Вижте колко е щастлива мама,че си има породени двама ! ** 33 **

  • 78 368
  • 489
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 880
Grinning е да, де, ама като е нон-стоп на гърда малкото, как да се занимаваш с голямото? Нали все пак и ръка(ръце) ползваш, докато кърмиш? Нито можеш да тичаш, нито да рисуваш, нито да се гушкаш с голямото.... Нещо са взаимоизключващи се действия. Разбирам да ограничиш малкото, като го преобуеш, нахраниш и оставиш поне за 2-3 часа, а то пак с него се занимаваш Wink

# 391
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 305
Аз спрях да кърмя точно заради това. Не се получиха нещата. Бяха станала супер изнервена и неспокойна. А за кърменето си трябва нагласа и спокойствие. Малкият не захапваше добре, мъчехме се по сто часа.  Големият на 1г2м трябваше да се оправя сам - нямаше как да стане.
Уртикария получих от стрес 😔 все още не мога да се възстановя. Щом станеше време за кърмене ме избиваше адски сърбеж.😢

Последна редакция: нд, 07 авг 2022, 01:24 от La Libellule

# 392
  • Мнения: 1 550
Lorsy, разбирам подходът ти. Има резон.
При мен гледната точка е, че малкото също има правото си на време и внимание. При положение, че първото получаваше супер много внимание като бебе, сега и на това искам да му обърна. Да го погушкам, да ми се радвам, да го нацелувам.
Много е сложно с две малки деца полижението.
Vivka9, да, имаш усещането, че първото се е променило. И то наистина е така. Те така или иначе се променят постоянно в този период. Детето ми днес е различно отпреди месец.
Аз май посвиквам вече. Да, не виждам баткото колкото преди. Да, вероятно не сме толкова близки с него както преди. То май само аз се тръшкам. Той си е добре с бабите.
Но е въпрос на оцеляване. Благодарна съм, че има помощ.
Ето сега свекървини предложиха да го вземат отново за малко. Първият път рев и страдание за него. Сега си викам: “- Да идват по-скоро, че да вземем глътка въздух.”
И аз съм човек… Въпреки, че не си личи, де.

# 393
  • Мнения: 300
Докато е съвсем мъничко, на бебчо си му е добре в мама и не мисля, че страда от липса на внимание. Но пък аз имах чувството за пропуснати моменти. В някакъв момент бях станала като навита пружина, за да балансирам между двете и домакинстването, но стресът ми се отрази. Първото, което направих е да направя преоценка на домакинската работа и какво мога да си спестя. Второто беше да започна да приемам помощ от роднини, каквато и да се предложи. Първото ни дете се лепна за баща си, след като се появи бебока и аз започнах да ходя понякога на гости при баба и дядо-  докато забавляват бебето си прекарвах активно времето с по- голямото, което отново ни сближи.  Третото, което опитах беше да прекарват време в игра двамата, като инсценирах игри на гоненица между двамата (бебето летеше след по- голямото и го гонеше), криеница и топка - неща, които не предполагат дърпане за играчки. Горе долу имаше ефект, но все още търся съвети по отношение на сближаването на двамата, защото по- голямото е безразлично.

# 394
  • Мнения: 272
Момичета, много четох за количките и си харесах  тази HAUCK Duett 2 Black, но ме притесняват бордюрите. Бях взела борд със седалка и кормило със светещи гуми, много стабилно, но не можех да вдигна количката на повече от 5 см което ми е голям проблем и продадох седалката с борда много бързо. Дали с тази количка, ще мога да ги изкачвам? Че не мога да мръдна никъде. Каката не слуша, до магазина не мога да отида, а й тя все още спи в количката  като излезем на дълга разходка. Моля да споделите дали е удобна

# 395
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 305
Момичета, много четох за количките и си харесах  тази HAUCK Duett 2 Black, но ме притесняват бордюрите. Бях взела борд със седалка и кормило със светещи гуми, много стабилно, но не можех да вдигна количката на повече от 5 см което ми е голям проблем и продадох седалката с борда много бързо. Дали с тази количка, ще мога да ги изкачвам? Че не мога да мръдна никъде. Каката не слуша, до магазина не мога да отида, а й тя все още спи в количката  като излезем на дълга разходка. Моля да споделите дали е удобна

На коя количка беше борда?
Аз имам борд със седална на ласкал. Супер лесно се качва и слиза.
И двойна имам на чиполино пасо добле. И от нея съм доволна - много лесно се управлява дори и с една ръка.

# 396
  • Мнения: 272
На Cossato giggle quad 4


Момичета, много четох за количките и си харесах  тази HAUCK Duett 2 Black, но ме притесняват бордюрите. Бях взела борд със седалка и кормило със светещи гуми, много стабилно, но не можех да вдигна количката на повече от 5 см което ми е голям проблем и продадох седалката с борда много бързо. Дали с тази количка, ще мога да ги изкачвам? Че не мога да мръдна никъде. Каката не слуша, до магазина не мога да отида, а й тя все още спи в количката  като излезем на дълга разходка. Моля да споделите дали е удобна

На коя количка беше борда?
Аз имам борд със седална на ласкал. Супер лесно се качва и слиза.
И двойна имам на чиполино пасо добле. И от нея съм доволна - много лесно се управлява дори и с една ръка.

# 397
  • Мнения: 832
Според вас за породени деца с 1г разлика кои колички са по-подходящи- за породени или за близнаци? Някак си тия за близнаци ми се виждат по-удобни ако може на едното да се сложи летен кош, а на другото зимен.

# 398
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 305
По-горе споделих, че ние взехме за близнаци.

# 399
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета. Извинявам се предварително, ако въпросът вече е коментиран. Имам бебче на 11м и съм бременна в 13г.с. Бихте ли споделили, как седи въпроса с майчинството? Четох, че за мен най - добре би било, да изляза в болничен сега и да взимам болничен + 50% от майчинството за първото ми дете. (Понеже той скоро става на годинка и минавам за миналната работна заплата).

# 400
  • Мнения: 130
Здравейте, момичета. Извинявам се предварително, ако въпросът вече е коментиран. Имам бебче на 11м и съм бременна в 13г.с. Бихте ли споделили, как седи въпроса с майчинството? Четох, че за мен най - добре би било, да изляза в болничен сега и да взимам болничен + 50% от майчинството за първото ми дете. (Понеже той скоро става на годинка и минавам за миналната работна заплата).
Това може и да не е баш така. Ти сега си в 13та, да речем че си 17та, когато бебето навърши 1 година. Излизаш в 45 дневен болничен в 33та, т.е. 4 месеца ще си на минимална, после 45 дневния ти, т.к. ще прекъсва майчинство, ще е на същата сума, с каквато си била с 1вото дете. От тогава ще получаваш и 50% от 1то майчинство.
Ако излезеш от сега в болничен, НОИ ще ти преизчислят майчинството на база на последните 24 месеца, и вероятно ще излезе по-малка сума (трябва да се сметне конкретно). По принцип уж не било правилно да преизчисляват ако са с по-малко от 2 годишна разлика, но факт е, че го правят, и после трябва да подаваш жалби, адвокати и тн, а и докато си в болничен за новата бременност, теоритично си на домашен режим, т.е. не можеш да ходиш в други градове и тн. До колкото чух, системата на граничарите вече е свързана и виждат, ако човекът, напускащ страната, има болничен с конфликтен режим на лекуване, и могат да го докладват.

За мен отговорът на цялата галимация по-горе беше, че тоталната сума пари с болничен или ако си изчакам 45 дневния ще е с разлика 45 лв общо за целите две години Grinning Така че при мен занимавката не си струваше и си чакам да изляза официално във второ майчинство. Направи си сметките и прецени по тях.

# 401
  • Мнения: 117
Здравейте, момичета. Извинявам се предварително, ако въпросът вече е коментиран. Имам бебче на 11м и съм бременна в 13г.с. Бихте ли споделили, как седи въпроса с майчинството? Четох, че за мен най - добре би било, да изляза в болничен сега и да взимам болничен + 50% от майчинството за първото ми дете. (Понеже той скоро става на годинка и минавам за миналната работна заплата).

Здравей, аз съм в сходно положение. Малката е на 11++ а аз съм в 18 г.с. След консултация и проучване разбрах, че е най добре да си чакам 45-дневния. Когато АГ го издаде трябва да отида при работодател и с него да подам декларация за 50%. Реално по този начин не губиш нищо а напротив, защото ако беше забременяла след годинката на детето нямаше да имаш такъв казус а да си получаваш само майчинството за първото 😉

По въпроса за количките и аз не мога да взема решение какво да правя. Да взема нова единичка количка + борд ( тогава няма да можем да излизаме на дълги разходки) или да взема двойна ( съхранението ще е трудно защото гаража е пълен). ММ намери и това като вариант , но не съм виждала в БГ някой с подобно нещо

# 402
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Здравейте!
Трети ден откакто се прибрахме от болницата с новия член на нашето семейство. Баткото е на 1г10м. Очаквах, че ще има негативни емоции от негова страна, но направо е ужас.
Първо да кажа, че освен всичко е и болен в момента. Като се прибрах спеше, беше с температура, сополи, кашлица. Като се събуди отидохме при него тримата (таткото държеше бебето). Видя ме и направо се срина - протегна ръце да ме гушка, почна да плаче неутешимо, после искаше да ме удря, после пак ме гушка, търкаля се по земята, въобще не забеляза, че има бебе. Мисля, че беше сдържал много емоции за 5-те дни, през които бях в болницата, които изригнаха като ме видя. Общо взето първия ден беше кошмарен, горкия страдаше много, а аз не знаех какво да правя освен да се опитам да му обърна максимално внимание и да му демонстрирам любов. На втория ден бяха по-добре нещата, ходихме на 2 разходки, игра доста, даже имаше и усмивки. Днес обаче пак сме в тотална криза. Плаче през 5 мин откакто е станал, сълзи и сополи постоянно, гушка се, бие ни, тотално неутешимо. Бебето междувременно спи като пън и въобще не му се обръща внимание. Изцяло гледаме да си играем с батко му и да го обгрижваме. Сутринта стана в нормално време, направихме си стандартната рутина, няма никакви промени по неговия график или грижи. Няколко пъти обърна внимание на бебето като много му се радва, милва го и го гушка. Към нас обаче е изключително гневен, тъжен и разочарован. Днес толкова много плаче, че имам чувството, че ще му стане нещо вече.
Как е било при вас, има ли други с толкова чувствителни по-големи деца и кога са свикнали долу - горе? Струва ли ви се нормално поведение или наистина трябва да се притеснявам?

# 403
  • Мнения: 1 550
Според мен е нормално поведение на болно детенце на тази възраст. Нищо общо с бебето. Като оздравее, ще си е пак като преди.
Не се филмирай.

Последна редакция: сб, 24 сеп 2022, 21:22 от HappyRSmile

# 404
  • Мнения: 528
Jinx_ и аз мисля , че по скоро поведението му се дължи на това, че е болен и на факта, че вече ги тресе 2 годишния синдром. Не мисля, че има нещо против бебето или вас, не бих казала, че осъзнава нещата. Реакцията към бебето идва  след доста време, когато вече то се държи повече на ръце и т.н.
Моето диване се радва на бебето даже бих казала, че много го обича, но като поведение е горе долу като Борко, келеш до дупка.

Общи условия

Активация на акаунт