КРУИЗИ /Тема 10/

  • 101 385
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 734
Здравейте, дами!
Закупихме си круиз на Коста Диадема - от 5.04.2018 г. - Средиземноморието - Великденска програвма. Изчетох цялата тема и ми направи впечатление негативното отношение към круизите на Costa. Притесних се. Направихме записването твърде емоционално, без да се поинтересуваме за други възможности. Просто в телефона на ММ непрекъснато  изскачаше тази реклама. Записахме и екскурсии, които не се знае дали ще се осъществят, тъй като е необходимо участието на минимум 25души. Прави ми впечатление, че всички пътувате индивидуално, без обвързаност с агенции. А ние решихме като за първи път да бъдем с група.
Включих се в темата Ви, за да благодаря, че Ви има. Научих много от прочетеното.
На всички пожелавам хубаво време и положителни емоции на вашите круизи!

Ееее така недей, Коста си е готина компания, ние плаваме само с нея и сме супер доволни... А Диадема е последния им най-голям и нов корав за сега (понеже се строи най-новия им в момента)... Не бъдете предубедени и съм сигурна, че ще си изкарате страхотно.... За екскурзиите няма как да не се събере група, автобусите им са винаги пълни, даже са пускали по няколко за една екскурзия с преводач на различни езици... Peace
А и маршрута на Диадема не е лош, ако разбира се не сте ходили вече в тези пристанища... Heart Eyes

# 736
  • Мнения: 4 734
DeltaAzimut, мога да допълня за Белгия... Ако има корабна екскурзия до Bruge (Брюге или Брюж) или до Брюксел, по-добре си вземете... Заслужават си... Peace
В Амстердам съм ходила, но не с круиз и не знам как се стига от порта до града... Но града не може да се разгледа за 1 ден, най-добре си вземете онлайн билети за туристическите корабчета по каналите.. Аз съм ги хващала от страни на гарата им и е една невероятна разходка...Или да се помотаете по каналите, мостовете, да отидете на Grote markt (това е центъра или главния площад) и да пиете кафе в многото кафенета там, това е достатъчно да усетите атмосферата на града за 1 ден... Peace Wink

# 737
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Първото ни посещение във Валенсия беше с круиз. Не си спомням колко време сме имали, но не мисля, че са били повече от 5-6 часа.
От круизния терминала взехме такси (имаше нещо като стоянка със стюарди и въпреки огромната опашка, стана много бързо) до Oceanografic и Ciudad de las artes y las ciencias , разгледахме набързо и хванахме друго такси до playa Malvarrosa, където обядвахме и се върнахме пеша до кораба.  
След круиза сме се връщали много пъти във Валенсия и ако времето ви позволява си заслужава да се види историческия център, а  също и разходка по река Турия ( ако сте с деца, паркът на Гъливер е много интересен).

Последна редакция: чт, 01 фев 2018, 02:19 от Shantal

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
    Транспорт от летището в Рим
до порта - вземаш рейс от летището до гара Термини, непрекъснато има рейсове, става Бързо и от там хващаш влак, извади си разписанието предварително, ако искаш www.trenitalia.it. Влака пътува по спомени около 40-60 минути, не повече. А от летището (фиумичино) до Термини е сигурно 30'. Като слезеш на гарата в Чивитавекия, мижеш спокойно да отидеш пеш до пристанището, ако нямаш много багаж, ако имаш, вземи такси, сигурно няма да вземе повече от 10 - 15 Евро. Дано да имате време и да пиразгледате Рим, но май май няма да има,особено с багаж.

# 739
  • Мнения: 1 054
Здравейте, дами!
Закупихме си круиз на Коста Диадема - от 5.04.2018 г. - Средиземноморието - Великденска програвма. Изчетох цялата тема и ми направи впечатление негативното отношение към круизите на Costa. Притесних се. Направихме записването твърде емоционално, без да се поинтересуваме за други възможности. Просто в телефона на ММ непрекъснато  изскачаше тази реклама. Записахме и екскурсии, които не се знае дали ще се осъществят, тъй като е необходимо участието на минимум 25души. Прави ми впечатление, че всички пътувате индивидуално, без обвързаност с агенции. А ние решихме като за първи път да бъдем с група.
Включих се в темата Ви, за да благодаря, че Ви има. Научих много от прочетеното.
На всички пожелавам хубаво време и положителни емоции на вашите круизи!

Ееее така недей, Коста си е готина компания, ние плаваме само с нея и сме супер доволни... А Диадема е последния им най-голям и нов корав за сега (понеже се строи най-новия им в момента)... Не бъдете предубедени и съм сигурна, че ще си изкарате страхотно.... За екскурзиите няма как да не се събере група, автобусите им са винаги пълни, даже са пускали по няколко за една екскурзия с преводач на различни езици... Peace
А и маршрута на Диадема не е лош, ако разбира се не сте ходили вече в тези пристанища... Heart Eyes


и на мен Коста са ми вече любимци, въпреки, че първите ми впечатления от кораб Маджика бяха зле, но след още едно две пътувания с тях и вдигане на клубното ниво, някоя друга екстра , като например безплатен ъпгрейд на каюта и прочие съм доволен. Диадема е най-новият кораб, пътувайте смело с него, аз също ще се кача и там на същият маршрут но през декември. Екскурзиите от кораба са хубави, интересно подбрани места с екскурзоводи на различни езици/ без бълг./ СМЕЛО НАПРЕД! Не сте сбъркали с избора, маршрута, пък и като добавим ъм това датата, въпреки, че техният великден-католическият е предната седмица, но пък по вратите на каютите ви сигурно още ще стоят окачени едни яйца от картон. Това е!

# 740
  • София
  • Мнения: 1 274
Здравейте,
Отиваме на круиз от 1 май с Холанд Америка.
Круизът тръгва от Рим Чивитавекия,
Барселона,
Валенсия,
Картаген,
Гибралтар,
Кадис,
Лисабон,
Виго,
Шербург,
Зеебруге,
Амстердам
Моля, ако някой е посещавал тези пристанища, да ми даде идея на кои си заслужава да се купи екскрурзия и на кои можем да се разходим и разгледаме сами. Също знам, че много пъти е писано, но темите са много и трудно ще намеря, та да ми кажете как да стигнем от аерогарата в Рим, до Чивитавекия и колко време отнема. А ако някой ще ходи на този круиз, можем да си направим "партия". Simple Smile Благодаря предварително.

Обръщам внимание на Виго - непременно трябва да се види катедралата Сантяго де Компостела. Ние ходихме организирано, не е много близо.
Кадиз е едно много приятно градче, може да се разгледа лесно и пешеходно, но от там се предлага обикновено екскурзия до Севиля, която си струва.
Лисабон можете и сами да видите - порта е близо.
Сподели какъв е бюджета(ако е удобно), моля!

# 741
  • София
  • Мнения: 81
Благодаря за споделените мнения! Вече съм по-спокойна! Ще споделя впечатления след круиза!

# 742
  • Мнения: 943
    Транспорт от летището в Рим
до порта - вземаш рейс от летището до гара Термини, непрекъснато има рейсове, става Бързо и от там хващаш влак, извади си разписанието предварително, ако искаш www.trenitalia.it. Влака пътува по спомени около 40-60 минути, не повече. А от летището (фиумичино) до Термини е сигурно 30'. Като слезеш на гарата в Чивитавекия, мижеш спокойно да отидеш пеш до пристанището, ако нямаш много багаж, ако имаш, вземи такси, сигурно няма да вземе повече от 10 - 15 Евро. Дано да имате време и да пиразгледате Рим, но май май няма да има,особено с багаж.
Няма нужда от разписание за влакове има непрекъснато.Има  шатъл гара Чивитавекия кораби.защо такси?И беше писано в темите

# 743
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
    Транспорт от летището в Рим
до порта - вземаш рейс от летището до гара Термини, непрекъснато има рейсове, става Бързо и от там хващаш влак, извади си разписанието предварително, ако искаш www.trenitalia.it. Влака пътува по спомени около 40-60 минути, не повече. А от летището (фиумичино) до Термини е сигурно 30'. Като слезеш на гарата в Чивитавекия, мижеш спокойно да отидеш пеш до пристанището, ако нямаш много багаж, ако имаш, вземи такси, сигурно няма да вземе повече от 10 - 15 Евро. Дано да имате време и да пиразгледате Рим, но май май няма да има,особено с багаж.
Няма нужда от разписание за влакове има непрекъснато.Има  шатъл гара Чивитавекия кораби.защо такси?И беше писано в темите
Спирала съм два пъти на Чивитавекия, не е имало шатъл от кораба до гарата. Има от кораба до входа на пристанището, който тя така или иначе трябва да хване.А разписанието на влака е полезно, за да де ориентира човек кога кой влак да хване, до къде и колко ще му струва, за да не се лута. "Има непрекъснато " не означава нищо, ако човек иска да се подготви така, че да е спокоен. В обратна посока например на мен разписанието ми беше много полезно, за да знам колко да бързам да слез на от кораба, кой влак да хвана, кой номер, на кой перон, и да реша на коя спирка да слезна. Ако човек не е бил, е нормално да се притеснява, след първото ходене вече е по-спокойно.

# 744
  • Мнения: 5 490
Скрит текст:
Здравейте,
Отиваме на круиз от 1 май с Холанд Америка.
Круизът тръгва от Рим Чивитавекия,
Барселона,
Валенсия,
Картаген,
Гибралтар,
Кадис,
Лисабон,
Виго,
Шербург,
Зеебруге,
Амстердам
Моля, ако някой е посещавал тези пристанища, да ми даде идея на кои си заслужава да се купи екскрурзия и на кои можем да се разходим и разгледаме сами. Също знам, че много пъти е писано, но темите са много и трудно ще намеря, та да ми кажете как да стигнем от аерогарата в Рим, до Чивитавекия и колко време отнема. А ако някой ще ходи на този круиз, можем да си направим "партия". Simple Smile Благодаря предварително.

Обръщам внимание на Виго - непременно трябва да се види катедралата Сантяго де Компостела. Ние ходихме организирано, не е много близо.
Кадиз е едно много приятно градче, може да се разгледа лесно и пешеходно, но от там се предлага обикновено екскурзия до Севиля, която си струва.
Лисабон можете и сами да видите - порта е близо.
Сподели какъв е бюджета(ако е удобно), моля!

Круизът ни излезе $3120 ($125 на човек на ден), без самолетните билети.
Колко ще похарчим там? Предполагам още около 1000...от опит с предишни круизи пресмятам. Коктейлечета, кафенца, екскурзии и сумата нараства.

Последна редакция: пт, 02 фев 2018, 01:00 от DeltaAzimut

# 745
  • София
  • Мнения: 1 274
Круизът ни излезе $3120 ($125 на човек на ден), без самолетните билети.
....
Дааааа, Кьонингсдам държи високи цени. Отдавна го заглеждам.
Ще споделиш после впечатления!

# 746
  • Мнения: 5 490
Круизът ни излезе $3120 ($125 на човек на ден), без самолетните билети.
....
Дааааа, Кьонингсдам държи високи цени. Отдавна го заглеждам.
Ще споделиш после впечатления!

Непременно. А междувременно, събирам още информация за градовете, ако някой може да даде.
Благодаря предварително.

# 747
  • Мнения: 30
Здарвейте,извинявам се,че се вклучвам само от време на време,но не съм много добра в писането.Както винаги имам въпрос.Някой бил ли е вече с MSC Seaside? Има ли отзиви за кораба?Ние заминаваме на 16.02 и ще правим 14 дневен круиз по маршрута-Маями,Насау,Шарлоте Амалие,Антигуа,Маями,Ямайка,Кайманите,Козумел,Freeport,Maqmi.Ако някой може да ми каже какво може да видим и плаж на Freeport.Май пристанището е малко далеч.На козумел се страхувам дали ще ни стигне времето да отидем до Тулум-от 10 до 18 часа сме там.Как най-бързо да стигнем до там?Предложения и за другите портове.

# 748
  • Мнения: 943
    Транспорт от летището в Рим
до порта - вземаш рейс от летището до гара Термини, непрекъснато има рейсове, става Бързо и от там хващаш влак, извади си разписанието предварително, ако искаш www.trenitalia.it. Влака пътува по спомени около 40-60 минути, не повече. А от летището (фиумичино) до Термини е сигурно 30'. Като слезеш на гарата в Чивитавекия, мижеш спокойно да отидеш пеш до пристанището, ако нямаш много багаж, ако имаш, вземи такси, сигурно няма да вземе повече от 10 - 15 Евро. Дано да имате време и да пиразгледате Рим, но май май няма да има,особено с багаж.
Няма нужда от разписание за влакове има непрекъснато.Има  шатъл гара Чивитавекия кораби.защо такси?И беше писано в темите
Спирала съм два пъти на Чивитавекия, не е имало шатъл от кораба до гарата. Има от кораба до входа на пристанището, който тя така или иначе трябва да хване.А разписанието на влака е полезно, за да де ориентира човек кога кой влак да хване, до къде и колко ще му струва, за да не се лута. "Има непрекъснато " не означава нищо, ако човек иска да се подготви така, че да е спокоен. В обратна посока например на мен разписанието ми беше много полезно, за да знам колко да бързам да слез на от кораба, кой влак да хвана, кой номер, на кой перон, и да реша на коя спирка да слезна. Ако човек не е бил, е нормално да се притеснява, след първото ходене вече е по-спокойно.
Информацията ви е стара.има след корабния шатъл  до гарата за 1.50 евро.Влаковете вървят един след друг до термини и обратно.Защо да търси разписание и не се пълнят

# 749
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Не е стара, последно бях миналата година. Рейс не ползвам, ходех пеш, така че не да ме вълнували рейсовете.влака е на 30 минути, проверих, не е "един след друг", плюс, че на всеки му е от полза да види разписанието, цената и спирките предварително, а не да разчита на някаква информация от форум, която казва "непрекъснато са, хващай". А ти като знаеше подробно, да беше обяснил, а не да кажеш на момичето" писали сме, провери". И то пак не си писала ти, а други хора са дали инфо. Когато човек си организира сам пътуването, иска да знае всичко подробности, за да не се лута и чуди на място. Или поне аз съм така, проверявам си и разписания. А рейсове, на влакове, цени на билети, спирки, на които мога и не мога да слезна, перон, номер на влак, от къде да купя билет, трябва ли да го валидирам, къде е точното място на съответна спирка и т. Н. Иначе се разчита на случайността, аз предпочитам да знам, ако момичето не го интересува и знае, че няма да де замота, да не чете. А ти освен да плюеш круизите пасажери и да де заяждаш друго не си направила, не си дала една полезна информация и не си помогнала на никой. А можеш.

Общи условия

Активация на акаунт