз там? Гледах Палермо и Катания, че има летища, но до там с влак ли?  Много ще съм благодарна ако някой даде инфо.

Вчера купих от промоцията Cyber Monday билети до Катания за 1 евро. И не само дотам... Някой дали успя да се възползва ? Намалението беше повече от сериозно до нулеви цени.
Има много удобни връзки между Месина и Катания с влак/регионален/ и автобус/SAIS Autolinee и  Baltour/.
Но ако вземете кола под наем ще е най-добрия вариант. Тогава ще видите и много по пътя...

Здравейте!
Планираме екскурзия във Флорида пролетта и обмислях варианта за Бахамски круиз включващ Кий Уест (3/4 нощувки).

Чудех се дали има някой, който вече е бил на такъв и бих помолила за отзиви - за компании и т.н.
Все още съм в дилема дали да не е полет, а не круиз, но сякаш круизът е по-неангажиращ и евтин.

Благодая предварително!


smileyy
Тази тема съм я дискутирала много. Една от любимите ми. Посетено  е всичко за което питаш многократно.
Прочети първо тази ТЕМА
Ето и за Key West, Florida Фенка съм на това място...
За компании бих препоръчала Holland America - по тежко.
И Royal Caribbean - хубаво и за всеки.
Разбира се има още много, но това е моя избор за района на нормални цени...

Bled, благодаря за насоките. Вече съм прочела тези теми Grin и всъщност от тях се насочих към съответните места, както и идеята да се съчетае круиз + Кий Уест.
Разгледах сайта на Royal Caribbean (около 800USD за двама), както и офертите на cruisedirect, но при 2-рите излиза по-скъпо с около 200USD.
Предполагам това са местата, на които обичайно се букват? Дали има определено време с оферти или колкото по-рано, толкова по-добре?

Благодаря!


Не...Колкото по-рано толкова по-скъпо, поне за мен.  Нали първо трябва да се напълнят корабите на добри цени за компанията, а после да се допълнят с по-ниски цени. За да няма празно. Аз пътувам винаги по тази логика, но всеки си знае. Но винаги не разчитам само на един круиз... Защото точно той може до края да е нагоре при интерес от повече пасажери.

Дами, много много "зеленички" сме относно круизите, а така ми се иска и ние да се впуснем именно към тях, но някак се притеснявам, че ще падне объркване - никога не сме ходили на круиз, малко ме притеснява предвижването от и до кораба и основното е, че грам ни няма с немския, а виждам, че използвате немски сайтове за изгодни круизи. Head Band
Как мислите, че е по-добре - като за пръв път да се насочим към нещо по-кратко и близко или натам, на където ме влече повече (Кариби, фиорди, Сингапур, Тайланд и т.н.). Rolling Eyes
Иска ми се първия път да отидем с някой, който е по-запознат и няма нищо против да удари едно рамо за цялата организация. Намерих такъв човек и то за страхотен маршрут с така невероятна цена, но, за наше съжаление, датите бях невъзможни за нас и ето, че сега се оглеждам за нещо през 2018г. Ако някой си търси компания за хубав круиз и няма нищо против да помага, при възможност ще се включим. Innocent
Ние също сме "зеленички", затова първия круиз го взехме организиран, с водач. Беше супер! Толкова сме доволни, че днес мислиме да запишеме втори със същата агенция до Карибите. Но не сме се отказали и от самостоятелно организиране. Момичетата са много мили и невероятно компетентни. Отговарят на всички въпроси. Аз в началото се притеснявах да питам, защото смятах, че въпросите ми са незначителни или досадни, но...няма такова нещо. Питай за всичко - ще ти птговорят от сърце. Аиначе круизите са любов от пръв "поглед"... Веднъж качиш ли се... няма спирка. Ние само за това мечтаем - за следващия круиз!!!

По тези въпроси мога да говоря цял ден ама го нямам като време...
Момичета избийте си от главите, че круиза е сложна работа. Не е така.
Круиза освен, че е най-хубавото пътуване както казвате, твърдя го и аз. Е и твърде лесно.
Нали разбирате, че ако трябва да обиколите всичките места от даден круиз поотделно ще ви трябва много повече подготовка, пари и каквото и да е.
А в случая имате да отидете и да се върнете до дадено пристанище и после шапка на тояга...Всичко ви е уредено.
И сега с тези толкова евтини и удобни полети, които имаме от нашата страна...Кое е трудното ???
Вижте ми цената на полета малко по-горе до другия край на света, еее.
От какво се страхувате ? Нали затова сме тук...
Не мога непрекъснато да съм на линия, но не съм само аз... За много хора тук вече круиза е лесна работа, не само за мен.

# 564
  • Мнения: 17
здравейте,

предстои ни круиз с Costa.
Относно такса обслужване, има ли вариант да я намалим?
8 дена ще сме на кораба, като първия ден потегляме в 19ч, а последния пристигаме в 9ч. Колко дена ще ни начислят за такса обслужване?

# 565
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Всяка прескочена вечер, тоест 7нощи-7 такси.

# 566
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Момичета (и момчета), посъветвайте ме къде да букна хотел в Маями - в даунтауна , саут бийч или?
Мерси предварително bouquet

# 567
  • София
  • Мнения: 3 771
Момичета (и момчета), посъветвайте ме къде да букна хотел в Маями - в даунтауна , саут бийч или?
Мерси предварително bouquet

Зависи от целта на посещение...Нощували сме почти навсякъде в района и мисля, че го познавам добре.
Можеш да се ориентираш малко по-снимките ни...

Downtown Маями не бих препоръчала освен ако не е за преспиване с цел круиз или полет.

Miami Beach е класика като мога да те посъветвам къде ако решиш...Още СНИМКИ

Hollywood Beach е малко по-евтино решение.

Miami Island страхотно, но скъп вариант.

Fort Lauderdale на мен много ми харесва с безкрайния си плаж и близост до порта за круизи.

Miami Port в близост до него може да се настаните ако круиза е оттам, а не от Fort Lauderdale. Има къде...
Като зависи и до кое летище са полетите...



# 568
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Мерси, Bled!

По принцип целта на пътуването е круиз, но по същото време има Маями опън и сме предвидили време  за нашето момче  bg Имено заради това обаче искам да запазя малко по - рано хотели, така че ще съм ти благодарна за насоки (поразгледах в booking, но на нищо конкретно не съм се спряла).

п.с. Снимките ти са страхотни! И не само тези!

# 569
  • София
  • Мнения: 3 771
Мерси, Bled!

По принцип целта на пътуването е круиз, но по същото време има Маями опън и сме предвидили време  за нашето момче  bg Имено заради това обаче искам да запазя малко по - рано хотели, така че ще съм ти благодарна за насоки (поразгледах в booking, но на нищо конкретно не съм се спряла).

п.с. Снимките ти са страхотни! И не само тези!

Miami Open/аз съм била/ променя малко настаняването ако не искате да пътувате много. До Crandon Park, който се намира на остров до Key Biscayne се отива с автобус 102. А той тръгва от Brickell, което е в Downtown. И ние сме нощували наблизо.
Но круиза е тръгвал от порт Маями, което е близо.
Въпроса е откъде ще тръгвате вие на круиз, Маями или Port Everglades, Fort Lauderdale/което си е доста далеч.../ ?

Последна редакция: пт, 01 дек 2017, 13:14 от Bled

Общи условия

Активация на акаунт