Бретарианство/соларно хранене - възможно ли е?

  • 51 027
  • 688
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 12 473
Няма как да прекаляваш редовно с качествен шоко. С времето естествено редуцираш нуждата от него. Химиите те карат да тъпчеш повече..Wink

# 436
  • Мнения: 24 467
А лично ти коя марка, предлагана у нас, би препоръчала като представител на качествения шоколад, без добавки. Освен гайо и вивани.

Последна редакция: вт, 19 сеп 2017, 10:07 от Judy

# 437
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Е, не е вярно това за шоколада. Преди десетина години се бях пристрастила към един шоколад, доста качествен си беше. Ако не ядях по един всеки следобед, нещо не ми беше наред. След месец ми излезе страховит обрив по челото (пъпки никога не съм имала и ми изглеждаше кошмарно), та се впрегнах и спрях. Оттогава шоколад не ми се е прияждал, ям насила ако ме почерпят.

# 438
  • Мнения: 24 467
Е, не е вярно това за шоколада. Преди десетина години се бях пристрастила към един шоколад, доста качествен си беше. Ако не ядях по един всеки следобед, нещо не ми беше наред. След месец ми излезе страховит обрив по челото (пъпки никога не съм имала и ми изглеждаше кошмарно), та се впрегнах и спрях. Оттогава шоколад не ми се е прияждал, ям насила ако ме почерпят.

Имах един студентски период, бях много кльощава и бях предимно на шоколад. Направо пристрастена и аз. Обядвах с един голям млечен шоколад. На вечеря често пак я карах така. Просто имахме една будка до апартамента и от нея си купувах основно това. Съвсем изпосталях. Не се замислях за здравословно хранене тогава. Обаче пък не се поболях от него, за късмет. Сигурно защото бях млада тогава.
И сега си го обичам, но съм редуцирала количествата много.  Simple Smile Но ми се случва в някой ленив период да си купя един, да се опъна и да си го омаам целия.

# 439
  • Мнения: 30 802
Има един голям проблем с веганството- полезните мазнини. Малкото здрави вегани са абонирани за авокадо на щайги.

Има едно понятие, "свещени храни". Това са храни, които се ядат във фертилна възраст и някои племена имат период от по 6 месеца, в които хранят двойките по определен начин с повече от тия храни, за да има здрави деца. Значи, ти на хартия и на визия може да изглеждаш много здрава. Обаче здравето на жената се вижда като опре до бременност, раждане и кърмене. При това на повече от едно дете. Има си период в живота, в който е голяма простотия да си веган. После като станеш бабка в менопаузата, кеф ти Велики пости, кеф ти три дни на сух глад. Ама докато си в детеродна възраст, хубаво е да си "храниш" хормоналната система.

Сега, ясно е, че няма да се чувстваш духовно извисен, но то затова си има периоди и сезони в живота.

И са ми много смешни млади веганки, дето са почнали преди максимум година-две, да се хвалят. Абе моме, ти още имаш мустаци от мляко, още носиш бебешки мазнинки. Ама като ги изгориш, какво ще почне да става? Довчера майка ти е помагала да си изградиш нормално тяло, а ти си решила да го стопиш и казваш, че се чувстваш добре. Ми чувстваш се, защото си гориш резервите от полезни вещества, натрупани с годините. И после вече идват студените крака, мудната нервна система, липсата на цикъл...

# 440
  • Мнения: 2 617
Сирен е много права. Тъжно е, че тези експерименти се прилагат върху невръстни деца също.
Достатъчно е и да се види определено измъчения вид на тези субекти, отнесен поглед (да не се бърка с одухотворен) и несвързани артикулация и мисъл.

# 441
  • Мнения: 3 734
значи от това хранене се яви модата на мудните, всички говорят така все едно ще заспят всеки момент, за действия и мислене не ми се мисли, и тази Ирина, все едно да сервираш на гости вегетарианци по една пържола, нищо че не са суровояди тя им забърка разни.......  newsm78

# 442
  • Мнения: 2 616
https://www.youtube.com/watch?v=xiVru2oDmbI
Вижте тук и най-сексапилния веган на света, според Световната организация за защита на животните. И пише песни във възхвала на зеленчуците. Защото плодовете малко го изстудявали.

Не е само сексапилно, а е и мъдро това момче!

"Нашата ръка е направена да хваща банан."

Ами аз това, например, не го знаех!



 Joy Joy Joy Joy Joy Че кой не обича да го хващат за банана...  Joy Joy Joy Joy Joy Веганска мъдрост на макс...  Grinning Grinning Grinning

# 443
  • Мнения: 5 462
значи от това хранене се яви модата на мудните, всички говорят така все едно ще заспят всеки момент, за действия и мислене не ми се мисли, и тази Ирина, все едно да сервираш на гости вегетарианци по една пържола, нищо че не са суровояди тя им забърка разни.......  newsm78
Салата с боровинки или пък някакво вариво/май елда / с канела , зехтин , май и някакъв плод .Абе поне като правиш салата , направи я да е ядлива за нормални хора .. не някакъв микс от салата , зехтин +плодове вътре.Тази има някаква мания да прави нещата гадни и после да им вменява , че еди кво си е горчиво .. но нали мам е много вкусно ??!И те чинно се съгласяват .
Тази луда жена е за отнемане на родителските и права , бащата и той пасивен съучастник .А тази с помиите с които задължава семейството си да ги яде .. си е жива гавра.
И голямо геройство проявява , като ги държи на 1-2 банана/примерно/ цял ден в дни на "отчистителна диета" , "разтоварващите и водни дни " .. Та те са перманентно гладни .Ненормална психопатка .В Канада няма ли психиатри , психолози , социални и т.н. Тази луда "майка " има много сериозни проблеми с главата и вреди на децата си.

# 444
  • Мнения: 900
[
Скрит текст:
quote author=Nataka link=topic=983120.msg35562430#msg35562430 date=1505750111]
Маркрит, ами виж репортажа, там момъкът реди някакви дитирамби във възхвала на плодовете в рап стил, после пък каза, че плодовете малко го изстудявали...през зимата. Вероятно той е и суровоядец през повечето време, което е и по-крайната форма на веганството.
Подобен беззъб и още по-смахнат вид имаха и тези двамата, които си затриха детето при раждането в къщи. Просто момчето е много младо, затова е по-свежо, а онези двамата гонеха 40 г.
А това за ръката и банана е доста малоумно. Абе не са добре тези хора, но всеки си има право на избор. Дано обаче не затриват повече дечица с техните идиотизми.
То преди 100 години по селата хората са раждали с опитни баби акушерки, тези двамата решили да се пробват сами и били чели достатъчно в Интернет и книги. Затриха съвсем здраво и доносено бебе. И вместо да ги закопчае прокуратурата, направиха репортаж с тях, на който се хвалеха, че пак ще раждат така. И въобще не изпитваха съжаление, Господ си го бил взел, нито ги беше страх от закона. То и там беше дошъл медицински екип от най-близкия град, но детенцето вече било починало.
Чувала съм, че мъже вегетарианци и вегани не са особено сексуално активни, имало някаква връзка с протеините. Вероятно и християнските пости са в тази насока. Според мен те са възприети в Християнството от по-стари култове и религии.

[/quote]
Добре,че само си чувала,ако беше пробвала ,щеше да си смениш мнението Shocked Simple Smile

# 445
  • Мнения: 6 403
...
Joy Joy Joy Joy Joy Че кой не обича да го хващат за банана...  Joy Joy Joy Joy Joy Веганска мъдрост на макс...  Grinning Grinning Grinning

Не се бях сетила за такава интерпретация. Joy Joy Joy Joy Joy

...
Добре,че само си чувала,ако беше пробвала ,щеше да си смениш мнението Shocked Simple Smile

Какво да е пробвала, Amona_Ra?

# 446
  • Мнения: 900
...
Joy Joy Joy Joy Joy Че кой не обича да го хващат за банана...  Joy Joy Joy Joy Joy Веганска мъдрост на макс...  Grinning Grinning Grinning

Не се бях сетила за такава интерпретация. Joy Joy Joy Joy Joy

...
Добре,че само си чувала,ако беше пробвала ,щеше да си смениш мнението Shocked Simple Smile

Какво да е пробвала, Amona_Ra?
Сексуалноста на веганите.Толкова неверни неща се изписаха,че ако не беше смешно,си е направо  трагично.,не си мислете ,че всички вегани са ,като тези от клиповете!

# 447
  • Мнения: 10 212
На едно приятелско събиране в заведение дойде нов за мен елемент, който се оказа, че е веган от 3 години. Всеки си беше поръчал за хапване каквото му харесва, а той каза, че не искал да се храни с боклуци и си поръча... пържени картофи. Simple Smile Ей това е трагичното. Разбира се, сигурно има вегани на по-високо ниво от това. Но не и на достатъчно високо, че да си дават сметка за прекрасния (и бърз) ефект на жълтъка и кравето масло върху човешкия организъм и особено върху хормоналния баланс. Самата Ирина я чух в клип да казва, че слага жълтъци в смутито, така че дори и тя не е веган. И отново - за баланс иде реч в тоя живот.

# 448
  • Мнения: 900
На едно приятелско събиране в заведение дойде нов за мен елемент, който се оказа, че е веган от 3 години. Всеки си беше поръчал за хапване каквото му харесва, а той каза, че не искал да се храни с боклуци и си поръча... пържени картофи. Simple Smile Ей това е трагичното. Разбира се, сигурно има вегани на по-високо ниво от това. Но не и на достатъчно високо, че да си дават сметка за прекрасния (и бърз) ефект на жълтъка и кравето масло върху човешкия организъм и особено върху хормоналния баланс. Самата Ирина я чух в клип да казва, че слага жълтъци в смутито, така че дори и тя не е веган. И отново - за баланс иде реч в тоя живот.
А вие сигурно ядохте салати и никога не ядете пържени картофи,но умирате да се изказвате компетентно за хората?!
Ирина е преди всичко суровоядец-веган,та къде е слагала жълтъци?!

# 449
  • Мнения: 30 802
Ми ако са сурови жълтъци, защо не...яйцето няма съзнание...

Общи условия

Активация на акаунт